Terör örgütleri muhalefet için sahaya indi: Paniğe kapıldılar

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Kas 09, 2022 Yorum Yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Memleketler arası Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Hoş Okuma Müsabakası mükafat Merasimi’ne katıldı. Merasimde Diyanet İşleri Lideri Ali Erbaş, Erdoğan’a Armağan takdim etti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, terör örgüterinin seçimde muhalefetin kazanması için alana indiğini söyledi.

VERİ TOPLANIYOR

Erdoğan, 2023 seçimlerini işaret ederek hem genel merkezin hem de teşkilatların bu tempoya ayak uydurması gerektiğini belirtti. 2023 kent Buluşmaları aktifliklerine değinen Erdoğan, bu buluşmalar kapsamında 32 Vilayet 400’e yakın ilçede buluşmaların tamamlandığını, kasım ayının sonuna kadar 81 vilayette buluşmaların tamamlanacağını kaydetti. Erdoğan, “Seçimden Evvel alana inerek hem milletin nabzını tutuyor hem de seçim sürecinde atılacak adımlarla ilgili data topluyoruz” dedi. 2023 seçimlerinin kıymetine vurgu yapan Erdoğan’ın, “Ülkemizde 20 yıllık kazanımlarımız için bu periyodun kazanılmasının elzem olarak görüyoruz” dediği öğrenildi.

SÖZÜMÜZ MİLLETE

“Seçim hazırlıklarına yavaş yavaş gireceğiz” diyen Erdoğan’ın “Muhalefet kendi İç çekişmeleriyle arbedeleriyle oyalansın. Biz kelamımızı direkt milletimize söyleyerek yolumuza devam edeceğiz” diye konuştuğu belirtildi. Erdoğan, “Türkiye’nin atılımlarından rahatsız olan Hariç çevreler Aleni açık gizlemeye dahi gerek duymadan bir pervasızlıkla muhalefete takviye veriyor. Tıpkı halde terör örgütleri de seçimde muhalefetin kazanması için hem hareketleriyle hem de sivil uzantılarıyla alanda uzunluk göstermeye başladı. Bu tablo bile 2023’te farklı bir Sonuç çıkması halinde ülkemizi bekleyen tehlikeyi ortaya koymaya yeterlidir” dedi.

PANİĞE KAPILDILAR

Umutlarını ekonomik meşakkatlere bağlayanların alınan önlemlerin Olumlu tesir yaratmasıyla panik havasına girdiğini belirten Erdoğan, yılbaşında yapılacak ekonomik ıslahatlar ve enflasyondaki düşüşle havanın yeterlice düzeleceğini, bunun da Beyaz Parti’nin alanda elini rahatlatacağını söyledi.

Sandıklara gerçek görevlendirme

AK Parti Seçim İşleri Lideri Ali İhsan Yavuz MYK’da bir sunum yaptı. Sunumda, 2023 seçim hazırlıkları kapsamında Vilayet seçim liderlerine ‘sandık şuraları ve görevleri’, ‘seçim işleri başkanlığının misyon ve yetkileri’, ‘seçim kurulları’, ‘seçim uyum merkezlerinin kurum ve çalışma esasları’ başlıkları ismi altında eğitimler verildiğini, bunların yanı Dizi dijital manada da atılacak adımlar anlatıldı. Sunumda, Beyaz Parti’nin sandıkta olabilecek hile ve hukuksuzluğa karşı anında müdahale edebilmek için YSK’nın bugüne kadarki eski yahut yeni bütün kararlarını Beyaz Seçim uygulamasına yüklendiği belirtildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sandık konusunun Değerli olduğuna vurgu yaparak, şu anekdotu anlattığı öğrenildi: “Ben Beyoğlu Belediye reis adayı iken, Beyoğlu’nda Fazla bilinen emniyetli birisi sandıkta vazifeliydi. Hiç tanımıyordum. Gittim, tanıştım. Sandık konusu Fazla değerlidir. Soruna sahip çıkacak olan şahıs sandık görevlisidir. Bölgeyi tanıyan, gerçek insanların sandıklarda görevlendirilmesi gerekiyor.”

Dünya Yunan zulmüne sessiz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis’in, ABD’den Türkiye’ye karşı yardım istediğini kaydederek “Ne yaparsan yap biz gereği neyse bunu her Vakit yapacağız. Yapmaya hazırız” dedi. Erdoğan, Mevlid-i Nebi Haftası Açılış Programında bir konuşma yaptı. Erdoğan, “Yunan feribotlarının suçsuz insanları Ege’ye, Akdeniz’e nasıl gömdüğünü izliyoruz, dünyadan ses çıkıyor mu? Hayır. Müslümanlığımızın gereğini yerine getiriyoruz” biçiminde konuştu.

AİLE BÜYÜK BİR AKIN ALTINDA

Batı’da İslam ve yabancı düşmanlığının ürkütücü boyutlara vardığını kaydeden Erdoğan satır başlarıyla şöyle konuştu: Veba üzere yayılan nefret kabahatleri, saf çocukları maksat Meydan kanlı hareketler bu yeni çağın alameti farikaları haline gelmiştir. Materyalist kanıların deva olmadığı felakete sürüklediği gün geçtikçe daha âlâ anlaşılıyor. Toplumun Bina taşı olan aile müessesinin Aka bir atak altında olduğunu görüyoruz. bizim aile yapımızı tehdit etmeye çalışıyorlar. Milleti millet yapan kuvvetli ailelerdir.

HAKİKAT DİNİ İSLAM’DIR

Gelişmiş denilen ülkelerde evlilik kurumu fonksiyonunu yitirmek üzeredir. Bu tehditlere gençlerimiz maalesef maruz kalıyorlar. bütün kötülüklerin anası olan içki ve uyuşturucuya kadar Önemli meselelerle boğuşuyor. İnsan onurunun hiçe sayıldığı cahiliye karanlığını, İslam’ın ışığı ile saadete dönüştürmüştür. Efendimiz Kuran-ı Kerim’i hayatının her alanında yaşayarak bize Örnek olmuştur. Adalet, merhamet, iyilik dini olan İslam, Müslümanların değil, insanların huzur ve selametini ister. Bize düşen elimizdeki reçeteyi gerçek metot ve hoş üslupla insanlığa ulaştırmaktır. İstismarcılara aldanmayacağız. Hakikat dini İslam’dır. İstismar etmek isteyenlere en hoş karşılığı yaşayışımızla vereceğiz.

BU MİLLET EZANINA SAHİP ÇIKTI

Korku lisanının İslam’da yeri yok

Hz. Peygamber’in insanlara nezaketli davrandığını vurgulayan Erdoğan kelamlarına şöyle devam etti: Hürmetsizlikler karşısında bile soğuk kanlı kalarak, bizlere Örnek olmuştur. Asırlar boyunca peygamberlerin müsaadeden giden alimlerimiz, İslam’a bu biçimde Davet etmiştir. Maalesef bugün gerek ülkemizde gerek İslam dünyasında problemli olaylara şahitlik ediyoruz. Burada üzerinde durmamız gereken Bazen mecralarda peydah olan şahıslar İslam’ı anlatırken, kaygının lisanına başvurduklarına Şahit oluyoruz. Kaş yapayım derken göz çıkartmanın İslam’da yeri olmadığı açıktır. İslam’ı anlatan bireylerin ihtimamlı lisan kullanması kaidedir. İnsanları münafık diye tanımlayan bu bezirganlara milletimiz prestij etmemelidir. Gerekirse bu hususta yapılar üstü düzeneğin kurulması değerlendirilmelidir.

Nur Banu Aras

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir