Togg’un fiyatı bu hafta belli oluyor

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Mar 13, 2023 Yorum Yok

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, MÜSİAD genel Merkez binasında gerçekleştirilen Genç MÜSİAD’ın 15. Olağan genel Şurası’nda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin Arabası Togg’un bu hafta satışa sunulacağını açıkladı.

YENİ BİR LİGE GEÇİYORUZ

Türkiye’nin Aka bir atılım, atak içinde olduğunu lisana getiren Kacır, “Türkiye bugün bölgesinin parlayan üretim üssü haline gelmiş durumda. Bugün Türkiye otomotivde Avrupa’nın dördüncü, dünyanın 14. Aka üreticisi oldu. Artık önümüzde Aka bir fırsat penceresi var. Bu hafta Allah’ın müsaadesiyle Türkiye’nin arabası Togg satışa çıkıyor olacak. Önümüzdeki günlerde Togg milletimizle buluşuyor olacak. Togg’la Bir arada yeni bir seyahate çıkacağız. Bu yalnızca bir markanın, bir şirketin seyahati değil, bu yalnızca bir araba seyahati da değil, bu mobilite ekosisteminde yükselen yıldız olma savı taşıyan Türkiye’nin seyahati olacak” dedi.

TEKNOLOJİ İHRACATI TOGG’LA SIÇRAYACAK

Kacır açıklamasında, yüksek teknoloji eserlerinin gelişiminde Togg’un Değerli bir rol üstleneceğini ve bunun Türkiye iktisadına katkı sağlayacağını Anlatım etti. Yerli teknolojilerin ehemmiyetine değinen Kacır kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Togg yalnızca dünyanın en başarılı elektrikli araba markalarından biri olmayacak, beraberinde Fazla sayıda teknoloji teşebbüsünün doğmasına vesile oluyor olacak. Togg’un otonom sürüş yazılımlarını, Togg’un elektrikli araç yazılım ve donanımlarını Yeniden bu ülkenin ulusal şirketleri geliştiriyor ve rekabetçi halde dünya pazarlarına bu teknolojileri ihraç ediyor olacak. Biz tarih boyunca tez sahibi olmuş bir ülkeyiz. Tarih boyunca savının ardında dimdik durmuş bir milletiz ve nihayet 20 yılda kazana geldiğimiz bu savdan Allah’ın müsaadesiyle asla vazgeçmeyeceğiz.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir