Türkçe öğretmenin kısa filmi 15’inci ödülünü kazandı

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Oca 09, 2023 Yorum Yok

Festivalin Yöneticisi Vikas K. Saheb, 20 Aralık 2022 tarihinde gönderdiği mailde, “Sizi 2022 Yılı Gully Memleketler arası Sinema Şenliği’nin kazananı ilan etmekten gurur duyuyoruz. Dünyanın 79 ülkesinden 2 bin 700’den Çok sinemanın katıldığı şenliğimizin kazananı sizsiniz. Sinema imaline olan kararlılığınız ve bağlılığınız için teşekkür ederiz” diyerek sinemanın direktörü Erdal Kara’yı kutlama etti.

Filmin senaristi ve direktörü Erdal Kara, Şenlik İdaresi tarafından “Gully Sinema Şenliği Kupası” ve “Kazanan Sertifikası” ile ödüllendirilirken, kara yaptığı açıklamasında “Bu mükafatı sinemamıza harika emek veren grubum ismine alıyorum. En yeterli sinemanın direktörü olmaktan tarifsiz Sevinç duydum. Hindistan’dan bu yıl, ikinci Aka ödülümüzü almış olduk. Birinci Aka ödül, ‘En Güzel Eğitim Filmi’ ödülüydü. Ömür Kulübesi, 15. mükafatına kavuştu. Yeni sinema projelerim için düzgün bir özgüven biriktirdim” dedi.

Yaşam Kulübesi sinemasının direktörü Erdal Kara’nın 2 kısa sinema, 5 animasyon, 1 belgesel sinema projeleri bulunurken toplumsal içerikli 5 adet Hikaye ve roman yapıtı de bulunuyor. Tıpkı vakitte Kara, Muğla’nın Köyceğiz ilçesindeki Bilim-Sanat Merkezi’nde Türkçe öğretmeni olarak vazife yapıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir