Karayolları Genel Müdürlüğü 102, TÜBİTAK 6 personel alacak

Tercih Rehberleri Mar 14, 2023 Yorum Yok

Karayolları genel Müdürlüğünün Resmi Gazete’de yayımlanan ilanına nazaran, kontratlı işçi alımı için müracaatlar “Kariyer Kapısı” (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) internet adresi üzerinden 14-28 Mart periyodunda alınacak.

Makine mühendisi, inşaat mühendisi, mimar, Belde plancısı ve avukat durumlarının da ortalarında olduğu 102 kontratlı işçi alımı için 2022 yılı KPSS (B) kümesinin ilgili puan tipinden en az 70 puan almış olma koşulu aranıyor.

Herhangi bir yazılı yahut kelamlı İmtihan yapılmaksızın, Laf konusu puan cinsinde en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere yapılacak sıralama temel alınarak ilan edilen unvanların adedi kadar asıl ve o kadar da yedek Namzet belirlenecek.

Asıl olarak kazanan adaylardan müddeti içinde müracaat yapmayan, istenen dokümanları evrak teslim müddetinde tamamlamayan, feragat eden yahut aranan kaideleri taşımadığı tespit edilen adayların yerine yedek adaylardan sırasıyla yerleştirme yapılacak.

Öte yandan, TÜBİTAK da 6 teknisyen ve tekniker alımı gerçekleştirecek.

Söz konusu işçi Gebze’de görevlendirilecek. İş müracaatları Türkiye İş Kurumu internet sitesinden (https://esube.iskur.gov.tr) 20 Mart’a kadar yapılabilecek. Müracaatlar için Gerekli şartlar ve süreçlere ait bilgiler de buradan yayımlanacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir