Hangi sözleşmeliler kadroya alınacak?

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Kas 09, 2022 Yorum Yok

Memur-Sen genel Lideri Ali Yalçın’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Kamuda sözleşmelililer kadrolularla birebir işi yapıp farklı statüye sahip bu da uyuşmazlıkları oluşturuyor. anne hususumuz sözleşmeliler ile ilgili problemler.

Vergi dilimi, vazifede yükselme, yer değişikliği, fiyatsız müsaade, Yemek fiyatı, bunların tamamında takımlı ve sözleşmelilerde farklılıklar mevcut. Bunun toparlanması gerekiyor. Bu da tam bu Vakit diliminde olmalı.

“Eskiden kontratlı çalışan istisnai bir durumdu”

657’deki 4b kararı işçi temininde meşakkat yaşandığı durumlarda kullanılır. KPSS ile Gerekli yetkinliği ölçülemeyen çalışanlarda, örneğin acil teknik servis elemanı gerektiğinde kullanılırdı. Bu istisnai bir durumdu. Artık gelinen noktada kontratlı işçi anne yola dönüştü. Bu durum nihayet bulsun istiyoruz.

Keyfi işten çıkarma, alma durumları da ortadan kaldırmamız lazım. Birebir işi yapanlar ortasında Fark ortadan kalksın. Temel kaygımız bu.

Sözleşmeliden kamuya geçmen istemeyenler kalsın Lakin isteyenler de kamuya geçsin.

Kamuya geçiş kimleri kapsıyor?

Kamuda takıma geçişte 3+1 sistemine döndük. 550 bin kişiyi kapsayan bir kitleden Laf ediyoruz. Ekim ayı içerisinde genel memnuniyeti oluşturacak bir tahlil bulacağız. Bu tartışmayı bitirmek ve kamuyu bir Tüm olarak görmek lazım.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir