‘Dur’ ihtarına uymayıp polisle çatıştılar, bir şüpheli öldü iki polis yaralandı

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Oca 08, 2023 Yorum Yok

‘Dur’ ihtarına uymayıp polisle çatıştılar: Bir kuşkulu öldü iki polis yaralandı

Antalya Manavgat’ta KOM gruplarının takibe alıp ”Dur” ihtarında bulunduğu arabadaki şüpheliler ateşle karşılık verince silahlı çatışma çıktı. Çatışmada şüphelilerden biri Hadise yerinde ölürken iki polis ayağından silahla yaralandı.

Olay Manavgat ilçe sanayiinde bu gece saatlerinde yaşandı.

İddiaya nazaran yasadışı yollarla getirilen silahların satılacağı ihbarını Meydan Manavgat güvenlik Müdürlüğü KOM ofis(yazıhane) Amirliği grupları, kuşkulu arabası takibe aldı ve Sanayi Sitesi içerisinde “dur” ihtarına bulundu.

Ekiplerin “dur” ihtarına ateşle karşılık veren şüpheliler, polis aracının kullandıkları araca geriden çarpması sonucu araçtan inerek kaçmak istedi.

Çıkan çatışmada ismi şimdi belirlenemeyen bir kuşkulu, Hadise yerinde hayatını kaybederken KOM Ofis’te vazifeli 2 polis memuru ayağından yaralandı.

3 kuşkulu ise sağ ele geçirildi. Yaralanan polisler ambulans beklemeksizin grup aracı ve sivil bir araçla hastaneye kaldırıldı.

Çatışmada ölen ve ismi öğrenilemeyen kuşkulu Hadise Yeri İnceleme takımının incelemelerinin akabinde Manavgat Devlet Hastanesi Morguna kaldırıldı. Manavgat Devlet Hastanesi ve Özel bir hastanede ameliyata alınan polis memurlarının hayati tehlikelerinin bulunmadığı bildirildi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir