okulyolu.org | Eğitim Hayatını Şekillendir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Tercih Rehberleri
  4. »
  5. ‘Bursa’daki uyuşturucu operasyonunda toplam 95 kişi gözaltına alındı’

‘Bursa’daki uyuşturucu operasyonunda toplam 95 kişi gözaltına alındı’

admin admin -
100 0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bursa’da uyuşturucu satıcılarına yönelik “Kökünü Kurutma Operasyonu”nda 110 şüpheliden 95’inin gözaltına alındığını açıkladı.

Soylu, Vilayet güvenlik Müdürlüğündeki kent Emniyet Yönetim Sistemi Merkezi’nde (KGYS) yaptığı açıklamada, kentte Kökünü Kurutma Operasyonu’nun birincisini geçen eylül ayında düzenlediklerini söyledi.

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı ile yeni bir operasyon düzenlediklerini belirten Soylu, “1730 kahraman arkadaşımızın katıldığı, 15 narkotik köpeğinin, 1 helikopter, 3 insansız hava aracının katıldığı bir operasyon daha bu sabah prestijiyle saat 05.30’da başladı. 70 adrese hedeflenildi. Yaklaşık 110 uyuşturucu satıcısına yönelik bir operasyondu. Şu saat prestijiyle 95’i gözaltına alındı, operasyonlar devam ediyor.” diye konuştu.

Bursa’ya nihayet 1,5 ay içerisinde ikinci gelişi olduğunu aktaran Soylu, şöyle devam etti:

“Bin defa gelmemiz icap ederse bin sefer geleceğiz ve bu operasyonları gerçekleştireceğiz. Aziz milletimiz rahat olsun. Avrupa’da uyuşturucu özgür, kullanımı da özgür, şırıngası da özgür fakat milletimiz olarak biz buna müsaade etmeyiz, tahammül etmeyiz, müsamaha gösteremeyiz. Gayemiz hudutlarımızın içerisine hiçbir uyuşturucu hususun girmemesini sağlamaktır, bunu temin etmektir. Tarihin en Aka uyuşturucu operasyonlarını yapıyoruz. Ortalama haftada 5 bin uyuşturucu satıcısını yahut imalat yapanı gözaltına alıyoruz. Bu hususta arkadaşlarımız, güvenlik teşkilatımız, jandarma teşkilatımız Aka bir efor gösteriyor. Daha dün Diyarbakır’da 1900 kilogramın üzerinde esrar ele geçirildi. Bu gayretimiz kararlılıkla devam ediyor. İnancımız var, irademiz var, kararlılığımız var. Gençlerimizi bu illete bulaştırmak isteyenlere müsamaha göstermeyeceğiz. Gereğini yerine getiriyoruz, yerine getirmeye de daima Bir arada devam edeceğiz.”

Bakan Soylu, uyuşturucunun kökünü kazıyana kadar çaba etmeye yemin içtiklerini kaydetti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir