Diyanet İşleri Başkanlığının 6 bin 200 din görevlisi ilanı Resmi Gazete’de

Tercih Rehberleri Oca 10, 2023 Yorum Yok

Diyanet İşleri Başkanlığının 6 bin 200 kontratlı Kur’an kursu öğreticisi, imam hatip ve müezzin kayyım alımına ait ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı.

İlana nazaran, Diyanet İşleri Başkanlığının taşra teşkilatında 4/B kontratlı konumlarda istihdam edilmek emeliyle 2022 KPSS B kümesi puan sırası temel alınarak ilan edilen boş konumların üç sert kadar Namzet ortasından Başkanlıkça yapılacak kelamlı İmtihan sonucuna nazaran, Diyanet Akademisine Namzet din vazifelisi olarak 1300 Kur’an kursu öğreticisi (kadın), 4 bin 600 imam hatip ve 300 müezzin kayyım alımı yapılacak.

Başvurular 26 Aralık ile 6 Ocak tarihleri ortasında “sinav.diyanet.gov.tr” adresi üzerinden yapılacak. Adayların ön müracaatlarını onaylatmak için tıpkı tarihler ortasında rastgele bir Vilayet yahut ilçe müftülüğüne şahsen Müracaat etmeleri gerekecek.

Adayların 2022 yılı KPSS’den lisans mezunları için KPSSP124; ön lisans mezunları için KPSSP123; ortaöğretim mezunları için KPSSP122 puan çeşidinden en az 50 puan almış olması gerekiyor.

Sözlü imtihanlar, Ankara, Antalya, Bursa, Bolu, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Tekirdağ, Trabzon, Samsun, Şanlıurfa, Rize, Van ve Yozgat’ta yapılacak.

Adayların kelamlı imtihanda başarılı sayılması için en az 70 puan alması koşulu aranacak. İmtihan tarihi, müracaatların tamamlanmasından sonra yapılacak hazırlıkların akabinde ilan edilecek.

Başvuru koşulları ve süreçlerine ait bilgilere Diyanet İşleri Başkanlığının internet sitesinden ulaşılabilecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir