Yargıtay 151 sözleşmeli personel alacak

Tercih Rehberleri Kas 08, 2022 Yorum Yok

Yargıtay Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun Değişik 4. unsurunun (B) fıkrası uyarınca 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Konseyi Kararı ile yürürlüğe konulan Kontratlı İşçi Çalıştırılmasına Ait Asılların “Sınav Şartı” başlıklı ek 2. unsuru yeterince, aşağıdaki tabloda belirtilen kontratlı konumlara 2020 yılı KPSS(B) kümesi puanları temel alınarak, Başkanlığımızca yapılacak uygulamalı ve kelamlı yahut kelamlı İmtihan sonucuna nazaran işçi alınacaktır.

II- MÜRACAAT HALİ VE SÜRESİ

a) Müracaatlar 05.09.2022 – 09.09.2022 tarihleri ortasında saat 23.59.59’a kadar e-Devlet üzerinden “Yargıtay Başkanlığı – Meslek Kapısı halk İşe Alım” yahut Meslek Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden, elektronik ortamda alınacaktır.

b) Şahsen yahut posta yoluyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

c) İlana başvuracak ön lisans ve lisans mezunu adayların mezuniyet bilgileri e-Devlet üzerinden Yükseköğretim Kurumundan otomatik gelmektedir. Yurt içindeki ve Yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olup, bu ilanda aranılan tahsil durumuna ait denkliği olan adayların, e-Devlet başvurusu sırasında “Diğer Belgeleriniz” kısmındaki Denklik Evrakı alanına ilgili dokümanı pdf ya da jpeg formatında yüklemeleri gerekmektedir.

d) İlana başvuracak ortaöğretim (lise ve dengi) programlarının birinden mezun olan adaylardan mezuniyet bilgileri otomatik gelmeyenlerin mezuniyet evraklarını “Lise Mezuniyet Bilgileriniz” alanına pdf ya da jpeg formatında yüklemeleri gerekmektedir.

e) Muhafaza ve Emniyet vazifelisi durumuna Müracaat edecek adayların nihayet müracaat tarihi itibariyle geçerlilik müddeti dolmamış silahlı Özel Emniyet vazifelisi kimlik kartlarını artlı önlü olarak “Diğer Belgeleriniz” alanına yüklemeleri gerekmektedir.

f) Takviye çalışanı (şoför) konumuna Müracaat edecek adayların istenen şoför belgesi

e-Devletten otomatik olarak gelmekte olup, SRC2 evraklarının ise “Diğer Belgeleriniz” alanına yüklenmesi gerekmektedir.

h) Adayların müracaat süreci tamamlandıktan sonra “Başvurularım” ekranından müracaatlarının tamamlanıp tamamlanmadığını Denetim etmeleri gerekmektedir. “Başvurularım” ekranından “Başvuru Tamamlandı” ibaresi görülmeyen hiçbir müracaat değerlendirilmeye alınmayacaktır.

i) müracaat sürecinin yanlışsız, eksiksiz ve bu ilanda belirtilen konulara Müsait olarak yapılmasından, istenilen dokümanların müracaat evresinde sisteme yüklenmesinden, müracaatta bulunan adaylar sorumludur. Bu konulara riayet etmeyen adaylar rastgele bir hak talebinde bulunamayacaktır.

j) Adaylar sırf bir duruma başvurabilecektir.

k) Adaylara ilişkin KPSS puanı, ön lisans ve lisans eğitimi, mezun olduğu kısım, askerlik, isimli sicil kaydı, şoför dokümanı ve nüfus bilgilerine dair bilgiler müracaat esnasında e-Devlet üzerinden ilgili kurumların web servisleri aracılığı ile temin edilerek müracaatlar alınacağından adaylardan bu evrede bu evraklar istenilmeyecektir. Adayların Laf konusu bilgilerinde yanılgı var ise müracaat yapmadan Evvel ilgili kurumlardan Gerekli güncellemeleri/düzeltmeleri yaptırmaları gerekmektedir.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL Nakit İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ Çabucak GÖR!

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir