Depremde hayatını kaybeden öğretmen için hüzünlü tören

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Mar 13, 2023 Yorum Yok

Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve “asrın felaketi” olarak isimlendirilen sarsıntılarda Adana’da 11 yapı yıkılırken, 418 vatandaş hayatını kaybetti. Sarsıntıda Ekim Apartmanı’nda oturan Şehit Ali Bezik Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Zuhal Taşkın da iki kızıyla Bir arada yıkıntı altında kaldı. Taşkın’ın iki kız çocuğu yaralı olarak enkazdan kurtarılırken, kendisi hayatını kaybetti. Adana’da sarsıntıdan sonra bugün okullar tekrar açıldı. Taşkın için okulunda Muallim ve öğrencilerin iştirakiyle Merasim düzenlendi. Öğrencilerin “anne ve abla” dediği öğretmenleri Zuhal Taşkın için düzenlenen merasimde duygusal anlar yaşandı.

Taşkın’ın mesai arkadaşı Muallim Güler Karakaş, “Okula başladığımız için memnunuz fakat Fazla buruğuz maalesef. çok değerli bir arkadaşımızı kaybettik. Okulumuzun din kültürü öğretmeniydi. Öğrencilerin Ebeveyn diye sevdiği arkadaşımız artık maalesef yok. Okula ağlayarak geldim. Ben onu her Vakit suya benzetirdim, Fazla şefkatli ve merhametliydi” dedi.

Öğretmen Selda Narcı da, “Çok sevdiğimiz bir arkadaşımızdı ve okulumuzun memnunluk kaynağıydı. Onu kaybetmek Fazla Aka bir Tasa ve alışmakta zorluk çekiyoruz hala gözlerim onu arıyor. Ağlamamak için kendimi güç tutuyorum. Biz onu Fazla seviyorduk, yeri cennet olsun. Onun eksikliğini doldurmak Fazla güç olacak” diye konuştu.

Öğrenci Oruç Emirhan Zeytun ise, “Hepimizin annesi üzereydi, bizi Fazla severdi. Onu kaybetmek bizi Fazla üzüyor. Bizim annemiz, ablamız ve en hoş sırlarımızı paylaşabildiğimiz bir insandı” dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir