Soylu’dan teröristlere mesaj: Ya sarı torba ya teslim

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Kas 09, 2022 Yorum Yok

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Beyaz Parti Edirne Vilayet Başkanlığındaki Örgüt buluşmasında, terörle uğraşın aralıksız sürdüğünü ve birçok yerin terörden arındırıldığını söyledi.

Terör örgütü üyesi sayısının 120’nin altına düştüğünü, Tendürek ve Amanosların tertemiz olduğunu anlatan Soylu, şunları kaydetti:

  • “Buradan söylemek istiyorum, Tunceli’de 5 terörist kaldı. İnşallah yakında tertemiz olacak. İlah nasip edecek 29 Ekim 2023 tarihinde bu ülkenin sonları içerisinde bir Biricik hain terörist kalmayacak, tertemiz olacak. Bugün uzun vakitten beri peşinde olduğumuz 2 terörist teslim oldular Yurt içinde. Biz onlara bir şey söylüyoruz: ‘Ya sarı torba ya teslim.’ Tekrar bugün Beytüşşebap’ta kahraman jandarmamız 2 teröristi de etkisiz hale getirdi. Bugün 4 eksilme var.”

“Bunlara fırsat verilmedi”

Mersin’de terör örgütüne kaçırılmaya çalışılan 15 yaşındaki kız çocuğunun kurtarılarak ailesine teslim edildiğini anlatan Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bugün Öbür bir şey daha oldu. Mersin’de 15 yaşındaki bir kızımızı annesinden ve babasından kaçırarak, ki annelerinin ve babalarının da beyanlarını televizyonlarda veriyorlar, verecekler, Mardin üzerinden Suriye’ye terör örgütüne götürmeye çalışırken Mersin güvenlik Müdürlüğünün, tıpkı vakitte güvenlik İstihbarat Başkanlığımızın, tıpkı vakitte Jandarmamızın ortak bir operasyonuyla HDP’nin eski Toroslar İlçe Lideri, 15 yaşındaki çocuğu kaçıran hain, namussuz o, artı şu anda da Tekrar birebir onların siyasi partilerinden birinin Vilayet temsilcisi lakin enselendin. Çocuk ailesine teslim edildi, bunlara fırsat verilmedi.”

“Yalanlarına ve iftiralarına Karşın Geri adım atmadınız”

Bakan Soylu, darbelerle Türk milletini sindirmeye ve korkutmaya çalışanların başarılı olamadığını söyledi.

Darbelere karşı durduklarını belirten Soylu, “17-25 Aralık darbesini yaptılar, zannettiler ki kimse sokağa çıkamayacak, ürkecekler, korkacaklar. Tayyip Erdoğan fellik fellik ülkeyi gezdi. Bu milletin hakkını kimseye yedirmemek için meydanlarda bu milletle birlikte oldu. Seçimlerde en yüksek oylardan birisini alarak seyahatini bu milletle birlikte devam ettirdi.” diye konuştu.

Soylu, Beyaz Parti’nin kurulduğu günden bu yana üzerine gelinmesine Karşın Biricik bir Geri adım atılmadığını lisana getirerek, şunları aktardı:

“Bu ülkede Seyahat olaylarına karşın, 17-25 Aralık darbesine karşın, 27 Nisan e-bildirisine karşın, 6-8 Ekim olaylarına karşın, 15 Temmuz’a Karşın ve 15 Temmuz’daki o hain darbeye karşın, ekonomik ataklara karşın, içerideki evet onların uşaklarının gazetelerinden, mecmualarından, toplumsal medyalarından palavralarına ve iftiralarına Karşın Geri adım atmadınız.”

“Türkiye’nin savunma sanayindeki yerlilik oranı yüzde 80’e çıktı”

Dünyadaki krizden bütün ülkelerin etkilendiğini aktaran Soylu, Avrupa ve Amerika’nın bu krizde debelenmeye devam ederken Türkiye’nin üreterek İhracat ve istihdamını arttırarak çıkacağını vurguladı.

Bakan Soylu, Türkiye’nin savunma endüstrisinde yerlilik oranını yüzde 20’lerden yüzde 80’lere çıkardığına dikkati çekerek, silahlı insansız hava araçlarının yanında Türkiye’nin kendi mühimmatını da yaptığını kaydetti.

Türkiye’de endüstriden ulaşıma, güvenlikten altyapıya birçok projeyi hayata geçirdiklerini anlatan Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde Türkiye’yi kardeş, Özgür ve özgür bir ülke haline getirdiklerini söyledi.

Soylu, “Biz yüzyılın önderini yakaladık, Türkiye olarak yakaladık. Göreceksiniz, 100 yılın başkanı yalnızca 780 bin kilometrekareye değil, etrafındaki coğrafyaya ve Tüm dünyaya bizim medeniyetimizi Selimiye’yi nakşettiği üzere nakşedecek.” dedi.

“Masanın altından birbirlerine tekme atıyorlar”

Katılımcılara, “Türkiye’yi kime vereceksiniz? Kılıçdaroğlu’na mı bırakacaksınız?” diye soran Soylu, konuşmasına şöyle tamamladı:

“Adam, Sakarya Saha Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. kutsal memlekette ilkokul okumadın mı? Ortaokul, lise, üniversite okumadın mı? Ömründe hiç Polatlı’ya gitmedin mi? Ömründe hiç Sakarya’dan geçmedin mi? Bir de inanarak anlatıyor. Palavrası o kadar hoş konuşuyor ki, o kadar hoş konuşuyor. lakin Hudut ötesine tezkereye ‘hayır’ oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK’yla iktidar oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Nasıl oturulur, Amerika’nın, Avrupa’nın talimatı nasıl alınır? Ey Kılıçdaroğlu, senden Evvel bu ülkede sana benzeyen mandacılar vardı, tarihe gömdü bu millet tarihe gömdü. hür ve Müstakil bir Türkiye istiyoruz.

Masanın altından birbirlerine tekme atıyorlar, bunlar karakola düşerler. Korkuyorum Amel bana düşecek tekrar. Masanın altından birileri tekme atıyor, bir de belediye liderlerine bel altı çalışıyorlar. Ankara Belediye Liderine bel altı çalışıyorlar, İstanbul Belediye Liderine bel altı çalışıyorlar. O ona bel altı çalışıyor, bu buna bel altı çalışıyor. Türkiye yıllarca bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi bu koalisyonlar Geri bıraktı artık tekrar Türkiye’yi koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna müsaade etmeyelim.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Beyaz Parti’deki konuşmasının akabinde MHP ve ülkü Ocakları Edirne Vilayet başkanlıklarını ziyaret etti.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL Nakit İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ Çabucak GÖR!

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir