Sağlık Bakanlığının 10 bin 900 işçi alımı kura sonuçları ne zaman açıklanacak?

Tercih Rehberleri Nis 25, 2023 Yorum Yok

24.04.2023 Tarihli İlan sıhhat Bakanlığı duyurusu

T.C. sıhhat Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet ünitelerine 4857 sayılı İş Kanunu ile mezkür Kanuna dayanılarak çıkarılan, halk Kurum ve Kuruluşlarına Emekçi Alınmasında Uygulanacak Adap ve Temeller Hakkında Yönetmelik kararları uyarınca 10.900 Daimi Amele alımı için 22/03/2023 – 27/03/2023 tarihleri arasındaİŞKUR tarafından Vilayet ve Uğraş bazında müracaatlar alınmış ve Bakanlığımıza bildirilmiştir.

İşe alınacak Daimi emekçiler, halk Kurum ve Kuruluşlarına Emekçi Alınmasında Uygulanacak Yöntem ve Asıllar Hakkında Yönetmeliğin süreksiz 10 uncu hususu kararına nazaran öncelikliler de iç olmak üzere İŞKUR tarafından bildirilen müracaat sahipleri ortasından Aleni Amel sayısı (ilan edilen takım sayısı) kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek Namzet imtihana tabi tutulmaksızın Bakanlığımızca direkt noter kurası ile belirlenecektir.

İl ve mesleklere nazaran ilan edilen takım sayısı kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek Namzet için kura ile yerleştirme süreci, Türkiye Noterler Birliği çekiliş programı ile noter huzurunda 25-26 Nisan 2023 tarihlerinde Bakanlığımız Bilkent Yerleşkesinde gerçekleşecektir.

Kura çekilişi Bakanlığımız YouTube kanalı üzerinden (https://www.youtube.com/user/SaglikBakanligi) canlı olarak yayınlanacağından, kuraya iştirakçi alınmayacaktır.

Kura sonuçları tıpkı gün saat 22:00’den sonra https://iscisonuc.saglik.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir.

Kura çekilişi vilayetlerin trafik koduna nazaran sıralı formda, her bir Vilayet ve Uğraş için farklı başka yapılacaktır.

25 Nisan 2023 (Salı) günü kura çekilişi yapılacak olan vilayetler:

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir. (Kura çekilişi saat 10:00’da Adana ili ile başlayarak Vilayet trafik koduna nazaran Dizi ile çekilecek olup, en nihayet Kırşehir ili için çekiliş yapılarak tamamlanacaktır.)

26 Nisan 2023 (Çarşamba) günü kura çekilişi yapılacak olan vilayetler:

Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce. (Kura çekilişi saat 10:00’da Kocaeli ili ile başlayarak Vilayet trafik koduna nazaran Dizi ile çekilecek olup, en nihayet Düzce ili için çekiliş yapılarak tamamlanacaktır.)

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir