Hulusi Akar’dan HDP’nin iddialarına tepki

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Oca 08, 2023 Yorum Yok

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bakanlığının 2023 bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Kurulu’nda milletvekillerinin sorularını yanıtladı. Vekillerden gelen soruların ulusal birlik ve beraberlik ruhuna Müsait düşmediğini kaydeden Akar, “Sorular ve yorumlarda Ahmet Kaya’nın türküsü aklıma geldi, ‘Nereden baksan tutarsız, nereden baksan ahmakça.’ Ya, yanıtları verilmiş, tartışması yapılmış, konuşulmuş, görüşülmüş; yazılı, kelamlı açık mevzular var. Bunlar soru ve veya da yorum ve veya da karşılıklar atlanarak yeni birtakım yorumlar inşa edilmeye kalkıldı” değerlendirmesinde bulundu.

BAHANE GEREKLİ DEĞİL

Akar, HDP’den gelen ‘Taksim saldırısı, Pençe-Kılıç Hava Harekatı için mazeret edildi’ tenkidine şöyle Karşılık verdi: “TSK’nın, MSB’nin, Yurt içinde, Hudut ötesinde, Suriye’nin kuzeyinde, Irak’ın kuzeyinde terörle uğraş konusunda operasyon yapmak için sahiden hiçbir yapay münasebete muhtaçlığı yok.”

GÖZ YAŞARTICI GAZ KULLANIMI

Bakan Akar, göz yaşartıcı gazla alakalı bir soruya şu cevabı verdi: “Kimyasal Silahların Önlenmesi Muahedesi var. Türk Silahlı Kuvvetleri de bunun içinde ve bunun envanteri denetlenmektedir. Bunu Biricik tek okuyayım: Göz yaşartıcı mühimmat Cenk prosedürü olarak kullanılırsa yasak lakin rehine kurtarma operasyonlarında, insan hayatını korumak için ve muhakkak yerlerde hudutlu olarak polis de kullanır. Batı’da da kullanılıyor, Amerika’da da kullanılıyor.”

Akar, Hudut güvenliği konusundaki tenkitlerde kullanılan ‘Hudutlar kevgire döndü’ kelamının Fazla tehlikeli olduğunu belirterek, “Gerçekten Fazla ziyanlı bir söz, bunu kullanmamak lazım” karşılığını verdi.

471 maksat vuruldu 254 terörist etkisiz

  • Bakan Hulusi Akar, bütçe görüşmelerinin tamamlanmasının akabinde kara Kuvvetleri Komutanlığı Harekat Merkezi’ne geçti. Beraberindeki Genelkurmay Lideri Orgeneral Yaşar Güler ve kara Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Musa Avsever ile Hudut çizgisindeki birliklerin kumandanlarıyla görüntü konferans toplantısı gerçekleştiren Akar, alandaki nihayet duruma ait brifing aldı ve talimatlar verdi. nihayet devrin en büyük, kapsamlı ve tesirli hava harekatı ile başlayan Pençe-Kılıç Harekatı’nın muvaffakiyetle devam ettiğini belirten Akar, “Harekat, hava ve kara ateş dayanak vasıtalarıyla yapılan cezalandırma atışları ile devam ediyor. Harekatta şu anne kadar 471 amaç ateş altına alındı, 254 terörist etkisiz hale getirildi” diye konuştu.

BİZİM HİÇBİR PROBLEMİMİZ YOK

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terörle uğraştaki her başarılı operasyonunun akabinde olduğu üzere Yeniden terör örgütü ile onun Yurt içi ve dışındaki destekçilerinin, fitne-fesat odaklarının dezenformasyon yapmaya çalıştığına işaret eden Akar, şunları kaydetti: “İftirayla fitneyle fesatla Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terörle çabadaki muvaffakiyetini gölgelemeye çalışıyorlar. tekrar Anlatım ediyorum ki TSK’nın Biricik gayesi teröristler ve teröristlere ilişkin yapılardır. Bizim rastgele bir etnik, dinî, mezhepsel kümeyle, Kürt, Arap kardeşlerimizle rastgele bir problemimiz yok. Bizim Biricik gayemiz Mevcut o da teröristler. Kim bunlar? PKK/YPG/PYD, DEAŞ kim varsa o. Teröristler için hesap vakti. Türk Silahlı Kuvvetleri ile oyun oynanmayacağını görecekler. Şehitlerimizin, hayatını kaybeden çocuklarımızın, öğretmenlerimizin, vatandaşlarımızın kanlarının her damlasının hesabını soracağız.” Akar, teröristlerin adalete teslim olmaktan Öbür çarelerinin olmadığını kelamlarına ekledi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir