Hacettepe Üniversitesi akademik alımda şahsen başvuru istiyor!

Tercih Rehberleri Oca 10, 2023 Yorum Yok

Hacettepe Üniversitesi tarafından 30 Aralık 2022 tarihli Resmi Gazete’de farklı unvanlarda 101 öğretim üyesi takımı ilanı yayımlanmıştır.

Ancak, Laf konusu ilanı incelediğimizde öğretim üyesi takımlarına başvurmayı düşünen adayların posta ile yapılan müracaatlarının kabul edilmeyeceği, yalnızca şahsi müracaatın dikkate alınacağı ilan metninde Anlatım edilmiştir.

18 Ocak 2021 tarihli “YÖK Dijitalleşiyor lakin Üniversite Öğretim Üyesi Adaylarından -Kadro müracaat Ücreti- İstiyor” başlıklı yazımızda özetle, Hacettepe Üniversitesi tarafından ilan edilen takımlara başvuran adaylardan ilan, müracaat, kargo vb. fiyatlarının karşılanması için takım müracaat fiyatı alınmasına karar verildiğini, çevrim içi müracaat sistemlerinin her geçen gün yaygınlaştığı günümüzde bu kararı almak yerine Hacettepe Üniversitesinin neden Yalın bir yazılımla bu süreçleri elektronik ortama taşımadığına dikkat çekmiştik.

Aradan geçen iki yıla yakın müddette rastgele bir güzelleşme olmadığı üzere üzülerek görüyoruz ki, Hacettepe Üniversitesi adaylardan bir de ŞAHSEN müracaat almakta ısrar etmektedir.

Ülkemizin güzide yükseköğretim kurumlarından olan Hacettepe Üniversitesinden; 2023 yılına girdiğimiz bugünlerde adaylardan flash bellek, hava yastıklı zarf ve şahsen müracaat istemek yerine Yalın bir yazılımla Türkiye’nin her yerinden kaideleri taşıyan bireylere Müracaat etme imkanı vermesi beklenmektedir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir