Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 5 müfettiş yardımcısı alacak

Tercih Rehberleri Oca 10, 2023 Yorum Yok

Başkanlığın, Resmi Gazete’de yayımlanan ilanına nazaran, 5 müfettiş yardımcısı alımı için giriş imtihanı yapılacak.

Sınava başvuracak adayların, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2021 ve 2022’de yapılan halk Çalışanı Seçme İmtihanlarının (KPSS) birinden (KPSS A Grubu) KPSS P-48 puan çeşidinden 80 ve üzerinde puan almış olması gerekiyor.

Başvurular, 23 Ocak-3 Şubat 2023 devrinde Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Meslek Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr ) üzerinden e-Devlet şifreleriyle giriş yapılarak gerçekleştirilebilecek. Şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecek.

Giriş imtihanı, Evvel yazılı, akabinde kelamlı olmak üzere iki kademeli biçimde Ankara’da yapılacak. Yazılı imtihana katılmaya hak kazanan adayların İsim listesi, İmtihan tarihi, saati ve öteki konular Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı resmi internet sayfasında (www.uab.gov.tr/duyurular) ilan edilecek.

Sınav sonucu, liste olarak yahut her adayın kendi İmtihan sonucunu görebileceği formda Bakanlığın internet sitesinden duyurulacak. Kelamlı imtihana gireceklerin müracaat sistemine kayıtlı adreslerine, imtihanın yeri, günü ve saati, İmtihan tarihinden en az 15 gün Evvel yazılı olarak bildirilecek. Ayrıyeten adaylar imtihanlarına ait bilgileri Meslek Kapısı üzerinden görüntüleyebilecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir