Deprem sonrası kaybolan Seda öğretmen hayatını kaybetmiş

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Mar 31, 2023 Yorum Yok

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki sarsıntıda İngilizce öğretmeni Seda Erbaş, Onikişubat ilçesi Hayrullah Mahallesi Malik Ejder Caddesinde yıkılan Esen Çam Sitesi B Bloktaki konutun enkazında eşi Bayram Erbaş (27) ile Bir arada kaldı. Bayram Erbaş, enkazdan yaralı kurtarılırken, eşi Seda Erbaş’tan bir daha haber alınamadı.

Depremden sonra birinci 30 gün Seda Erbaş’ı hastanelerde arayan ailesi, bir sonuca ulaşamayınca DNA örneği verdi. Seda’nın babası Sedat Boran’dan alınan DNA örneği sonrası çalışma başlatıldı. Bu kapsamda yapılan çalışmalarda, Seda öğretmenin Onikişubat ilçesinde sarsıntıda hayatını kaybedenlerin toprağa verildiği mezarlığa gömülen şahıs olduğu belirlendi.

Acı haberi Meydan ailesi, Kahramanmaraş Başsavcılığı’nın müsaadesi ile kızlarını Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesine getirmek için cenazesini mezarlıktan çıkarttı. Erbaş’ın cansız vücudu ilçeye bağlı Kovalı Mahallesine getirildi. Burada kılınan cenaze namazına Erbaş’ın yakınları ve Fazla sayıda vatandaş katıldı. Kılınan cenaze namazının akabinde Erbaş’ın cenazesi mahalle mezarlığında toprağa verildi.

‘KENDİSİNDEN 50 GÜNDÜR HABER ALAMIYORDUK’

Erbaş’ın kuzeni Selçuk Boran, “6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş sarsıntısında yeğenimiz Seda Erbaş’ı kaybettik. Daha doğrusu yaralı olarak çıkarıldığı söylendi. Yaklaşık 50 gündür kendisinden haber alamıyorduk. Babası Sedat Boran, DNA örneği verdi, Kötü haberini aldık. En azından cenazemize kavuştuk. Kovalı köyünde bugün defin işlemelerini yaptık. İlah bir daha memleketimize bu türlü acılar yaşatmasın. Tüm ölenlere rahmet diliyoruz” dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir