İlkokulda ‘doçent’ öğretmen

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Kas 09, 2022 Yorum Yok

Şehitkamil ilçesi Edebali İlkokulu’nda Rehberlik ve Ruhsal Danışman olarak misyon yapan Fahrettin Korkmaz, Enteresan kıssasıyla dikkat çekiyor. Öğretmenlik yaptığı esnada 2012 yılında yüksek lisans ve 2016 yılında da doktora tezini tamamlayan Korkmaz, 2021 yılında ise doçent unvanını aldı. Akademik meslek basamaklarını bir bir tırmanan Korkmaz, Doç. Dr. unvanı ile Edebali İlkokulundaki vazifesine devam ediyor. Bir ilkokulda doçent unvanıyla misyon yapan Biricik Muallim olduğunu sav eden Korkmaz, hayalinde ise üniversitede öğretim vazifelisi olmanın bulunduğunu söyledi.

“Yüksek lisans ve doktoramı tamamlayarak doçent unvanını aldım”
Yıllar Evvel yüksek lisans ve doktora tezlerini tamamladığını söyleyen Doç. Dr. Korkmaz, “2010-2012 yılları ortasında Gaziantep Üniversitesi Rehberlik ve Ruhsal Danışmanlık alanında yüksek lisansımı tamamladım. Çabucak gerisinden da 2016 yılında eğitim bilimleri alanında doktoramı tamamladım. Daha sonrasında ise Yurt içinde ve Yurt dışında kitap çalışmalarım oldu. Kongrelere katılarak bildiriler sundum. Ulusal ve milletlerarası seviyede makalelerim üst seviyede taranan indexlerdeki mecmualarda yayımlandı. 2021 yılı Mart ayı prestijiyle da doçentlik unvanını aldım” dedi.

“İlkokulda misyon yapan doçent unvanlı Biricik Muallim olduğumu düşünüyorum”
Bir ilkokulda vazife yapan yüksek lisans ve doktorasını tamamlamış Biricik Muallim olduğunu argüman eden Doç. Dr. Korkmaz, “Bildiğim kadarıyla 1 milyon 200 bin Muallim içerisinde doçent unvanıyla ulusal Eğitim Bakanlığında çalışan Biricik öğretmenim. Bu Tanım edilemeyecek derecede insanı rahatlatan beğenilen bir his. Birinci olmanın verdiği sevinçle mesleğime devam ediyorum” tabirlerini kullandı.

“İnsanlar genelde şaşkınlıkla karşılıyor”
Doç. Dr. unvanıyla ilkokulda misyona yaptığını duyanların ya da bilenlerin bu duruma Fazla şaşırdığını belirten Korkmaz, “Bu öyküyü farklı ortamlarda paylaştığım Vakit beşerler genelde şaşkınlıkla karşılıyor. Genelde doçentlik unvanının üniversitelerde olduğunu düşünüyorlar. Ben MEB’de de bu işin yapılabildiğini insanlara göstermek istedim” biçiminde konuştu.

“Üniversitede öğretim vazifelisi olma hayalim var”
İleriki devirlerde üniversitede öğretim vazifelisi olarak çalışma hayali olduğunu da açıklayan Doç. Dr. Korkmaz, “Üniversite ile ilgili olarak da farklı teşebbüslerim oldu. Müsait bir takım tahsis edildiği Vakit üniversiteye geçmeyi düşünüyorum. Zira akademik meslek ve üniversitede öğretim vazifelisi olmak hayalimi süsleyen bir şeydir. Ben 18 yıldır ulusal Eğitim Bakanlığında öğretmenlik yapıyorum. Yaklaşık olarak bir buçuk yıldır da doçentlik unvanıyla rehberlik ve ruhsal danışman öğretmeni olarak misyonuma devam ediyorum” diye konuştu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir