FETÖ’nün sandığa sızma planı

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Mar 29, 2023 Yorum Yok

Güvenlik üniteleri, FETÖ’nün 14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri için kurduğu Aka planını deşifre etti. Örgütün mahrem ve aktüel yapılanmasını yakından takip eden Emniyet üniteleri, FETÖ elebaşı Gülen’in seçim talimatlarına ulaştı. Kriptolu gönderilen bildiride örgüt seçimde Özellikle bilgi girişinin yapıldığı noktalarda misyon alınması talimatı verdi.

Güvenlik ünitelerinin tespitine nazaran FETÖ’nün kelamda üst seviye yöneticileri, halk Kuruluş ve kuruluşlarında deşifre olmuş yahut Ham örgüt mensupları ile tekrar bağlantıya geçilmesi talimatı verdi. Örgütün halk Kurum ve kuruluşlarındaki üyelerine, 14 Mayıs seçimlerinde Özellikle bilgi giriş elemanı olarak misyon almaları talimatı verildi. Emniyet kaynakları da FETÖ’nün 14 Mayıs seçimleri için 2 başka plan üzerinden yürüdüğünü belirtiyor. Örgütün fırsat bulması halinde Beyaz Parti’nin oylarına müdahale ederek seçim sonucunu değiştirmeye çalışacağı vurguluyor. FETÖ’nün, oylara müdahale edilememesi durumunda ise seçimleri şaibeli hale getirebilecek ve sonucunu tartışmaya çevirecek süreçler yapmayı planladığı lisana getiriliyor.

ŞAİBE TEZLERİ SONRASI KAOS PLANI

FETÖ’nün, seçimi muhalefet lehine değiştirmek istediğini belirten Emniyet kaynakları, başarısız olunması durumunda da seçim sonrasında sonuçları tartışmaya açacak, kaos ortamı oluşturacak ve münakaşa başlatmak istediğini altını çizerek vurguluyor. Örgütün seçimle gerçekleştiremeyeceğini, tartışmalar ve şaibeli bir seçim iftirasıyla sokak olayları çıkartarak yapmaya çalışacağına da dikkat çekiliyor. FETÖ elebaşının daha Evvel de Türkiye’de bulunan örgüt üyelerine seçimlerde muhtaçlık duyulacağını belirterek Yurt dışına çıkmalarının durdurulması talimatını vermişti.

SEÇİM SONUCUNA NAZARAN devinim EDİN

Örgütün kripto haberleşme metoduyla üyelerine ilettiği bir Öbür bildiri daha ortaya çıkarıldı. Buna nazaran KHK’lıların mümkünse emekli olmaları, diğer çalışanların ya da işe Geri dönme ihtimali olan üyelerin emekli olmamaları kritik yerlerde kesinlikle bulunmaları istendi.

Şahin Şen

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir