THY, 10 bin yeni çalışan almayı hedefliyor

Tercih Rehberleri May 09, 2023 Yorum Yok

Türk Hava Yolları (THY), 2023 yılı maksatları doğrultusunda 10 bin yeni çalışanı bünyesine katacağını bildirdi.

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamada, dünyanın en Fazla ülkesine uçan ve uçtuğu destinasyon sayısını her geçen gün artıran şirketin, 1933 yılında 5 uçaklık filosuyla başlattığı seyahatini bugün 400 uçaklık filoyla sürdürdüğü aktarıldı.

Açıklamada, Özellikle 20 yıllık süreçte filosunu Önemli oranda büyüten THY’nin, oluşturduğu istihdam alanlarıyla da Türkiye iktisadına Değerli katkı sunduğu belirtilerek, kuvvetli finansal yapısıyla 2022 yılında bünyesine 2 bin 577 kişiyi iç eden şirketin, 2023 yılı içerisinde de iştirakleriyle Birlikte 10 bin yeni çalışanı istihdam etmeyi planladığı kaydedildi.

Bu kapsamda THY’nin iki yeni ilan (Take-Off JR ve Kabin Memuru) açtığı aktarılan açıklamada, “Bayrak taşıyıcı, yapılacak müracaatlarla 75 bin Benlik ailesini büyütmeyi hedefliyor. Türkiye iktisadında nihayet 20 Yıl içerisinde yaşanan gelişmelerle birlikte, tayyare sayısını 66’dan 414’e, çalışan sayısını da 10 bin 267’den 7,5 kat artırarak 75 bine çıkarttı. Bayrak taşıyıcı, iştirakleriyle Birlikte yapacağı işe alımlarla 2023 yılında çalışan sayısını da 85 bine çıkartmayı hedefliyor.” tabirlerine yer verildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen THY Yönetim Konseyi ve İcra Komitesi Lideri Ahmet Bolat, şunları kaydetti:

“Dünyanın en Fazla noktasına uçan bayrak taşıyıcı olarak, kuvvetli finansal yapımız ve geleceğe dönük gayelerimiz doğrultusunda filomuzu ve çalışan sayımızı artırmaya devam ediyoruz. diyar iktisadının büyümesine Önemli katkılar sağlayan bayrak taşıyıcımız, dünyanın ikinci Aka havayolu olma uğraşıyla çalışmalarını sürdürecektir.”

– 2033 yılında 800 uçaklık filo ile 150 bin çalışan

THY’nin iştirak şirketleriyle birlikte halihazırda 75 bin çalışanı bulunduğu hatırlatılan açıklamada, şirketin 2023 yılı sonunda 435 olması planlanan tayyare sayısını 2033 yılında 800’e çıkarmayı, çalışan sayısını da 150 bine ulaştırmayı hedeflediği belirtildi.

Tüm ilanlara ve Aleni durumlara THY’nin resmi internet sitesi olan “kariyer.thy.com” adresinden ulaşılabilecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir