İcralık borç düzenlemesinin detayları ortaya çıktı

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Kas 08, 2022 Yorum Yok

Hazine ve Maliye ile eşitlik Bakanlıkları harekete geçti. Dar gelirliyi koruyacak düzenlemede sona geldi, icra ve haciz meselesini çözmek üzere hazırlanan paketin ayrıntıları netleşiyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünkü Kabine Toplantısı’nın akabinde icra takibine düşmüş belgesi bulunan vatandaşlarla ilgili İzah yaptı.

Açıklamasında, “Bugün aldığımız yeni bir kararla da vatandaşlarımızın bir kısmının icra takibine uğramasına yol açan 2 bin lira ve altındaki borçlarını tasfiye ediyoruz” dedi.

5,5 milyon vatandaş icra takibinden kurtulacak

Erdoğan’ın açıklamasına nazaran, 15 Ağustos 2022 tarihinden Evvel icra takibi başlatılmış 2 bin lira ve altındaki alacaklar, masraf gösterilerek vergiden düşürülecek ve tasfiye edilecek. Varlık Yönetim şirketlerine devredilmiş alacaklar da düzenlemeye iç olacak.

Böylelikle icra takibine mevzu yaklaşık 10 milyon evrak ve yaklaşık 5,5 milyon vatandaş, icra takibinden kurtulmuş olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, düzenlemeden yararlanacak her bir vatandaşa iyi olsun dileklerini ileterek, “Hükümet olarak aldığımız bu kararın yasal düzenleme boyutunu, ekim ayında Meclis’in açılmasıyla Bir arada Cumhur İttifakı’nın Meclis kümeleri Çabucak atacaktır” dedi.

“Doğal gaz tüketim dayanağı devam edecek”

ihtiyaç sahibi ailelerin eğitim-öğretim yılı dayanağı için ilçelerindeki vakıflara başvurmaları gerektiğini anlatan Erdoğan, şunları söyledi:

“Geçtiğimiz kış başlattığımız doğal gaz tüketim takviyesi programını, bu Yıl da sürdüreceğiz. Bu takviyeden yararlanmak isteyen mesken sahibi yahut kiracı ayrım etmeksizin bütün vatandaşlarımız 5 Eylül’den itibaren e-Devlet üzerinden müracaatlarını yapabilirler.

Kronik hastaların yahut Ömür takviye aygıtlarına bağlı şahısların bulunduğu hanelere doğal gaz takviyesi yüzde 5 ziyadesiyle yapılacaktır. Türkiye Aile Dayanak Programını geçtiğimiz aylarda uygulamaya alarak, toplumsal muhafaza kalkanımızın kapsamını genişletmiştik. Koşulları tutmadığı için öbür yardımlardan yararlanamayan ve makul bir gelir düzeyinin altında olan 831 bin vatandaşımıza temmuz ayında 427 milyon lira dayanak sağlamıştık. var ve yeni hak sahibi 1,6 milyon kişinin 1 milyar lirayı bulan ağustos ayı ödemelerini 7 Eylül’de gerçekleştiriyoruz. bütün bu toplumsal dayanakların de vatandaşlarımıza iyi olmasını diliyorum.”

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL Nakit İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ Çabucak GÖR!

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir