Geçirdiği kazadan 3,5 ay sonra hayatını kaybeden öğretmene hüzünlü veda

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Kas 08, 2022 Yorum Yok

Beyşehir Devlet Hastanesi morgundan alınan Çay’ın cenazesi, atama aracıyla vazife yaptığı lisenin bahçesine getirildi.

İlçe ulusal Eğitim Müdürü Musa Konuk, buradaki merasimde, 2022-2023 eğitim-öğretim yılına, vücut eğitimi öğretmeni olan Mahut Çay’ın vefatı sebebiyle Fazla buruk başladıklarını belirtti.

Konuk, “Yüzme bilen bir Talebe varsa Mahmut hocamın yapıtıdır, Şayet bugün yaklaşık 500 Talebe jimnastik yapıyorsa bu Mahmut hocanın yapıtıdır. Klâsik okçuluktan tutun da atletizme kadar, futbola, voleybola kadar, hem kendisi dolu dolu bir sportmen hem de öğrencileri yetiştirmiştir. Spor yapan kim varsa emeği olduğunu düşünüyorum. Özcesi Beyşehir’imizde Fazla hoş bir iz bırakmıştır. Topluluğumuzun, ilçemizin, hepimizin başı sağ olsun.” dedi.

Mahmut Çay için okulun bahçesinde kılınan cenaze namazının akabinde dua edildi. Bu sırada kızı Melodi Çay’ın “Götürmeyin lütfen.” kelamlarıyla babasının tabutundan tutması, duygusal anlar yaşanmasına neden oldu. Birebir kazada yaralanan Mert Çay da babasının cenaze namazında saf tuttu.

Tabutun omuzlarda taşınıp cenaze atama aracına alındığı esnada iştirakçiler gözyaşlarına Yargıç olamadı.

Cenaze merasimine, Beyşehir Belediye Lideri Adil Bayındır, Okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, siyasi partilerin ve sivil cemiyet kuruluşlarının liderleri, muhtarlar, veliler ve Fazla sayıda vatandaş katıldı.

Yunus T. idaresindeki 42 AKS 906 plakalı minibüs, 28 Mayıs’ta Beyşehir-Seydişehir kara yolunun 2. kilometresinde Mert Çay idaresindeki 42 BDD 62 plakalı arabayla çarpışmıştı.

Refüje savrulan arabanın şoförü Mert Çay ile yanındaki babası Mahmut Çay ile minibüste yolcu olarak bulunan Hikmet D. yaralanmıştı.

Ağır yaralanan Mahmut Çay, Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılmış, ağır bakımda 3,5 ay tedavi gören Çay, dün hayatını kaybetmişti.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL Nakit İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ Çabucak GÖR!

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir