12 ilden okullara kar tatili haberi geldi

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Şub 05, 2023 Yorum Yok

Bitlis Vilayet ulusal Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, yaptığı yazılı açıklamada, ağır kar yağışının kentte tesirini sürdürdüğünü belirtti.

Korkmaz, ulaşımda yaşanabilecek aksaklıklar da göz önünde bulundurularak 6 Şubat Pazartesi günü, kent merkezi, Güroymak ve Hizan ilçelerinde eğitim öğretim yapılmayacağını aktardı.

Mutki Kaymakamlığından yapılan açıklamada da ilçedeki Olumsuz hava şartları nedeniyle yarın okulların kapalı olacağı duyuruldu.

Açıklamada, halk kurumlarında çalışan engelli ve Hamile işçinin de idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Tatvan ilçesinde okullar yarın tatil edildi

Bitlis’in Tatvan ilçesinde, Olumsuz hava şartları nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

Tatvan Kaymakamlığından yapılan açıklamada, ilçede ağır kar yağışının tesirini sürdürdüğü belirtildi.

Açıklamada, ağır kar ve soğuk hava nedeniyle pazartesi günü ilçe genelindeki bütün okullarda eğitime bir gün Ara verildiği bildirildi.

Şanlıurfa’da kar nedeniyle okullar yarın tatil edildi

Şanlıurfa’da Olumsuz hava şartları nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

Vali Salih Ayhan, toplumsal medya hesabında yaptığı açıklamada, Yarıyıl tatilinin bir gün uzatıldığını bildirdi.

Ayhan, “Değerli evlatlarım, öğretmenlerim, tatilinizi bir gün uzattık. Yarıyıl tatili bitti ancak Vilayet dışından istikbal öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin güvenliği için 6 Şubat’ta okullarımız tatil. Bir gün daha kitaplarınızla ve yağan karla tatilin tadını çıkarın.” sözlerini kullandı.

Diyarbakır’ın 2 ilçesinde kar nedeniyle okullar tatil edildi

Diyarbakır’da Olumsuz hava şartları nedeniyle Çüngüş ilçesinde 2, Dicle ilçesinde ise 1 gün okullar tatil edildi.

Çüngüş Kaymakamı Tuncay Kaldırım, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, meteorolojik bilgilere dayalı olarak yapılan değerlendirmeler sonucu, ilçede devam eden ağır kar yağışı nedeniyle öğrenciler ve öğretmenlerin can güvenliği düşünülerek bütün resmi örgün ve yaygın eğitim kurumlarının 6 ve 7 Şubat’ta tatil edildiğini duyurdu.

Dicle İlçe ulusal Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise ağır kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle 6 Şubat Pazartesi günü ilçe genelindeki resmi ve Özel bütün Okul ve eğitim kurumlarının tatil edildiği belirtildi.

Bingöl’de Olumsuz hava şartları nedeniyle Vilayet genelinde eğitime iki gün Ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Vilayet genelinde devam eden ağır kar ve Olumsuz hava şartlarına bağlı olarak merkez ve bütün ilçelerdeki resmi/özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, Özel kreş ve gündüz bakımevlerinde 6 ve 7 Şubat’ta okulların tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, kamuda çalışan engelli ve Hamile işçinin de birebir günlerde idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Tunceli’de Olumsuz hava şartları nedeniyle Vilayet genelinde okullarda yarın eğitime Aralık verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Vilayet genelinde devam eden karın akşam saatlerinde şiddetini artırmasının beklendiği belirtildi.

Kar nedeniyle mümkün risklerin önüne geçilmesinin amaçlandığı aktarılan açıklamada, “6 Şubat Pazartesi günü ilimiz genelindeki okulların bütün kademelerinde eğitim ve öğretime Ara verilmiştir.” tabiri kullanıldı.

Açıklamada, kamuda çalışan Hamile ve engelli çalışanların de tıpkı gün idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Hakkari’de Olumsuz hava şartları nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Vilayet genelinde kar ve Olumsuz hava şartlarının tesirli olduğu belirtildi.

İlk ve orta dereceli eğitim öğretim kurumları, Özel eğitim kursları, Kamu Eğitimi, Rehberlik ve Araştırma ile rehabilitasyon merkezlerinin yarın tatil edildiği bildirilen açıklamada, halk kurumlarında misyonlu engelli ve Hamile çalışanın de idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Elazığ’da Olumsuz hava şartları nedeniyle birinci ve orta dereceli okullar 2 gün tatil edildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde kar yağışı ve Olumsuz hava şartları nedeniyle kara yolunda oluşabilecek buzlanmaya bağlı ulaşımda yaşanabilecek meseleler nedeniyle Talebe ve işçinin güvenliği sağlanması hedefiyle örgün ve yaygın eğitim kurumlarının 2 gün müddetle tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, halk Kuruluş ve kuruluşlarında vazife yapan Hamile ve engelli işçinin de tıpkı gün idari müsaadeli sayılacağı Anlatım edildi.

Kayseri’de bu gece beklenen ağır kar yağışı nedeniyle okulların yarın tatil edildiği bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, hava durumu bilgilerine nazaran Vilayet genelinde akşam saatlerinde başlaması beklenen kar yağışının aralıklarla devam edeceği, pazartesi günü öğlen saatlerinden itibaren ağırlaşacağı, tesirini azaltmakla birlikte salı günü de devam edeceğinin değerlendirildiği belirtildi.

Açıklamada, şu tabirlere yer verildi:

“Hava şartları sebebiyle meydana gelebilecek olası aksilikleri önlemek maksadıyla taşımalı eğitim, Vilayet merkezi ile ilçeler ortasındaki halk çalışanları ve Talebe hareketliliği de dikkate alınarak resmi/özel kreş ve anaokulları, ilkokullar, ortaokullar, liseler, mesleksel eğitim merkezleri ve rehabilitasyon merkezlerinde valiliğimiz kararıyla 6 Şubat’ta bir gün müddetle eğitime Ara verilmiştir. Okullarda eğitime Aralık verilen günde kreş ve anaokuluna çocuğu devam eden anneler (sağlık, Emniyet ve 24 saat temeline nazaran hizmet veren ünitelerde çalışan işçinin durumu hizmetin gereği olarak ilgili ünite amirleri tarafından değerlendirilecektir), engelli ve Hamile halk çalışanları da idari müsaadeli sayılacaktır.”

Sivas’ta beklenen Olumsuz hava şartları nedeniyle Vilayet genelinde eğitime yarın Aralık verildi.

Valilikten yapılan açıklamaya nazaran, gece saatlerinden itibaren başlayacak, Vakit vakit tipi formunda beklenen kar yağışının ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı başta olmak üzere meydana getirebileceği aksiliklere karşı Tedbir emelli Vilayet genelinde ulusal Eğitim Bakanlığına bağlı her Cin ve derecedeki resmi, özel, örgün ve yaygın eğitim kurumlarında, 6 Şubat Pazartesi günü eğitim öğretime Ara verildi.

Ayrıca, halk Kuruluş ve kuruluşlarında çalışan misyonlu çalışandan gebe, engelli, diyaliz hastaları, kalp ve böbrek yetmezliği, kanser üzere kronik hastalığı olanlar da bir gün mühletle idari müsaadeli sayılacak.

Adıyaman’da Olumsuz hava şartları nedeniyle okullarda eğitime yarın Uzaklık verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Vilayet genelinde tesirli olan kar ve Olumsuz hava şartları nedeniyle Vilayet genelinde birinci ve orta dereceli okulların 6 Şubat Pazartesi günü tatil edildiği bildirildi.

Açıklamada, kamuda çalışan engelli ve Hamile halk işçilerinin de birebir gün idari müsaadeli sayılacağı Anlatım edildi.

Muş’ta Olumsuz hava şartları nedeniyle Vilayet genelinde okullar 2 gün tatil edildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kentte buzlanma, fırtına ve Güçlü yağış ihtarının yapıldığı belirtildi. Bu ihtarlar doğrultusunda 6-7 Şubat günü Vilayet genelinde eğitim-öğretime 2 gün müddetle Aralık verildiği bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Her ikisi de çalışan Ebeveyn ve babalardan İdadi çağından Ufak çocuğu olup bakacak kimsesi olmayanların istekleri halinde ebeveynlerinden biri, kurumlarınca idari müsaadeli sayılacak, Kuruluş amirlerince bu konuda Gerekli önlemler alınacaktır. Ayrıyeten, halk Kurum ve kuruluşlarında çalışan Hamile ve engelli çalışanın 6-7 Şubat pazartesi ve salı günleri idari müsaadeli sayılmaları Müsait görülmüştür.”

Malatya’da Olumsuz hava şartları nedeniyle birinci ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde birkaç gündür süren kar yağışının tesirini artırarak devam etmesinin beklendiği, bu nedenle Malatya’nın bütün ilçelerinde birinci ve orta dereceli okulların yarın tatil edildiği bildirildi.

Açıklamada, halk Kurum ve kuruluşlarında misyon yapan Hamile ve engelli işçinin de tıpkı gün idari müsaadeli sayılacağı Anlatım edildi.

Gaziantep’te Olumsuz hava şartları nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

Vali Davut Gül, toplumsal medya hesabında yaptığı açıklamada, kentteki ağır kar yağışı nedeniyle okulların bir gün tatil edildiğini bildirdi.

Gül, “Gaziantep’teki ağır kar yağışı münasebetiyle 6 Şubat Pazartesi günü bütün eğitim kurumları ve rehabilitasyon merkezleri bir gün tatil edilmiştir. Engelli ve gebe halk işçileri idari müsaadeli sayılacaktır. Kar topu oynayıp kitap okuyun.” sözünü kullandı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir