Togg otoyolda: Osmangazi’den geçerek yol testi yaptılar

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Kas 09, 2022 Yorum Yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yapacağı yerli ve ulusal araba Togg’un Gemlik fabrikasında nihayet hazırlıklar sürerken, 2 araç otoyol testleri ve Emniyet testleri kapsamında Gebze Bilişim Vadisi’nden çıkarak Gemlik fabrikası ortasında sürüş gerçekleştirdi.

GÜVENLİK TESTİ İÇİN OSMANGAZİ’Yİ GEÇTİ

Test sürüşlerinin yayınlandığı görüntü Togg’un resmi Twitter hesabından paylaşıldı. Tweette, “Tüm Emniyet tedbirlerimizi alarak gerçek yol şartlarında yaptığımız kullanıcı tecrübesi testlerimiz planlarımız doğrultusunda devam ediyor” tabiri kullanıldı. “#YeniLigeYolculuk” ve “#Togg” etiketlerinin kullanıldığı tweette, Togg’un kullanıcı tecrübesine ait görüntü da paylaşıldı. Laf konusu görüntüde “güvenlik” vurgusu yapıldı. Togg kış testleri için yakın vakitte Turkish Cargo işbirliği ile Arjantin’e gitmiş ve muvaffakiyetle Geri dönmüştü.

29 EKİM’DE FABRİKA AÇILIŞI YAPILACAK

Yıllık 175 bin adet kapasiteyle hizmet verecek yerli ve ulusal araba Togg’un Gemlik Tesisi’nin de 29 Ekim’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılacak. 2030’a kadar 1 milyon 30 bin adetlik üretim vizyonuyla hizmet verecek. Çevreci formda tasarlanan fabrika, Avrupa’nın en akıllı ve yeşil fabrikası olarak nitelendiriliyor.

Tesisin içerisinde Togg’un üretim merkezinin yanında batarya fabrikası, tecrübe merkezi, test pisti ve vatandaşların da ziyaret edebileceği Ömür alanları yer alıyor. Denize sıfır alanda ayrıyeten tedariğin yanı Dizi İhracat ve transfer için bir liman olması bekleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir