Meteoroloji’den kuvvetli rüzgar uyarısı

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Kas 09, 2022 Yorum Yok

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji genel Müdürlüğü tarafından yapılan nihayet değerlendirmelere nazaran; Ülkemizin şimal ve batı kısımlarının modüllü ve az bulutlu, Marmara Bölgesi, Manisa, Bolu, Karabük, Sinop, Giresun Trabzon ve Rize etrafları ile Düzce ve Kastamonu’nun İç bölümlerinin Mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, öteki yerlerin az bulutlu ve Aleni geçeceği varsayım ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarının; Marmara ve batı Karadeniz’de 3 ila 5 derece azalacağı öbür yerlerde Değerli bir değişiklik olmayacağı, diyar genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği kestirim ediliyor.

RÜZGAR: Çoklukla güneyli istikametlerden hafif, Ara Dizi orta kuvvette, Marmara’da kuvvetlice (30-50 km/sa), öğlen saatlerinden itibaren ise Marmara’da şimal istikametlerden Güçlü (30-70 km/sa) olarak eseceği kestirim ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Marmara Bölgesi’nde öğlen saatlerinden itibaren şimal istikametlerden Güçlü (40-70 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL Nakit İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ Çabucak GÖR!

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir