Erdoğan’dan kamu bankalarına ‘Togg’a özel kredi’ çağrısı

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Nis 22, 2023 Yorum Yok

İstanbul’da kentsel dönüşüm için Kanal İstanbul projesine işaret eden Erdoğan, “Kanal İstanbul’la rezerv kentler meydana çıkacak, kentsel dönüşümü kabul edenlere o kentlerden yer vereceğiz” dedi. “Seçim ikinci çeşide kalır mı?” sorusunu yanıtlayan Cumhurbaşkanı, “Milletimiz birinci cinste bu işi bitirir” diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli araba Togg’a Özel kredi için de halk bankalarına davette bulundu. Erdoğan, “Genel af olacak mı?” sorusuna ise, “Bunu oya tahvil etmek için bu Cin vaatlerde bulunamayız. Bu, hukuk devletinin ahlaki anlayışına Müsait değildir” karşılığını verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CNN TÜRK-Kanal D ortak yayınında gündeme ait soruları yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan halk bankalarına “Togg’a Özel kredi daveti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

TOGG İÇİN özel KREDİ ÇAĞRISI

Öncelikle halk bankalarımız niçin var? Elbette Togg ile kampanya yapma noktasında halk bankaları için bu düzgün bir fırsat olacaktır. Buradan kendilerine davette bulunuyorum, gerekirse Natürel kendileriyle de bir ortak toplantı yapıp bu türlü bir tabanı oluşturmaları konusunda inşallah bu adımı atmayı ben de düşünüyorum. Nasıl konutta bu türlü bir İmkan hazırladıysalar, arabada de Özellikle Togg’a yönelik bu türlü bir adım atılabilir. Doğal şu anda benim Tüm telaşım Togg’un araç yetiştirme noktasındaki durumu ne olur? Talep Fazla fazla. lakin Tüm bunlara karşın, şu anda Togg’un bütün idaresiyle başta Sanayi ve Teknoloji Bakanım olmak üzere kendileriyle görüşmeleri yapıp, ondan sonra halk bankalarımızı hızla bir ortaya getirip, zira önümüzdeki 7 yılda bir milyon Togg inşallah yollarda olacak.

Bu ne demektir? Yani yollarda inşallah Togg’u görmek bize başka bir Beğeni verecek. Alışılmış bunları bir de tekamül ettirmek, yani şu anda Natürel bu akıllı araç. Bunun yanında kuvvetli bir motora da sahip.
Kendileriyle doğrusu şunu da konuşmak istiyorum, o da şu, sanki Togg’un zırhlısını da yapabilir misiniz? Makam araçları için olabilir, Amel adamları için olabilir. Yani bu bir taleptir. örneğin BMW’nin birinci vakitler bu türlü bir durumu yoktu ancak daha sonra BMW bu zırhlıyı da yaptı. Zırhlıda en uygunları olan şu anda Mercedes. O da Daimi olarak onu geliştirmenin, tekamül ettirmenin çabası içerisinde. Bakıyorsunuz örneğin Maybach Evvel farklı çıktı, daha sonra Maybach bu zırhlı da bile yeni yeni geliştirmelerle yeni yeni adımlar attı. Artık Togg için de buna emsal kimi adımların atılmaması Mümkün değil.

DEPREM BÖLGESİNDE TEKRAR İNŞA SÜRECİ

Devletimiz hamdolsun böylesine Aka bir felaketin akabinde 50-60 gün içerisinde bu konutları teslim eder noktaya gelme tezini Van’da ispat etti. Bingöl’de, İzmir’de ispat etti. Kütahya’da, Malatya’da, Elazığ’da, oralardaki afetlerde ispat etti. Antalya, Manavgat, Muğla, buralardaki afetlerde ispat etti. Tıpkı formda Karadeniz’de ispat etti. Biz bunları ispat etmiş bir iktidarız. Laf vermişsek bunu yaparız. zelzele bölgesinde konutu yıkılan vatandaşlarım bize güvensinler, inansınlar her birini en kısa vakitte sağlam, güçlü konutlara yerleştireceğiz.

KETNSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI

“İstanbul’un 39 ilçesinde bütün risk ögelerini ele alacak halde bir harita çıkardık. Bugün İstanbul’da yaklaşık 1,2 milyon yapı ve 5,9 milyon Hane bulunuyor. Gördük ki İstanbul’da Yekün 220 bin yapı ve yaklaşık 1,5 milyon Müstakil kısım risk altında. Bunlardan 300 bininin acil dönüşmesi gerekiyor.

Rezerv Belde derken herhalde siz Kanal İstanbul’un sağını solunu kastediyorsunuz. Artık Kanal İstanbul ile Bir arada o rezerv kentler meydana çıkacak. O rezerv kentler meydana çıktığı anda ağır biçimde oralarda Hane inşaatları başlayacak. Bu kentsel dönüşümü kabul eden, Örneğin Avcılar’da kabul eden vatandaşlarımıza biz o rezerv kentlerden yer vereceğiz, onları oralara çekeceğiz.

Rezerv Belde şudur, mevcudu bir yerden bir yere naklederek o mevcudun da yer analizlerini yapıp oralara müdahale… Artık biliyorsunuz, Avcılar aslında sağlam bir yer değildir. Tehdit eden bir yerdir. Yani Avcılar’dan al Beylikdüzü vesaire o tarafa gerçek oralar daima sorunlu yerlerdir. Aslında denize yakın bölgeler her Vakit için Fazla çok külfetli bölgeler.

MİLLETVEKİLİ Namzet LİSTESİ

Nüfus yapısından hassasiyetlerine, bayan ve genç temsiline kadar Tüm demografik yapıyı masaya yatırmak suretiyle biz bu tespitleri yaptık. örneğin alt kurullarımızın çalışmalarını üst kurulda değerlendirdik ve kesin karara o denli vardık. Bizim en üst komite ki başkanlığımda toplanmıştır, burada yaptığımız toplantılarımızda da Tekrar Tüm elemine edilerek önümüze gelen tabloyu orada da gözden geçirdik. Karşımızda haritalar ve bu haritaların karşısında demografik yapı, nüfus, seçmen sayısı, Tüm bunları tabloya yatırdık ve Tüm bunlara Karşın bir atlama olmuşsa gerekirse Yine Geri döndük. Eksiklerimiz, yanlışlarımız filan da olmuş olabilir. Doğrudur. lakin hassasiyetle buna dikkat ettik ve tespitlerimizi de buna nazaran yapmış olduk. Tüm bunlara Karşın Fazla da az olsa kimi yanılgılarımız birtakım vilayetlerimiz de olmadı değil, oldu.

CUMURBAŞKANI YARDIMCISI VE BAKAN SAYISI DEĞİŞECEK Mİ?

Bizim o kadar bol keseden atmak üzere bir anlayışımız yok. Biz, devlet nasıl yönetilir bunu bilen bir hareketiz. Bunu da muvaffakiyetle 2014’ten bu yana esasen yaptık. Demek ki bir cumhurbaşkanı yardımcısıyla bu Amel yürütülüyor. başka tarafta da daha önceye gidelim. Başbakanlığım periyodunda, 36 bakanla devraldım. Biz onu 17’ye kadar hatta 15’e kadar düşürdük. Cumhurbaşkanlığımız devrinde de bir cumhurbaşkanı yardımcısı, 17 bakanla işleri aldık, tıkır tıkır da yürütüyoruz.

Bu ülkeye bir daha o karanlık koalisyon periyotlarının kirli bakanlık pazarlıklarını, ünlü Güneş Motel sendromlarını yaşatmak istemiyoruz. Bunlar artık ne yaptılar? Güneş Motel yerine ya partilerin merkezlerini aldılar yahut Ahlatlıbel’de şurada, burada filan yeni yeni yerler ihdas ettiler, oralarda bu pazarlıkları yaptılar. lakin biz bu türlü şeylerin içerisine ülkemizi sokmadık sokmayacağız. ‘İsraf’ diyorlar. Asla, bizim kitabımızda israf yok. Tam manasıyla finansın en Dava halde yönetilmesinin örneklerini biz verdik. Şayet bunun başarılı halde örneklerini veremeseydik şu zelzele felaketinin altından kalkamazdık. Şayet biz bugün zelzele felaketinin altından rahatlıkla kalkabiliyorsak, finans idaresini muvaffakiyetle yürüttüğümüz içindir. Şu anda biz finans idaresinde başarılı bir ülkeyiz.

MERKEZ BANKASI’NIN REZERVLERİ

Başbakanlığım periyodunda 135 milyar dolara kadar biz Merkez Bankası döviz rezervimizi yükselttik. Şu anda Yeniden 3 haneli sayılara yine döndük. İnşallah o sayıları tekrar yakalayacağız. ancak şu anda Merkez Bankamız hamdolsun muhtaç değil. Rahatlıkla o da finansı yönetebilir durumda. Bundan sonraki süreçte Fazla daha kuvvetli bir halde yolumuza devam edeceğiz. ancak bunlar israf iktisadının olmadığı lakin randıman iktisadının hayatta olduğu bir kabinenin, bir idarenin icraatıdır. Bizim zati tezimiz de israf iktisadı değil, tüketim iktisadı değil, randıman iktisadı.

Biz geldiğimizde şahıs başı ulusal gelir 2 bin 600 dolardı. lakin şu anda 10 bin 600 dolara çıktı. Her bakan şu anda Fazla verimli çalışmaların içerisinde. Şu anda bizim Ticaret Bakanlığında ihracatı aldığımızda, ihracatta hamdolsun patlamamız var. Şu anda 240 milyar doların üzerine çıktık, daha da tırmanıyor, daha da güzel olacak Tüm bu güç kurallara karşın. ancak halk mali disiplininden Ödün vermedik. Türkiye bu halde büyüdü, zenginleşti. Bizim bir tezimiz var. ‘Yatırım, istihdam, üretim, İhracat ve cari Çok yoluyla büyüme.’ Şunu yapıyor musunuz, yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Sağ olsun kabinedeki arkadaşlarımın hepsi misyonlarına sıkı sıkıya sadıklar.

CUMHUR İTTİFAKI’NDA PARTİLERİN KENDİ İSİMLERİYLE SEÇİME GİRMESİ

Onun takdiri bize ilişkin değil. Onun takdirini biz yaparsak Cumhur İttifakı içerisinde yer Meydan başkanlara müdahil oluruz. Bu, Cumhur İttifakı içerisindeki arkadaşlarımızın kendi takdiri. Yani kendi logosuyla girmek yahut Cumhur İttifakı içerisinde bizim logomuzun altında girmek, hepsi kendi takdirleri. Bu bakımdan bizim millet İttifakı ile emsal yanımız Derhal derhal hiç yok. Yalnızca malum HÜDA PAR bu hususta bizim logomuzla giriyor. İletiler bakımından Cumhur İttifakı’nın içerisindeki partilerle de bu ittifakımızı koruyacağız.

14 MAYIS SEÇİMLERİ

Benim her Vakit bir tezim var; meydanların lisanını mevcutların içerisinde herhalde en düzgün bu yoksul anlar. Bu açılışlar, bizim doğal mitinglerimizdir. Meydanların lisanı bize ‘Yürüyün’ diyor, ‘Yürüyeceksin, millet yürüyecek arkadan’ diyor. Şu anda meydanlarda bunu görüyorum. Bunu Bağcılar’da, Pendik’te gördüm. Burada bir Deneme var. Ben milletimin bu noktada her şeyden Evvel işi zora sokmadan bitireceği inancındayım. Bu kararlılığı da Özellikle gerek Bağcılar’da gerek Pendik’te gerek zelzele bölgesinde gördüm. Milletim işi hiç zora sokmadan birinci cinste bitirecektir diye inanıyorum.

Türkiye bu seçimle Birlikte Batı’ya bir ileti verecek. Bu bildirisi Fazla uygun kıymetlendirmemiz lazım. Bu ülke artık terörle uğraş ederken de iktisat siyasetlerini belirlerken de ‘Batı ne der’ diye bakmıyor. Bizim bu türlü bir kaygımız Mevcut mı? Yok. Biz artık işimize bakıyoruz. Savunma sanayiinde yerlilik oranı yüzde 20’den yüzde 80’e çıktıysa bu, bir muvaffakiyetin adımıdır. batı dikkat ederseniz, Erdoğan’a karşı olduğunu söylüyor. Erdoğan’a karşı aldıkları bu cephe milletimize karşı aldıkları bir cephedir. Benim milletim bu oyunu 14 Mayıs’ta bozacaktır. 14 Mayıs adete bir kırılma noktası olacaktır. Bu kırılma noktasıyla da Türkiye’yi tekrar kendi çizgilerine kim çekecekse onlar, onlara mavi boncuk dağıtıyor.”

ŞEHİR HASTANELERİ

Ne diyorlar, işte hastanelerimizle, Belde hastanelerimizle ilgili ‘Kimse gelip de bunlara talip olmasın.’ Kim diyor bunu? Karşımızdaki aday. Hatta daha da ileri gidiyor, ‘Yani bunlar alacaklarını dahi Tahsil edemezler.’ diyor. Devlette devamlılık temeldir. Bu ifadeyi bir cumhurbaşkanı adayı nasıl kullanır? Seversin sevmezsin bu farklı mevzu. fakat bu türlü bir alacağı varsa ihaleye girmiş almış bunu aşikâr bir yere kadar getirmiş, Natürel ki bunun ödemesini yapacaksın. Bir ülkenin güvenilirliği nereden gelir? İşte buradan gelir. Sağlam olması için de Ahmet gitmiş, Mehmet gelmiş. Mehmet geldiyse ne yapacak, Ahmet’in bıraktığı yerden devam edecek. fakat bunlar bakıyorsun, anne muhalefet de yanındaki hanım da ‘Biz bunları ödemeyiz.’ diyor. Diyemezsin bunu. Ben buradan halkıma sesleniyorum, yani devletin devamlılığına leke sürecek, bütün dünyada ülkemizin prestijini zedeleyecek olanlara fırsat vermeyeceğinize inanıyorum.

Ne diyorlar, terörist başını bırakacaklarmış, Selo’yu bırakacaklarmış. Bu ülke bir hukuk devleti. FETÖ’nün içerideki uzantılarını bırakacaklarmış, KHK’dan hataları olanlar bırakılacakmış. Bu hukuk devletinin hukuksallığı nerede? Bunu nasıl diyebilirsin?

GENEL AF TARTIŞMALARI

İşte bunların hepsi oy saikiyle yapılan şeylerdir. Yani ‘Biz gelirsek işte bunları özgür bırakacağız, onun için oylar bize.’ Bunu karşımızdaki Şahıs kaç kere Meclis kürsüsünden haykırdı, söyledi. lakin biz hukuk devletinin içerisinde bunu oya tahvil etmek için bu Cin vaatlerde bulunamayız. Bu hukuk devletinin ahlaki anlayışına Müsait değildir.

Ama bay bay Kemal buralardan ne elde ederim bunun çabası içerisinde. Ülkeyi terör örgütlerine teslim etmeye efor ediyorlar. Diyarbakır’da 51 yavrumuzun vefatına neden olan Selo değil mi? Artık bu 51 yavrumuz, bunlar Kürt kardeşlerimiz, evlatlarımız değil miydi? Aslında Selo’nun kendisi aslında Kürt değil, Zaza’dır. fakat ne yapıyor, Kürt evlatlarımızın da vefatı üzerinden kendisine bir rant devşirmeye çalışıyor. Sokağa döktü ve 51 Kürt yavrumuz öldürüldü. Hatta araçla üzerinden çiğneyerek geçtiler. Tüm bu gerçekler ortadayken maalesef şu anda bakıyorsunuz bay bay Kemal de Meral Hanım da başkaları de bunları dışarı çıkarmak için bu Cin vaatlerde bulunuyorlar. Birebir halde FETÖ ile ilgili vaatleri de var. Gerçekten şu anda listelerine de esasen bu Cin isimleri de koydular, koyuyorlar.”

CHP LİSTESİNDE YER Meydan ESKİ Beyaz PARTİ’Lİ İSİMLER

Daha Evvel bunların söylediği bu kelamlar ve artık o derece hakaret eden, bırak bakan olmayı, ‘Milletvekili dahi olamaz’ dedikleri kişiyi artık ne yaptılar? Listelerinde en Müsait yerlere koydular. Birebir halde öteki birkaç şahıs için de bu Cin tabirleri var. lakin artık en Müsait yerlere yerleştirdiler. Artık bunlar diyelim ki bize ihanet ettiyse, artık demek ki ihanet sırası onlarda. Onlara da gereken ihaneti yapacaklardır. Yani onlardan farklı bir şey bekleyemezsiniz. Bizim de onlardan zati beklediğimiz bir şey olmadığı üzere de yani gitmek isteyene zorla ‘Dur’ demedik, demeyiz ve kapıyı açtık. Zira bunlar Hariç mihrakların siparişiyle bir ortaya gelen kuklalar.

KAMUDA İŞE ALIMLARDA MÜLAKATIN KALDIRILMASI

Kamuya işe alımlarda, imtihanlardaki muvaffakiyet sıralamasını temel alarak bu husustaki tereddütleri de gideriyoruz. Aslında pek Fazla alanda işe alımlarda bu formülü aslında şu anda uyguluyoruz. Her Yıl on binlerce gencimiz ve engellimiz bu biçimde işe başlıyor. Mülakatların sebebi de kurumların gereksinimlerine en Müsait insan kaynağına erişme gayesidir. Gereksiz tartışmaların içine düşmemek ve gençlerimizin başında rastgele bir soru işareti bırakmamak için Mecbur kimi alanlar dışında muvaffakiyet sıralamasıyla işe alımı temel haline getireceğiz.

EVLİLİK KREDİSİ

Üniversite öğrencilerimizin aldıkları birinci bilgisayar ve cep telefonundan vergiyi kaldırıyoruz. Aile kurumuna Özel Ehemmiyet veriyoruz. Bunun için de gençlerimizi aile kurmaya teşvik ediyoruz. Yeni evlenen çiftlere 2 yılı Geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi vereceğiz. Bunun için ‘Aile ve Gençlik Bankası’ kuracağız. Kaynağı soracaklar ya, keşfini yaptığımız doğal gaz ve petrol gelirleriyle kurulacak bu banka ile gençlerimizi her alanda destekleyeceğiz.

Kendi işini kurmak isteyen gençlerimizin hibe ve teşvik programlarıyla yanlarında olacağız. Gençlerimiz Düş kursunlar, onların hayallerini gerçekleştirecek iktidar vazifesi başında. Bu Cumhur İttifakı’dır. Kuralların zorluğu, imkanların kıtlığı onları korkutmasın. Biz her Kaide altında gençlerimizin yanındayız, destekçileriyiz. Ben uygulamanın başında olan bir insan olarak konuşuyorum.

ŞEHİR HASTANELERİ

Karşımdaki bay bay Kemal’in uygulamada yeri neresi? Onun yeri geçmişte biliyorsunuz SSK idi. SSK’yi ne hale getirdiğini merhum Cenk Ay hayatta olsa da tekrar anlatsa. Ne hale getirdi SSK’yi biliyorsunuz? Onun batırdığı, bitirdiği felaket olan o SSK’yi biz büsbütün ele aldıktan sonra Tüm hastanelerimiz pırıl pırıl oldu, Belde hastaneleriyle farklı bir ihtilal yaptık, eğitim hastaneleriyle başka bir ihtilal yaptık ve şu anda dünya bizim bu hastanelerimizi gördüğü Vakit diyorlar ki ‘Gerçekten takdire şayansınız’. Hatta birçok ülke üst seviye kendi hastalarını bize gönderiyor. Şu anda Ankara’da örneğin bizim gerek Etlik gerek Bilkent, bu iki Tane Belde hastanemiz harika. Her ikisinin de şu anda Döşek sayısı prestijiyle olsun, odalarıyla olsun Örnek bir durumları var.

Her büyükşehre bir kere bir Tane Belde hastanesini kuracağız. Cumartesi günü inşallah Kocaeli kent Hastanesini açıyoruz. Şu anda hasta alımına başladı. Akabinde İzmir Amade şu anda, İzmir’i açacağız. Tüm bunlarla birlikte bu Belde hastanelerimizi de yaygınlaştıracağız.

AİLE MUHAFAZA KALKANI

Programın yeniliklerinden biri, konut hanımlarının emekliliğine takviye vermek olacak. Gençler öncelikli olmak üzere her aileden en az bir bireye Amel imkanı sunacağız. Yani artık ben en az 3 çocuk diyorum. Bu demektir ki ailelerde de çocuk sayısı artacak. Onların bir de geleceğini ne yapmamız lazım? Teminat altına almamız lazım. Hasebiyle eğitiminden istihdamına, evliliğinden çocuk bakımına kadar her alanda ailelere maddi katkı vereceğiz. Hedefimiz aile yapımızı, aile birlikteliğini ve evlatlarımızı korumak. mesken hanımlarına yönelik bu Cin Tekrar tıpkı halde planlarımız var. mesken hanımlarının sigortalılığı konusunda da atacağımız adımlar olacak. konut hanımlarının emeklilik primlerinin bir kısmını devlet olarak biz ödeyeceğiz.”

6284 SAYILI KANUN

Aile, bir defa bizim kutsalımız, kıymetimiz. Bu kurumun korunması önceliğimiz. Anayasal değişiklik bile yapacak kadar bu hususa sahip çıkıyoruz. Aile yapımızı, bayanları ve çocuklarımızı korumak için her türlü çabayı sonuna kadar vereceğiz. Bu alandaki kazanımlardan Geri gitmek Mümkün değil. Bizim gayretimiz, ailenin ve bayanların haklarından geriye gidiş olarak gördüğümüz sapkın akımlardır. Yani LGBT üzere sapkın akımların ülkemizde varlık göstermesine, milletimize dayatılmasına müsaade vermeyeceğiz.

Biz bunları yaparken bay bay Kemal yalnızca palavralarla bayanları kandırmaya, milleti aldatmaya çalışıyor. Bilhassa Kemal efendi bayan haklarını savunmaya Evvel kendi parti teşkilatlarında tacize, tecavüze uğrayan bayanların haklarını savunmakla başlayabilir. Şu anda kaç Tane sanki bayan Milletvekili adayı var? Bir araştırın bunu da, bakın bakalım. Beyaz Parti’nin bayan Milletvekili sayısıyla mukayesesi kabil mi? Tacizci, tecavüzcü CHP teşkilatından olunca bunların ağzını bıçak bile açmıyor. Partisindeki taciz, tecavüz olaylarını örtmek için gösterdikleri gayretin onda birini bayan hakları için göstermeyenler, bu hususta bize zati Laf söyleyemez.

BELEDİYELERDE İŞTEN ÇIKARILANLAR

Haksız yere belediyelerden atılmış vatandaşlarımızı misyona getirmeyi lakin biz başarırız. Zira biz onlara yapılan bu zulme hiçbir Vakit duyarsız kalmadık, bundan sonra da kalmayacağız.

Günlerce, haftalarca gittiler belediyelerin önünde şovlar yaptılar. Bunlar tekrar işe alındı mı? Bay bay Kemal bunları görmedi mi? Televizyon ekranlarında bunların hepsini izledik. İşten atılan vatandaşlarım, bunların çoluğu çocuğu haftalarca aylarca aç susuz kaldılar. Bunların bir kısmını devlette işe aldık. fakat bunları tekrar belediyelerde işe almadılar. İktidarımızda bu işin tahlilini Tekrar biz getireceğiz. 2024 seçimi de geliyor ve bu Lokal seçimde de bu ülkede Tüm mağdurlar üzere CHP mağdurlarının da kimsesi biz olacağız.

TCG ANADOLU GEMİSİ

Bütün Hadise araç gereç sıkıntısı değil, bunları tetikleyen bunları güçlendiren mühimmat bahsidir. Artık aracı yaparsınız girişi yaparsınız fakat mühimmatınız yoksa tabi aracın olması hiçbir işe yaramaz. lakin bütünüyle bunların mühimmatını da yaparsanız bunu da üretimini gerçekleştirirseniz o Vakit Natürel karşı tarafa Güç gösterisinde Fazla daha rahat bulunursunuz. Biz başardıklarımızı ‘yapılamaz, edilemez’ diyenlere inat başardık

TCG Anadolu’yu şu anda ordumuza teslim ettik. Gezdim, gördüm. Şu anda insansız hava araçları üzerinde ve bu insansız savaşların dışında helikopterler üzerinde. Tüm bunlar buradan iniş kalkış her şeyi yapabilecekler. Bunlar bizim dünya standardında Fazla daha farklı bir yere gelmemizi sağladı.

Yeni bir adım daha atıyoruz, görüşmeleri yapıyoruz. Bunun bir katı büyüğünü daha inşa edeceğiz. Bu bizim kendi tersanemizde üretildi.

Egemenliğimiz için bundan daha Kıymetli ne olabilir? Yani sen Akdeniz’e bununla Fazla daha rahat açılacaksın. Mavi vatan tıpkı biçimde. Bunlar anlardan da anlamazdan da konuşuyorlar. Gurur duy ya.

Adamlar bununla iftihar etmiyor. Niçin? Erdoğan’ın devrinde yapıldı diye. Ya siz yapın, biz de sizi alkışlayalım. Bugün CHP’nin elindeki büyükşehir belediyelerinde sanki Türkiye’nin iftihar edeceği yapıtları Mevcut mı? Yok. ‘Ya şunu da biz yaptık’ diyebilecek yapıtları Mevcut mı? Yani tutun şöyle köprülerden viyadüklere varıncaya kadar Mevcut mı? Ya biz Marmaray’ı yaptık, onun önünü kesmeye çalıştılar. Avrasya Tünelini yaptık, onun önünü kesmeye çalıştılar. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü yaptık, onun önünü kesmeye çalıştılar. Tabi başaramadılar. Zira biz buna fırsat vermedik.

CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ

Elbette sistem gerektiğinde dönüşüme, değişime, restore etmeye açık. Aksayan ya da Noksan kalan yerlerini süratle tamamlamak da bizim misyonumuz. Birinci periyottaki deneyimlerimizin ışığında sistemi daha ileriye taşıyacak adımları atmakta tereddüt etmeyeceğiz. Zira bu dinamik bir süreç.

ALTILI MASAYA HDP ELEŞTİRİSİ

Eskiden beri HDP’yi terör örgütünün parlamentodaki uzantısı olarak gördüğümüzü ve ‘HDP eşittir PKK’ demek olduğunu söyledik, söylüyoruz. Olağan şu anda terör örgütüne müzahir parti cumhurbaşkanı adayı çıkarmayarak masadaki yedinci ortak olduğunu ilan etti. Münasebetiyle artık terör örgütü de o masanın ortağıdır. Masada Laf sahibi olan bir örgüt elbette oranın geleceğiyle ilgili İzah yapacaktır, argo bir tabir olacak lakin racon kesecektir.

Terör örgütleri bu açıklamaları yaparken sanki CHP ne yapıyor? Kandil’den terör örgütüne dayanak gelirken, terör örgütünün parlamentodaki uzantısına dayanak gelirken sanki CHP yöneticilerinden birinin de çıkıp ismiyle sanıyla Anlatım ederek PKK’yı, YPG’yi, HDP’yi eleştirdiğini gördünüz mü? Hayır. CHP’den bir ses çıktı mı? Hayır. Masanın etrafındakilerden bir ses çıktı mı? Hayır. Halka kendilerini kabul ettiremeyince terör örgütlerinden medet umar hale geldiler.

Terör örgütüdür, kiralık katildir, kullanışlı aparattır, kim parasını verirse onun buyruğuna girer. lakin siyasi partilerin terör örgütlerinin kucağına düşmesi utanç vericidir. Kandil’den takviye alacaksın ve 14 Mayıs seçimine hazırlanacaksın, milletim bu oyunu bozar. Ne bu ülkeyi bu çapsız muhalefetin eline bırakır ne de terör örgütlerini Laf sahibi eder. İnanıyorum ki 14 Mayıs’tan sonra CHP’ye gönül vermiş gerçek vatansever vatandaşlarım da partilerini terörist sevicilerin elinden kurtaracak.

(“Öcalan’a özgürlük Laf konusu olabilir mi?” sorusu üzerine) Bunu Beyaz Parti olarak bize soruyorsanız bu türlü bir şey olamaz. lakin şu anda anne muhalefete sorarsanız anne muhalefet olabileceğini aslında açıkladı. Hem terörist başı ile ilgili açıkladılar hem de Selo’yla ilgili açıkladılar. Bizim kitabımızda bu türlü bir şey yok. Yani bu denli insanı öldüreceksin, epey insanın kanına gireceksin, ondan sonra da kalkıp buna özgürlük diyeceksin, bu türlü bir şey olabilir mi?

HDP’ye ve münasebetiyle PKK’ya neler vaat ettikleri Biricik tek ortaya dökülüyor. Niye gidip parlamentoda görüştüler de parti merkezlerine gidemediler. Zira partiye gittikleri Vakit bir İzah yapmaları lazım. Bu açıklamayı yapmadıkları üzere parlamentoda bu işi kapalı kapılar gerisinde ne söylediler?

Mesela içlerinden üst seviyede bir yönetici yok fakat bir bayan çıktı Acayip acayip şeyler söyledi. Örneğin, Diyanet İşleri Başkanlığını kaldıracaklarmış, bunun yerine işte inanç, bilmem ne… Artık bunu Özel görüşmelerinde orada bunları görüşmüşler. Bayan bu açıklamayı yapıyor. CHP olarak bununla ilgili; ‘Hayır bizim bu türlü bir fikrimiz yok. Biz Diyanet İşleri Başkanlığını kaldıramayız.’ demedi. Tüm bunlarla ‘Din ve ahlak dersleriyle alakalı Olumsuz bir yaklaşımları var’ diyemedi.

PKK, HDP ne derse onu yapmaya hazır bir bay bay Kemal Mevcut şu anda. Onun için terör örgütünün dağ takımından bile yedili masaya, bay bay Kemal’e takviye açıklamaları yapıldı. Bu tabirlerini okuttuğunuz şahıs geçmişte CHP’ye alenen söven, hakaret eden kişidir. İşte bay bay Kemal bu türlü biri. O yalnızca partisindeki tecavüzcüleri, tacizcileri müdafaayı bilir. PKK’ya, FETÖ’ye, terör örgütlerine ümit verin, Öbür dermanı yok.

Şimdi bakalım bay bay Kemal’e. İlah aşkına ya ne başarısı Mevcut bu adamın? genel müdürlük yaptığı SSK’yı batırmış, genel lideri olduğu partiye Biricik bir seçim kazandıramamış. Aldıkları birkaç belediye, orada da işlerin yürümediğini Tümce alem biliyor. Bu türlü bir partinin ülkeyi terör örgütüne teslim etme değerine iktidara gelme ihtirası bir sefer trajikomiktir. 14 Mayıs’ta sevgili vatandaşlarımdan, milletimden bunlara yol vermeyeceğini görüyorum. El ele vereceğiz ve inşallah yeni bir süreci kuvvetli bir parlamentoyla milletimle birlikte yürüteceğiz.

HDP’li Sırrı Sakık, Sayın Kılıçdaroğlu’na bir Davet yaptı. ‘Kapalı kapılar gerisinde verilen kelamların kamuoyuna deklare edilmesi gerekir’ dedi. Bu kelama şimdi bir karşılık gelmedi. Siz kapalı kapılar arkasında bir pazarlık yapıldığını düşünüyor musunuz?” sorusu üzerine, “Kesinlikle orada bir pazarlık yapıldı ve bunu kendi partilisi dahi bilmiyor. Haydi açıklayın. Niçin açıklamıyorsunuz? Açıklayamadılar. Açıklayamazlar. Zira açıkladıkları anda taşlar yere dökülecek. Teröristlere ümit verenlere ben inanıyorum ki benim milletim de iktidarı vermeyecektir”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir