Kadıköy’de ne oldu? Valilik’ten son açıklama

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Kas 09, 2022 Yorum Yok

İstanbul Valiliği, Kadıköy Fikirtepe’de 3 kişinin öldüğü patlama ve yangının Kesin sebebinin; itfaiye, emniyet, AFAD ve İGDAŞ gruplarının incelemelerinin tamamlanmasının akabinde kamuoyu ile paylaşılacağını bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, Fikirtepe Mahallesi Faziletler Sokak 34 numaralı binada patlama ve sonrasında yangın meydana geldiği aktarıldı.

Açıklamada, Hadise yerine acilen itfaiye, 112 Acil Sıhhat, Emniyet ve AFAD gruplarının sevk edildiği belirtilerek, şunlar kaydedildi:

“Olayda Özbekistan asıllı (A.K.) yaralanmış olup, 112 Acil sıhhat gruplarınca sevk edildiği hastanede tedavi altına alınmıştır. Binadaki yangın itfaiye gruplarının müdahalesiyle söndürülmüş, soğutma ve arama çalışmaları başlatılmıştır. Yapılan arama çalışmalarında maalesef, yaralı A.K’nin 68 yaşındaki babası M.K. ile 10 yaşındaki kızı N.K. ve şimdi kimliği tespit edilemeyen bir şahıs olmak üzere 3 kişinin hayatını kaybettiği anlaşılmıştır. Yaşanan elim olayda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı, yaralımıza acil şifalar diliyoruz. İtfaiye, emniyet, AFAD ve İGDAŞ takımlarının patlama ve yangının Kesin sebebine ait incelemeleri tamamlandıktan sonra kamuoyu ile paylaşılacaktır.”

Öte yandan Kadıköy Fikirtepe’de 3 kişinin öldüğü patlama ve yangına ait itfaiye, Emniyet, AFAD ve İGDAŞ gruplarının incelemeleri tamamlandı.

Fikirtepe Mahallesi Faziletler Sokağı 34 numaralı binada yaşanan patlama ve yangınla ilgili Hadise yeri inceleme gruplarının çalışması 5 saat sonra sona erdi.

İnceleme sırasında sokakta Emniyet tedbiri Meydan polisler, çalışmaların akabinde meskenlerine girmek için bekleyen vatandaşlara müsaade verdi. Etraf binalarda çalışmaları izleyen vatandaşlar da konutlarına gitti.

Olay yerine gelen savcı da incelemelerde bulundu.

Polis gruplarının sokakta Emniyet tedbirleri devam ederken patlama ve yangının çıkış sebebinin gün içerisinde netleşmesi bekleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir