Bakan Akar: 30 bin 62 personel temini için planlamalarımızı yaptık

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Mar 26, 2023 Yorum Yok

ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Bakanlık olarak bu Yıl Yekün 30 bin 62 işçi alımı yapacağız. Sürecimiz başladı, uygulamalarımız devam ediyor.” dedi.

Akar, Genelkurmay Lideri Orgeneral Yaşar Güler ile Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki sarsıntıların etkilediği Hatay’daki faaliyetlerini sürdürüyor.

Reyhanlı’daki 4’üncü hudut Tabur Komutanlığında inceleme ve denetlemesinin akabinde Bakan Akar başkanlığında, Hudut sınırı ve ötesindeki birliklerin kumandanlarının iştirakiyle telekonferans toplantısı yapıldı.

Sahadaki nihayet duruma ait bilgi alan, talimat veren Akar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin, milletin huzur ve güvenliği için terörle gayretine Yurt içinde ve Hudut ötesinde azim ve kararlılıkla başarılı biçimde devam ettiğini söyledi.

Milli Savunma Bakanı Akar, teröristlerin Emniyet güçlerine yönelik Hudut ötesinde tacizlerinin sürdüğünü belirterek, “Deprem periyodunda dahi teröristlerin atak teşebbüsleri, tacizleri devam etti. Bunlara karşı Gerekli önlemler alındı, kahraman Mehmetçik tarafından Gerekli karşılıklar verildi, verilmeye devam edecek.” diye konuştu.

Terörle gayretin, “artan bir şiddet ve tempoda, taarruzi bir ruhla ve terörü kaynağında yok etme stratejisi ile sürdüğünü” vurgulayan Akar, “Terör örgütünün elebaşlarının açıklamaları ve gelen bilgiler kapsamında görülüyor ki terör örgütü Önemli bir çöküş içinde. İştiraklerin sıfıra yaklaşması, ayrılma ve kaçmaların en üst seviyeye çıkması bunun Fazla Aleni göstergesi.” dedi.

Terörle uğraşın en nihayet terörist etkisiz hale getirilinceye kadar devam edeceğini yineleyen ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, şunları söyledi:

“Teröristlerin adalete teslim olmaktan Öbür dermanları yok. Bunu bilmeleri lazım. Ayrıyeten teröristlere helikopter de verseler, bunları desteklemeye devam da etseler bunların boşuna uğraşlar olduğunu, bu örgütle bir yere varılamayacağını herkesin görmesini istiyor, bu sevdadan vazgeçmelerini bekliyoruz. 40 yıldır ülkemizin başına musallat olan terör örgütünü bitirmekte azimli ve kararlı olduğumuzu herkesin bilmesi lazım. İnşallah asil milletimizi terör belasından kurtaracağız.”

– “Hiçbir vatandaşımız yalnız değil”

Bakan Hulusi Akar, terörle uğraşını kararlılıkla sürdüren Mehmetçiğin, zelzelenin akabinde da birinci andan itibaren vatandaşının yanına, yardımına koştuğunu belirterek, şöyle devam etti:

“Deprem bölgesinde hayatın olağanlaşması, bütün yaraların sarılması için gece-gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. ihtiyaç olan her bahiste dayanak sağlamak için var İmkan ve kabiliyetlerimiz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. bütün imkanlarımızı seferber ettik. Yaraları sarmak için başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere bütün devletimiz ilgili bakanlıkları, Kurum ve kuruluşları ile ayakta. asil milletimizle Bir arada Biricik yumruk, Biricik Yürek olarak inşallah bütün bu külfetlerin üstesinden gelecek, yaralarımızı saracağız. Hiçbir vatandaşımız yalnız değil, bütün yaralar sarılana kadar buradayız.”

– ulusal Savunma Bakanlığına işçi alımı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, savunma ve Emniyet açısından işçi temininin ehemmiyetine de vurgu yaptı.

Nitelikli insan gücünün temini konusunda çalışmalarının devam ettiğini, subay, astsubay, devlet memuru, emekçi, askeri Talebe ve kontratlı er alımına yönelik çalışmaların sürdüğünü kaydeden Akar, şöyle konuştu:

“Bu Yıl içinde Yekün 30 bin 62 işçi temini için planlamalarımızı yaptık. Sürecimiz başladı, uygulamalarımız devam ediyor. 2 Nisan’da yapılacak askeri Talebe Namzet belirleme imtihanı ile Talebe alımına yönelik çalışmalar başlayacak, daha sonra hazirandaki mülakatlarla devam edecek. bütün gençlerimizi bize katılmaya, ulusal Savunma Bakanlığının, Türk Silahlı Kuvvetlerinin geleceğinde, ülkemizin savunma ve güvenliğinde misyon almaya Davet ediyoruz. Bunun parlak ve kutlu bir istikbal olduğunun da gençlerimiz tarafından bilinmesini istiyoruz.”

Milli Savunma Bakanı Akar, terörle çabada ve zelzele faaliyetlerinde vazife Meydan bütün çalışanı kutlama ederek, “Milletimizin bağrından çıkan, ‘Peygamber ocağı’ olarak bilinen Türk Silahlı Kuvvetleri her Vakit milletinin buyruğunda misyonunun başındadır.” dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir