Depremzede öğretmen çift bir an önce öğrencilerine kavuşmak istiyor

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Şub 26, 2023 Yorum Yok

Depremlerde Malatya’daki meskenlerinde hasar oluşan Nilüfer ve Alaattin Aktaş çifti, 4 çocuklarıyla köydeki akrabalarının yanına giderek birkaç gün kaldı.

Aktaş ailesi, daha sonra Trabzon’daki tanıdıkları vasıtasıyla Gürbulak Mahallesi’ndeki meskeninin kapısını açan hayırsever ailenin eşyalı dairesine yerleştirildi.

– “Telefonu kapattıktan sonra hüngür hüngür ağladım”

Bu süreçte kendilerine Yardımcı olan herkese teşekkür eden Aktaş, Biricik isteğinin ise Fazla özlediği öğrencilerine bir Lahza Evvel kavuşmak olduğunu Anlatım etti.

Aktaş, Malatya’dan ayrılan minik öğrencileri ile telefonla görüştüğünü, onlara fotoğraf yapmaları, günlük tutmaları ve tabiatta gezmeleri tavsiyesinde bulunduğunu anlattı.

Öğrencileriyle telefonda konuşurken kuvvetli durmaya çalıştığını vurgulayan Aktaş, şöyle devam etti:

“Onlar daima gözyaşlarıyla anlattılar yaşadıklarını ancak ben kendimi dik tutmaya çalıştım zira ben ağlasam, onlar daha Fazla ağlayacaktı. Ben daha Fazla tebessümle onlara Şen bir his vermeye çalıştım Ama telefonu kapattıktan sonra hüngür hüngür ağladım.”

Çocuk kitapları da kaleme Meydan Aktaş, şunları kaydetti:

“Şu benim yüreğimi Fazla dağlıyor; öğrencilerimi bu Yıl mezun edecektim. Veda kısmında Faaliyet yapacaktık, onun hayaliyle de Yarıyıl tatiline girdik. Çocuklar onun hayaliyle okula başlayacakları pazartesi gününü iple çekiyorlardı.”

– Kendilerini yalnız bırakmayan insanlara teşekkür etti

Atatürk Ortaokulunun matematik öğretmenlerinden Alaattin Aktaş ise Trabzon’da düzgün karşılandıklarını söyledi.

Depremin üçüncü günü ekmek almaya çıkınca, Trabzon’dan gelen yardım konvoylarını yanlarında gördüklerini anlatan Aktaş, “Orada Trabzon’un ekmeğini yedik, buradan gelen odunla ısındık. Bizi güç günlerde yalnız bırakmayan hoş ülkemin, hoş beşerlerine teşekkür ederim.” dedi.

Aktaş ailesine bir müddettir boş olan konutunun kapılarını açan Ömer Çoban ise depremzedeler için elinden geleni yapmaya çalıştığını Anlatım etti.

Kendi ailesi üzere gördüğü Aktaş ailesinin istedikleri kadar konutta kalabileceklerini belirten Çoban, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Devletin yanı Dizi vatandaş olarak da elimizden geleni yapıp, bütün insanlara Örnek teşkil etmek istedik. Muhtarımızın vesilesiyle ailemizi yanımıza aldık. Annem ve babam burada yaşıyordu. Babam bir ay Evvel vefat edince, annemi yanıma aldım. Burayı da depremzede ailemize verdik.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir