Petrol kuyusuna ismi verilen Aybüke öğretmenin babası konuştu

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar May 04, 2023 Yorum Yok

PKK’lı teröristlerin 9 Haziran 2017’de Batman’ın Kozluk ilçesinde şehit ettiği müzik öğretmeni Aybüke Şenay Yalçın’ın ismi, Gabar’da bulunan petrol kuyusuna verildi. Şehit Aybüke Yalçın’ın babası Sadık Yalçın, petrol kuyusuna şehit kızının isminin verilmesinden Dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti. Baba Yalçın, “Terör örgütü PKK tarafından o bölgenin güya bir kurtarılmış bölge üzere kamuoyuna lanse edilip, terör çeteleri ve onların meclisteki sözcüleri olan ne idüğü meçhul insanların o bölgeyi kendilerine aitmiş üzere göstermeleri karşısında verilen en hoş yanıt budur bence. Aybüke öğretmenin oraya isminin verilmesi, daha Evvel de bir Öbür kuyuya Öbür bir şehit kızımızın isminin verilmesi bizleri şad eden gelişmelerdir. PKK ile çabada de devlet gereğini yapacak, bu hainlerin peşini bırakmayacaktır. Bırakmadıklarını da görüyoruz” diye konuştu.

Kızının isminin kuyuya isminin verilmesinden evvelden bu durumdan haberi olmadığını söyleyen Sadık Yalçın, “Sayın Cumhurbaşkanının bu husustaki açıklaması esnasında bizi bilgilendirdiler. Biz de mutlu olacağımızı Anlatım ettik. Pek nezaketli bir davranış olmasının yanında, taşra bölgelerinde vazife yapan çocuklarımız ve ailelerinin moralini yükseltilmesi açısından da bu çalışmalar bir vesile olacaktır. Onların unutulmadığı, devletin onları gözettiğini ve o nedenle inançla devinim edilmesini sağlayacaktır bu Cin çalışmalar. Ben, başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

2017’DE ŞEHİT DÜŞMÜŞTÜ

Aslen Çorumlu olan Şenay Aybüke Yalçın, Edremit Kültür ve Sanat Derneği’nde müzik eğitimi aldıktan sonra, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Kısmı’ndan mezun oldu. Atandığı Kozluk çok Programlı Anadolu Lisesi’nde müzik öğretmeni olarak vazifeye başlayan Yalçın, okulunda 7 ay misyon yaptı. Aybüke öğretmen, 9 Haziran 2017’de öğrencilerine karnelerini verdikten sonra meskene gitmek için okuldan ayrıldı. Periyodun Kozluk Belediye Lideri Veysi Işık’ın aracına yönelik PKK’lı teröristlerce düzenlenen hücumda, bulunduğu araca isabet eden kurşun ile ağır yaralanan Yalçın, kaldırıldığı Kozluk Devlet Hastanesi’nde müdahaleye Karşın kurtarılamadı ve şehit düştü.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir