okulyolu.org | Eğitim Hayatını Şekillendir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Tercih Rehberleri
  4. »
  5. İYİ Parti’den kelime oyunu: ‘İttifak’ değil ‘iş birliği’

İYİ Parti’den kelime oyunu: ‘İttifak’ değil ‘iş birliği’

admin admin -
104 0

İYİ Parti tabanı, HDP’ye bakanlık vaad eden CHP ile ittifaktan rahatsız. CHP’li Gürsel Tekin’in HDP’ye bakanlık verilebileceği kelamlarına reaksiyon gösterip ÂLÂ Parti Yozgat Vilayet Başkanlığı misyonundan istifa eden Metin Işık, “CHP ile ittifakımız devam ettiği sürece HDP ile dolaylı bir ilişki içerisinde kalıyoruz. Herkes CHP ile ittifaka karşı” demişti.

Parti idaresi, tabanda yükselen bu rahatsızlığı aşma telaşına girişti. 2018 seçimlerinde CHP ile ittifak yapan, 2023 seçimleri için de CHP ile Bir arada 6’lı masanın başını çeken GÜZEL Parti, ittifak yerine Amel birliği telaffuzunu kullanacak. Seçmene CHP ile ittifak değil Amel birliği yapıldığı, ortak adayda anlaşılması halinde Amel birliğinin Cumhurbaşkanı adayı çerçevesinde olacağı iletisi verilecek.

SÖYLEMLERE YANSIDI

Son devirde buna ait bildiriler da dikkat çekti. Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda “CHP ile ittifak değiliz” diyen YETERLİ Parti genel Sekreteri Uğur Poyraz, mümkün ittifak için seçim kararına işaret etmişti. İttifakların artık değerinin kalmadığını belirten GÜZEL Parti Küme Başkanvekili İsmail Tatlıoğlu ise “İttifak olarak girmenin bir avantajı yok. Bu, seçim gündeme geldiğinde tekrar konuşulacak bir mevzu. Demokrasiyle ilgili alanın genişletilmesiyle ilgili Amel birliğimiz sürmektedir” diye konuşmuştu.

Mehmet Güney

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL Nakit İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ Çabucak GÖR!

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir