Semih Durmuş: 3600 ek göstergeyle tazminatımız 75-80 bin lira artar!

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Kas 10, 2022 Yorum Yok

Sağlık-Sen genel Lideri Semih Durmuş, Siirt’te konuştu:

Sağlıkta şiddet bizim en Kıymetli sıkıntımız. Milletin, bütün sivil cemiyet ile halk Kuruluş ve kuruluşların sıhhatte şiddete karşı duruş sergilemesi gerekiyor.

Dünyada ve Türkiye’de sendikal çabanın tarihi süreci ile ilgili bilgi veren Durmuş, sıhhat çalışanlarının elde ettiği kazanımlardan 3600 ek göstergeye değindi.

Durmuş, şöyle konuştu:

Nedir 3600 ek gösterge? Emekli olduğunda emekli maaşı ve tazminatının artması demek. Yani maaş 2 bin lira, emekli tazminatımız 75-80 bin lira artar. Her artırım yapıldığında da direkt artan Değerli bir kazanım. Bu bahiste bütün sıhhat çalışanlarını ilgilendiren kapsayıcı, geniş bir düzenleme yapıldı. Eksikliklerin giderilmesi için de 2 hafta Evvel Çalışma ve Toplumsal Emniyet Bakanı ile görüşme yaptık. Yılbaşında bu hususta düzenlemeler Meclis’e gelecek. Yani 3600 ek gösterge kapsamı dışında kalan, unutulan ve göz gerisi edilen diğer hizmet sınıflarımızdaki arkadaşlarımızın da bu düzenlemeden faydalanmalarını sağlayacağız.

Sağlıkta şiddete de değinen Durmuş, hastanelerde, sıhhat kurumlarında sıhhat hizmetinin itimat duygusu içerisinde sunulmasını istediklerini belirtti.

Durmuş, “Sağlıkta şiddet bizim en Değerli problemimiz. Nereden geleceği aşikâr olmayan bir kurşunun maksadı olmak asla istemiyoruz. Orada şiddete maruz kalmak istemiyoruz. sıhhat çalışanlarına kalkan eli, sıkılan kurşunu bu milletin vicdanına ve bedellerine kalkan bir el, sıkılan bir kurşun olarak görüyoruz. Münasebetiyle bu sorunu milletle çözmek gerekiyor. Milletin, bütün sivil cemiyet ile halk Kuruluş ve kuruluşların sıhhatte şiddete karşı duruş sergilemesi gerekiyor. Bununla alakalı Fazla Değerli ve kapsayıcı yasal bir düzenleme yapıldı.” sözlerini kullandı.

Sağlık-Sen Siirt Şube Lideri Vesim Eviz de yapılan çalışmalarla ilgili bilgi vererek, bu süreçte kendilerine dayanak sunan üyelere teşekkür etti.

Tek liste ile gidilen seçimde Eviz yine Sağlık-Sen Siirt Şube Lideri seçildi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir