CHP-İYİ Parti sürtüşmesine küçük ortaklar tepki gösteriyor

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Oca 10, 2023 Yorum Yok

Muhalefetin kurduğu 6’lı masanın dört Ufak ortağı, CHP-İYİ Parti sürtüşmesinin rahatsız.

DEVA, Saadet Partisi (SP), istikbal ve Demokrat Parti (DP), UYGUN Parti-CHP ortasında Vakit vakit ortaya çıkan ve Saraçhane sonrası kızışan karşılıklı atışmalar sonrası ses yükseltti.

Küçük ortaklar ortasında, adaylık tartışmalarının masadaki yapılan birçok çalışmayı gölge düşürdüğü görüşü hakim. Laf konusu 4 parti, tansiyonun düzgünce yükselmesinin masada dağınık bir imaj imajına neden olduğunu belirtiyor. 4 parti, bu durumun seçmen nezdinde de zahmete neden olacağı telaşını taşıyor.

ÇOK SESLİLİKTEN RAHATSIZLAR

Öte yandan DEVA, Gelecek, DP ve SP kulislerinde CHP ve ÂLÂ Parti atışmasının yanı Dizi iki Aka ortağın İç işlerindeki gelişmeler de yakından izleniyor. İki partinin İç kaynaklı gelişmelerinden Dolayı seçim sürecin Olumsuz etkilememesi isteniyor. CHP’nin içindeki Fazla seslilikten rahatsız olan ortaklar, vekillerin, genel merkez yöneticilerinin Vakit vakit masada 6 ortak Birlikte devinim etmiyor üzere açıklamalar yaptığını vurguluyor. Ayrıyeten CHP’lilerin, öbür partilerin hassasiyetini gözetmediği ve telaffuzları ile masaya ziyan verdiği tespitleri yapılıyor.

PAZARLIKLAR ziyan VERİYOR

Dört ortak, ÂLÂ Parti’nin kongreler, seçimler yaklaşırken oluşacak pazarlıklardan kaynaklı ve kurmayların yaptığı açıklamaların masaya ziyan verdiği niyetinde. Kongrelerde teşkilatlarda yaşanacak rekabet ve değişiklikler ile seçime yönelik liste hesaplarının seçim süreci performansına tesir etmesinden çekiniliyor.

Dokunsan yıkılacak gibi

AK Parti genel reis Yardımcısı Hamza Dağ, 6’lı masa için “Birisi parmakla dokunsa yıkılacak gibi” dedi.

Mehmet Güney

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir