Ticaret Bakanlığı 92 denetmen yardımcısı alacak

Genel Oca 10, 2023 Yorum Yok

Ticaret Bakanlığından:

TİCARET DENETMEN YARDIMCILIĞI GİRİŞ İMTİHANI İLANI

A. genel BİLGİLER

Ticaret Bakanlığı taşra teşkilatında genel idare Hizmetleri Sınıfından 8 inci ve 9 uncu derece takımlara atanmak üzere, giriş imtihanı ile aşağıda belirtilen alanlarda ve sayılarda Ticaret Denetmen Yardımcısı alınacaktır.

Giriş imtihanı kelamlı İmtihan yolu ile yapılacaktır.

Sözlü imtihana, aşağıda belirtilen her kısım için karşılarında belirtilen KPSS puan tipinden muvaffakiyet sırasına nazaran kontenjan sayısının 3 katına kadar Namzet çağrılacaktır. Çağrılan nihayet sıradaki Namzet ile eşit puana sahip adayların tamamı kelamlı imtihana çağrılacaktır.

İlanlardan anında haberdar olabilmek için Android ve IOS uygulamalarımızı indirip bildirimleri açabilirsiniz. .

B. İMTİHANA KATILMA ŞARTLARI

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci unsurunda yer Meydan koşulları taşımak,

b) Giriş imtihanının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü prestijiyle otuz beş yaşuıı doldurmamış olmak (01.01.1988 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir ),

c) Üniversitelerin en az dört yıllık eğitim veren mühendislik ve Ziraat fakülteleri ile öbür fakültelerin mühendislik, kimya, biyoloji, fakülteleri ve/veya yüksekokullar ile öbür fakültelerin üstte belirtilen tahsil kollarından birinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Konseyi tarafından kabul edilen Yurt içindeki yahut Yurt dışındaki öğretim kuramlarından mezun olmak

ç) sıhhat durumu açısından her türlü iklim ve seyahat kaidelerinde misyon yapabilecek durumda olmak,

d) müracaat tarihinde geçerli ÖSYM tarafından yapılan halk İşçisi Seçme İmtihanından, üstteki tabloda belirtilen ilgili KPSS puan cinsinden 70 ve üzeri puan almak.

C. KELAMLI İMTİHAN KONULARI

Sözlü imtihana, üstteki tabloda belirtilen tahsil dallan prestijiyle KPSS İmtihan puanı en yüksek olan adaydan başlamak sureliyle giriş imtihanı duyurusunda belirtilen Nakil yapılacak takım sayısının üç sert kadar Namzet (son sıradaki adayla tıpkı puanı alanlar dahil) kelamlı imtihana çağrılır.

Sözlü imtihan, adayların;

a) Giriş imtihanı duyurusunda belirtilen İmtihan mevzularına (öğrenim dallarına) ait bilgi seviyesi,

b) Bir mevzuyu kavrayıp özetleme, Anlatım yeteneği ve muhakeme gücü,

c) Liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve reaksiyonlarının mesleğe uygunluğu,

ç) Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı,

d) genel Yetenek ve genel kültürü,

e) Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı,

Yönlerinden kıymetlendirilerek, başka farklı puan verilmek sureliyle gerçekleştirilecektir.

Adaylar, giriş imtihanı kurulu tarafından (a) bendi için elli puan, diğer bentlerde yazdı özelliklerin her biri için onar puan üzerinden değerlendirilecektir. Kelamlı imtihanda başarılı sayılmak için, giriş imtihanı kurulu reis ve üyelerinin Çehre tam puan üzerinden verdikleri puanların aritmetik ortalamasının en az yetmiş olması gerekir.

Ç. ÖBÜR BİLGİLER

i. İmtihan müracaat tarihi ve biçimi:

Başvurular dijital ortamda alınacaktır. İmtihana katılmak isteyen adaylar, e-devlet (Ticaret Bakanlığı / Meslek kapısı) ve Meslek Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden müracaatlarını gerçekleştirecek olup, müracaat tarihleri Bakanlığımız web adresinden daha sonra duyurulacaktır. Posta ile yahut diğer hallerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Adaylar Laf konusu kısımlardan sadece birisi için müracaatta bulunabileceklerdir.

ii. İmtihan tarihi ve yeri:

Sözlü İmtihan Ankara’da yapılacak olup, imtihanın tarihi, yeri ve saati Bakanlığımız kurumsal internet sitesinden (www.ticaret.gov.tr) ilan edilecektir. Ayrıyeten adaylar, imtihanlarına ait bilgileri daha sonra Meslek Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.

iii. Kıymetlendirme metodu:

Sözlü imtihanda başarılı sayılabilmek için giriş imtihanı kurulu reis ve üyelerinin Çehre tam puan üzerinden verdikleri puanların aritmetik ortalamasının en az yetmiş olması gerekir.

Sözlü İmtihan sonuçlarını gösterir listede yer Meydan adaylardan giriş İmtihan notu en yüksek puandan başlanarak ilanda belirtilen takım sayısı kadar asıl Namzet imtihanı kazanmış sayılır. Ayrıyeten ilan da belirtilen takım sayısının yarısını geçmemek üzere giriş imtihanı kurulu tarafından yedek Namzet belirlenebilir. Yedek Namzet belirlendiği takdirde, geçerli rastgele bir mazereti olmaksızın misyona başlamayan asıl adayların yerine unvan bazında, yedek adaylar muvaffakiyet sırasına nazaran çağrılır.

Sözlü İmtihan sonuçlan Bakanlık internet sayfasında ilan edilir. İlgililere ayrıyeten yazılı tebligat yapılmaz.

Ayrıca adaylar, imtihanlarına ait bilgileri Meslek Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.

Adayların giriş İmtihan notunun birebir olması halinde giriş imtihanına başvurduğu KPSS puanı yüksek olana öncelik tanınır.

D. ÖTEKİ HUSUSLAR

E. İRTİBAT BİLGİLERİ

Ticaret Bakanlığı Söğütözü Yerleşkesi (Merkez Bina)

Söğütözü Mah. 2176. Sk. No:63 06530

Çankaya. / Ankara

Tel: +90 312 204 75 00

16373/1-1

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir