Bu öğretim görevlisi alım ilanına adaylardan tepki

Tercih Rehberleri Oca 08, 2023 Yorum Yok

Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nin 25 Kasım 2022 tarihli akademik işçi ilanında Polatlı Toplumsal Bilimler Uğraş Yüksekokulu, Görsel -İşitsel Tenkikler ve Medya Yapımcılığı Basın Yayım Teknolojileri kısmına öğretim vazifelisi ilanı yer aldı.

Görsel-İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı kısmı için, bu kısımda ders anlatabilecek hoca niteliklerinde, kısım ile örtüşmeyen bir alanda hem lisans hem de yüksek lisans, buna ek olarak sertifika programı istemiş olması mevzuyu takip eden adayların dikkatini çekti ve reaksiyonuna neden oldu.

Önlisas kısmının teknik bir kısım olmasına karşın, Lisans kısmı olarak Türk Lisanı ve Edebiyatı, yüksek lisans olarak, İslam Tarihi ve Sanatları kısmını istemesi, buna ek olarak ‘Hüsn-i Hat’ alanında yeterlilik dokümanı istemesi yapılan öğretim vazifelisi ilanını adaya nazaran yapıldığı yorumlarına neden oldu.

Öte yandan Laf konusu kısmın internet sitesinde yer Meydan bilgilere nazaran kısım alanında 8 öğretim vazifelisi var bulunmasının yanında , yeni bir öğetim vazifelisi alımı ve kısım ile alakalı olmayan alandan öğretim vazifelisi alım ilanı yayınlaması reaksiyona neden oldu.

Tartışmaya neden olan öğretim vazifelisi alım ilanı için .

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir