Öğretmen, Anadol markalı 10 aracı bir araya getirdi

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Oca 10, 2023 Yorum Yok

5 Yıl Evvel yurtdışına eski model bir aracını götüren gurbetçi vatandaşın haberini izleyerek etkilenen 56 yaşındaki Muallim Bahri Göktaş, yerli üretim Anadol marka arabaları yine araştırmaya başladı. Araçları Biricik tek araştırıp bulan Göktaş, Anadol markalı 10 aracı bir ortaya getirdi. 2-3 Yıl içerisinde bütün araçları toplayan Göktaş, nihayet olarak ise Anadol’un “Böcek” modelini arıyor. Araçların hepsinin çalışır durumda olduğunu söyleyen Bahri Göktaş, kendisine gelen tekliflere Karşın satmayı düşünmüyor. Yol üzerinden geçen insanların ilgisini çektiğini ve araçların yanında fotoğraf çekildiklerini belirten Göktaş, otomobilleri için bir stant açmak istiyor.

“Hepsi çalışır durumda muayene sigorta var”
Koleksiyonuyla ilgili konuşan, Bahri Göktaş, “Bundan 5 Yıl Evvel akşam meskende haberlere bakıyordum. Almanya’da çalışan Türk Amele buraya gelip Anadol ve Tofaş otomobil alıyor. Bakımlarını yaptırıyor 1970’li yıllarındaki sanatkarların fotoğraflarını giydiriyor araca ve Almanya’ya götürüyor. Orada bu durum gündem olmuş. Aka reklam firmaları peşine düşmüş. Hatta bir anısını anlatıyor. Bir polis çeviriyor bu ne diye kendisine sorunca 50 yaşında otomobil diyor poliste git başımdan diyerek ceza kesmiyor. Benimde sonradan aklıma geldi Anadol otomobil. Bir Tane alayım dedim, birinci A2SL modelini aldım Ankara’dan. Sonra Maltepe’den aldım. Denizli’den aldım Artvin’den aldım. En nihayet bir Tane Anadol Böcek modelimiz eksik. çok az üretildiği için Kıymetli Ham samanlıkta orada burada çürümüş. İzmir’de bir Tane Böcek bulmuştum o da kısmet olmadı. Fiyatlar Müsait iken almıştım. Hepsi çalışır durumda muayene sigorta var” dedi.

“Araçlarımı satmayı hiç düşünmedim”
Araçlarını sergilemek istediğini belirten Göktaş, “Bir stant düşünüyorum fakat bu yakın alanlarından birisinde. Gece gündüz gören herkes merak edip geliyor. Fotoğraf çektiriyor üstüne uzanıyor. Bir sürü şahıs geliyor. Fotoğraf çekerken kaç Nakit diye soran da oluyormuş ancak bizim Nakit talep ettiğimiz falan yok. Görebilirler inceleyebilirler hiç Sıkıntı değil. Satmayı düşünmedim hiç. Bu işin ticaretini düşünmediğimden fiyatta düşünmedim. Bizim vazifeli arkadaşa sormuşlar bunu satar mı falan diye. Satma üzere fikrim yok. Türkiye’de üretilen otomobillerle ilgili bir koleksiyon düşünüyorum. Şu anda TOGG üretiliyor. Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde devam ediyor. önemli olan üretilmesi kimin ürettiği değil. İnşallah bu paydaşlık bozulmadan Türkiye’nin Türk malı olarak üretime devam edilmesini Fazla isterim” formunda konuştu” biçiminde konuştu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir