WhatsApp’ta erişim sorunu yaşanıyor…İlk açıklama geldi

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Kas 10, 2022 Yorum Yok

Whatsapp nihayet 24 saat kesinti raporuna bakıldığında da nihayet 10 dakikadır Özellikle İstanbul bölgesinde kesinti bildirimleri geldiği görülüyor.

WHATSAPP ÇÖKTÜ MÜ?

Sosyal medyanın da gündeminde yer Meydan Whatsapp çöktü argümanları internet üzerinden araştırılmaya devam ediyor. WhatsApp Web, taşınabilir ve uygulamanın çalışmadığı görülürken, sorunun bildiri gönderimi ve sesli ileti gönderiminde yaşandığı gözüküyor.

META’DAN nihayet DAKİKA AÇIKLAMASI

Meta’dan yapılan açıklamada, “Mümkün olan en kısa müddette herkes için WhatsApp’ı eski haline getirmek için çalışıyoruz.” tabirleri kullanıldı.

HATA BİLDİRİMİ ARTIYOR

Whatsapp uygulamasında bildirilerin gitmemesinin akabinde yanılgı bildirimlerimleri de süratle artış gösteriyor. Şuana kadar tespit edilen sorunun bildirilerin ‘tek tık’ formunda kalması tarafında.

KUSUR HARİTASINDA BİR çok VİLAYET KIRMIZI

Kusur haritasına bakıldığında İstanbul özelinde Sorun yaşayanların sayısı artarken öteki vilayetlerde de sorun yaşayan kullanıcı sayısının süratle arttığı görülüyor.

WhatsApp uygulamasında ise bağlanılıyor, tekrar deneyiniz ibaresi dikkat çekiyor.

BAKAN YARDIMCISI ÖMER FATİH SAYAN’DAN BİRİNCİ AÇIKLAMA

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı DR. Ömer Fatih Sayan, WhatsApp’da yaşanan Sıkıntı ile ilgili bilgilendirmede bulundu;

Sayan, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada; ”Whatsapp servislerinde küresel kaynaklı kesinti yaşanmakta olup ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir.’

Global ölçekte kendi alanlarında adeta fiili inhisar oluşturan dijital hizmet sağlayıcılar ve OTT’lerin hizmet sürekliliği açısından hesap sorulamaz olması Laf konusu olamaz.

Fiilen gündelik hayatın bir modülü haline gelen dijital hizmet sağlayıcıların topluma ve hâkim devletlere karşı sorumlulukları olduğu yadsınamaz.” dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir