CHP’den FETÖ’ye hem af hem tazminat

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Kas 09, 2022 Yorum Yok

KHK’lılara verdiği dayanakla gündemden düşmeyen CHP genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bunu bir adım ileri taşıdı. Daha Evvel KHK’lıların tamamına af ve işe iade vaat eden Kılıçdaroğlu, bu Defa de KHK’lılara tazminat vereceğini açıkladı. Kendi fotoğraflarının yer aldığı afişlerde Kılıçdaroğlu, KHK’lılara seslendi. “Telafi Tazmin yasası periyodu başlıyor. Temizlere tahliye, mağdurlara tazminat gelecek. Yozlaşmış eşitlik sisteminin mağdurları adil mahkemelerde yargılanacak” iletisi, tekraren müebbet mahpus cezası Meydan FETÖ’cü darbecilerin de ortalarında bulunduğu KHK’lılara tazminat vaat ediyor.

MEŞRUİYET KAZANDIRIYOR

Meslekten ihraç edilen FETÖ’cülere yine yargılanma teminatı veren CHP, sık sık KHK’lılarla bir ortaya geliyor. Haziran 2021’de genel reis Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca öncülüğünde KHK buluşmalarına başlayan CHP, 50 vilayette KHK’lılarla salon toplantısı yaptı. CHP’li belediyelerin konut sahipliğinde gerçekleşen toplantılarda 15 binden Çok KHK’lı ile bir ortaya gelindi. İşe iade teminatıyla umutlanan KHK’lılar, CHP’nin kendileri ile yaptığı toplantılarla artık meşruiyet kazandıklarını belirtiyor. 35 vilayette platform kuran KHK’lılar, CHP sayesinde 32 vilayette daha örgütlenerek platform sayısını 67’ye çıkarttı.

Mafyasız tertipte Peker nerede?

Organize cürüm örgütü elebaşı Sedat Peker’in toplumsal medya paylaşımlarına dayanak veren Kılıçdaroğlu, Peker’in argümanlarını siyasi gereç olarak kullanıyor. Kılıçdaroğlu’nun bütün bunlara Karşın reklam panolarına astırdığı “Sokakta ve siyasette mafyasız düzey başlıyor” vaadi de dikkat çekti. CHP içindeki taciz ve tecavüzlere karşı üç maymunu oynayan Kılıçdaroğlu’nun yeni vaatleri ortasında “Çocuk tacizcisine, bayan katiline indirimsiz ceza” da var. “Zenginleşen yandaş sermayenin haksız yararlarını Hazine’ye yani halka iade edeceğiz” yazan afişler ise nihayet devirde CHP’li belediyelerin ÂLÂ Partililere verdiği ihaleleri akıllara getirdi.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL Nakit İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ Çabucak GÖR!

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir