CHP’de kimyasal kriz: TSK’ya atılan iftira partiyi ikiye böldü

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Kas 10, 2022 Yorum Yok

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin PKK’ya karşı kimyasal silah kullandığı savlarını soru önergesi ile TBMM’ye taşıyacağını açıklayan CHP’li Sezgin Tanrıkulu’na idareden reaksiyon Cılız kalırken, parti içinde sesler yükseldi. CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, hem Tanrıkulu’nu, hem de parti idaresine seslendi. Bir televizyon programında konuşan Erol, “Sorumsuzca açıklamalara parti Fazla Kesin hal almalı” dedi.

OYUNA GELMEYİN

Erol, şu yansıyı gösterdi: “Hiçbir kuralda ve şartta, Hudut ötesinde Hudut içinde yapılan teröre karşı operasyonlarda Silahlı Kuvvetler’in hareketleri asla sorgulanamaz, eleştirilemez. Ben bunu yanlışsız bulmuyorum ve o tenkitleri de sorumsuzca buluyorum. Yahu arkadaşlar bu oyunlara gelmeyin. Bu aptalca savlara, karalamaya, Silahlı Kuvvetler’i maksat gösteren; hele bir de seçime giderken sana ne kardeşim. Yani bu açıklamayı yapmak sana mı düşer? Bizim ulusal Savunma Komisyonumuz’da arkadaşlarımız var. Onlar Evvel bir ziyaret ederler, neyin nesidir diye. Herkesin bu türlü reaksiyon vermesi de yanlışsız değil.

KARŞIMA ÇIKIYOR

Bir İstanbul milletvekilinin söylemi, Elazığ’da her gittiğim konutta karşıma çıkıyor. Sorumsuzca açıklamalar. Parti bu mevzuda Fazla Kesin hal almalı. Yani genel siyasetler üzerine, devletin siyasetleri üzerine asla bir Milletvekili yetkisini, sorumluluklarını aşarak ne bir İzah yapmalı ne bir soru önergesi vermeli.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir