Okulda öğretmen, camide imam

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Oca 09, 2023 Yorum Yok

İlçeye bağlı Saraycık Mahallesi’nde bulunan ilkokulda öğretmenlik yapan Mehmet Akif Kılıf, okulda çocukların eğitimine katkıda bulunurken, mahalle sakinlerine de Yardımcı oluyor. Ders saatlerinde öğrencileriyle Vakit geçiren Kılıf, mahalle mescidinde imam olmamasından Dolayı mescitte de imamlı yapıyor. Bilhassa cuma namazlarında cemaatle buluşan Mehmet Akif Kılıf, mahalle sakinlerinin takdirini topluyor.

Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Mezunu Muallim Mehmet Akif Kılıf, “2 yıldan beri Saraycık Mahallesinde fiyatlı öğretmenlik yapmaktayım. Daha Evvel Develi ve Nevşehir’de farklı yerlerde vazifede bulundum. nihayet 2 yıldan beri buradayım. Öğrencilerimize elimizden geldiği kadar katkı sunmaya çalışıyoruz. Tıpkı vakitte da köyümüzde imamımız var değil. Yeniden burada bulunduğum mühlet zarfında da cuma namazlarını kıldırıyorum. Cemaatimizle birlikte iştirak ediyoruz” sözlerini kullandı.
Saraycık Mahalle Muhtarı Adem Fazilet ise “Mehmet Akif hocamız vekil olarak öğretmenliğimizi yapıyor. Şuanda da camimizde imamımız olmadığından Dolayı cuma namazlarımızı kıldırıyor. İlah razı olsun kendisinden. Yalnızca burada değil, şuan bildiğim kadarıyla Develi’nin 5-6 köyünde imam yok” dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir