18 ilden okullara kar tatili haberi geldi

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Şub 05, 2023 Yorum Yok

Bitlis Vilayet ulusal Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, yaptığı yazılı açıklamada, ağır kar yağışının kentte tesirini sürdürdüğünü belirtti.

Korkmaz, ulaşımda yaşanabilecek aksaklıklar da göz önünde bulundurularak 6 Şubat Pazartesi günü, kent merkezi, Güroymak ve Hizan ilçelerinde eğitim öğretim yapılmayacağını aktardı.

Mutki Kaymakamlığından yapılan açıklamada da ilçedeki Olumsuz hava şartları nedeniyle yarın okulların kapalı olacağı duyuruldu.

Açıklamada, halk kurumlarında çalışan engelli ve Hamile çalışanın de idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Tatvan ilçesinde okullar yarın tatil edildi

Bitlis’in Tatvan ilçesinde, Olumsuz hava şartları nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

Tatvan Kaymakamlığından yapılan açıklamada, ilçede ağır kar yağışının tesirini sürdürdüğü belirtildi.

Açıklamada, ağır kar ve soğuk hava nedeniyle pazartesi günü ilçe genelindeki bütün okullarda eğitime bir gün Uzaklık verildiği bildirildi.

Şanlıurfa’da kar nedeniyle okullar yarın tatil edildi

Şanlıurfa’da Olumsuz hava şartları nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

Vali Salih Ayhan, toplumsal medya hesabında yaptığı açıklamada, Yarıyıl tatilinin bir gün uzatıldığını bildirdi.

Ayhan, “Değerli evlatlarım, öğretmenlerim, tatilinizi bir gün uzattık. Yarıyıl tatili bitti lakin Vilayet dışından istikbal öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin güvenliği için 6 Şubat’ta okullarımız tatil. Bir gün daha kitaplarınızla ve yağan karla tatilin tadını çıkarın.” tabirlerini kullandı.

Diyarbakır’ın 2 ilçesinde kar nedeniyle okullar tatil edildi

Diyarbakır’da Olumsuz hava şartları nedeniyle Çüngüş ilçesinde 2, Dicle ilçesinde ise 1 gün okullar tatil edildi.

Çüngüş Kaymakamı Tuncay Kaldırım, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, meteorolojik bilgilere dayalı olarak yapılan değerlendirmeler sonucu, ilçede devam eden ağır kar yağışı nedeniyle öğrenciler ve öğretmenlerin can güvenliği düşünülerek bütün resmi örgün ve yaygın eğitim kurumlarının 6 ve 7 Şubat’ta tatil edildiğini duyurdu.

Dicle İlçe ulusal Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise ağır kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle 6 Şubat Pazartesi günü ilçe genelindeki resmi ve Özel bütün Okul ve eğitim kurumlarının tatil edildiği belirtildi.

Bingöl’de Olumsuz hava şartları nedeniyle Vilayet genelinde eğitime iki gün Ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Vilayet genelinde devam eden ağır kar ve Olumsuz hava şartlarına bağlı olarak merkez ve bütün ilçelerdeki resmi/özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, Özel kreş ve gündüz bakımevlerinde 6 ve 7 Şubat’ta okulların tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, kamuda çalışan engelli ve Hamile işçinin de tıpkı günlerde idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Kütahya’da Olumsuz hava şartları nedeniyle Vilayet genelinde eğitime yarın Ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamaya nazaran, batı ve şimal kesitlerinde beklenen kar yağışı nedeniyle oluşabilecek don ve buzlanma tehlikesi, taşımalı eğitimde yaşanabilecek aksilikler göz önünde bulundurularak Vilayet genelinde yarın okullarda eğitime bir gün Uzaklık verildiği açıklandı.

Kamu kurumlarında misyonlu gebe, engelli ve kronik rahatsızlığı bulunan işçi ise bir gün idari müsaadeli sayılacak.

Çocuğu kreş ve anaokuluna devam eden anneler ile engelli ve Hamile halk çalışanları da idari müsaadeli olacak.

Tunceli’de Olumsuz hava şartları nedeniyle Vilayet genelinde okullarda yarın eğitime Aralık verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Vilayet genelinde devam eden karın akşam saatlerinde şiddetini artırmasının beklendiği belirtildi.

Kar nedeniyle mümkün risklerin önüne geçilmesinin amaçlandığı aktarılan açıklamada, “6 Şubat Pazartesi günü ilimiz genelindeki okulların bütün kademelerinde eğitim ve öğretime Uzaklık verilmiştir.” tabiri kullanıldı.

Açıklamada, kamuda çalışan Hamile ve engelli çalışanların de tıpkı gün idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Hakkari’de Olumsuz hava şartları nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Vilayet genelinde kar ve Olumsuz hava şartlarının tesirli olduğu belirtildi.

İlk ve orta dereceli eğitim öğretim kurumları, Özel eğitim kursları, Kamu Eğitimi, Rehberlik ve Araştırma ile rehabilitasyon merkezlerinin yarın tatil edildiği bildirilen açıklamada, halk kurumlarında misyonlu engelli ve Hamile işçinin de idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Elazığ’da Olumsuz hava şartları nedeniyle birinci ve orta dereceli okullar 2 gün tatil edildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde kar yağışı ve Olumsuz hava şartları nedeniyle kara yolunda oluşabilecek buzlanmaya bağlı ulaşımda yaşanabilecek sıkıntılar nedeniyle Talebe ve işçinin güvenliği sağlanması maksadıyla örgün ve yaygın eğitim kurumlarının 2 gün mühletle tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, halk Kurum ve kuruluşlarında vazife yapan Hamile ve engelli çalışanın de tıpkı gün idari müsaadeli sayılacağı Anlatım edildi.

Kayseri’de bu gece beklenen ağır kar yağışı nedeniyle okulların yarın tatil edildiği bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, hava durumu datalarına nazaran Vilayet genelinde akşam saatlerinde başlaması beklenen kar yağışının aralıklarla devam edeceği, pazartesi günü öğlen saatlerinden itibaren ağırlaşacağı, tesirini azaltmakla birlikte salı günü de devam edeceğinin değerlendirildiği belirtildi.

Açıklamada, şu tabirlere yer verildi:

“Hava şartları sebebiyle meydana gelebilecek mümkün aksilikleri önlemek gayesiyle taşımalı eğitim, Vilayet merkezi ile ilçeler ortasındaki halk çalışanları ve Talebe hareketliliği de dikkate alınarak resmi/özel kreş ve anaokulları, ilkokullar, ortaokullar, liseler, mesleksel eğitim merkezleri ve rehabilitasyon merkezlerinde valiliğimiz kararıyla 6 Şubat’ta bir gün müddetle eğitime Uzaklık verilmiştir. Okullarda eğitime Aralık verilen günde kreş ve anaokuluna çocuğu devam eden anneler (sağlık, Emniyet ve 24 saat temeline nazaran hizmet veren ünitelerde çalışan çalışanın durumu hizmetin gereği olarak ilgili ünite amirleri tarafından değerlendirilecektir), engelli ve Hamile halk çalışanları da idari müsaadeli sayılacaktır.”

Sivas’ta beklenen Olumsuz hava şartları nedeniyle Vilayet genelinde eğitime yarın Uzaklık verildi.

Valilikten yapılan açıklamaya nazaran, gece saatlerinden itibaren başlayacak, Vakit vakit tipi halinde beklenen kar yağışının ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı başta olmak üzere meydana getirebileceği aksiliklere karşı Tedbir gayeli Vilayet genelinde ulusal Eğitim Bakanlığına bağlı her Cin ve derecedeki resmi, özel, örgün ve yaygın eğitim kurumlarında, 6 Şubat Pazartesi günü eğitim öğretime Ara verildi.

Ayrıca, halk Kurum ve kuruluşlarında çalışan misyonlu işçiden gebe, engelli, diyaliz hastaları, kalp ve böbrek yetmezliği, kanser üzere kronik hastalığı olanlar da bir gün mühletle idari müsaadeli sayılacak.

Adıyaman’da Olumsuz hava şartları nedeniyle okullarda eğitime yarın Uzaklık verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Vilayet genelinde tesirli olan kar ve Olumsuz hava şartları nedeniyle Vilayet genelinde birinci ve orta dereceli okulların 6 Şubat Pazartesi günü tatil edildiği bildirildi.

Açıklamada, kamuda çalışan engelli ve Hamile halk çalışanlarının de tıpkı gün idari müsaadeli sayılacağı Anlatım edildi.

Muş’ta Olumsuz hava şartları nedeniyle Vilayet genelinde okullar 2 gün tatil edildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kentte buzlanma, fırtına ve Güçlü yağış ikazının yapıldığı belirtildi. Bu ikazlar doğrultusunda 6-7 Şubat günü Vilayet genelinde eğitim-öğretime 2 gün müddetle Aralık verildiği bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Her ikisi de çalışan Ebeveyn ve babalardan İdadi çağından Ufak çocuğu olup bakacak kimsesi olmayanların istekleri halinde ebeveynlerinden biri, kurumlarınca idari müsaadeli sayılacak, Kuruluş amirlerince bu konuda Gerekli önlemler alınacaktır. Ayrıyeten, halk Kurum ve kuruluşlarında çalışan Hamile ve engelli çalışanın 6-7 Şubat pazartesi ve salı günleri idari müsaadeli sayılmaları Müsait görülmüştür.”

Malatya’da Olumsuz hava şartları nedeniyle birinci ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde birkaç gündür süren kar yağışının tesirini artırarak devam etmesinin beklendiği, bu nedenle Malatya’nın bütün ilçelerinde birinci ve orta dereceli okulların yarın tatil edildiği bildirildi.

Açıklamada, halk Kuruluş ve kuruluşlarında misyon yapan Hamile ve engelli çalışanın de tıpkı gün idari müsaadeli sayılacağı Anlatım edildi.

Niğde’de Olumsuz hava şartları nedeniyle Vilayet genelinde eğitime yarın Ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamaya nazaran, ağır kar yağışı ve buzlanma nedeniyle oluşabilecek aksilikleri önlenmek maksadıyla Niğde genelinde resmi ve Özel kreş, anaokulları, ilkokul, Rüştiye ve liseler ile mesleksel eğitim merkezleri ve rehabilitasyon merkezlerinde yarın eğitime Ara verildi.

Çocuğu kreş ve anaokuluna devam eden anneler ile engelli ve Hamile halk çalışanları da idari müsaadeli sayılacak.

Gaziantep’te Olumsuz hava şartları nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

Vali Davut Gül, toplumsal medya hesabında yaptığı açıklamada, kentteki ağır kar yağışı nedeniyle okulların bir gün tatil edildiğini bildirdi.

Gül, “Gaziantep’teki ağır kar yağışı hasebiyle 6 Şubat Pazartesi günü bütün eğitim kurumları ve rehabilitasyon merkezleri bir gün tatil edilmiştir. Engelli ve gebe halk çalışanları idari müsaadeli sayılacaktır. Kar topu oynayıp kitap okuyun.” sözünü kullandı.

Giresun’da Olumsuz hava şartları nedeniyle 8 ilçenin tamamında, öbür ilçelerin de köy okullarında yarın eğitime Aralık verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Vilayet genelinde yaşanan kar yağışı, Olumsuz hava şartları ve buzlanma riski hasebiyle Alucra, Çamoluk, Çanakçı, Dereli, Doğankent, Güce, Şebinkarahisar ve Yağlıdere ilçelerindeki bütün okullarda eğitim öğretime yarın bir günlük Ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, kent merkezi ile Bulancak, Eynesil, Görele, Keşap, Piraziz ve Tirebolu ilçelerinde de köy okullarında eğitime yarın bir günlüğüne Ara verildiği, taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerin ise yarın müsaadeli sayılacakları kaydedildi.

Isparta’da kar yağışı nedeniyle eğitim ve öğretime yarın Aralık verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Vilayet genelinde tesirli olan kar yağışı sebebiyle yaşanabilecek aksiliklerin engellenmesi için ulusal Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve Özel bütün kademeler ile Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezilerinde yarın eğitim ve öğretime Ara verildiği aktarıldı.

Açıklamada, halk kurumlarında misyonlu engelli ve Hamile işçinin de idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Adana’nın Aladağ, Saimbeyli ve Feke ilçelerinde tesirli olan kar yağışı nedeniyle eğitime yarın Uzaklık verildiği bildirildi.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, “İlçemiz genelinde, kar yağışı ve Olumsuz hava şartlarının devam etmesi ve kara yollarında oluşan buzlanmaya bağlı olarak ulaşımda yaşanabilecek meseleler sebebiyle okullarımızda 6 Şubat Pazartesi günü eğitim ve öğretime 1 gün Ara verilmiştir.” tabiri kullanıldı.

Açıklamada, halk kurumlarında misyonlu engelli ve Hamile işçinin de yarın idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Nevşehir’de beklenen kar yağışı nedeniyle eğitime yarın Aralık verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, meteorolojik datalara nazaran Vilayet genelinde gece saatlerinde başlaması beklenen kar yağışının aralıklı formda devam edeceği, pazartesi günü öğlen saatlerinden itibaren ağırlaşacağı, tesirini azaltmakla birlikte salı günü de devam edeceğinin değerlendirildiği belirtildi.

Açıklamada, “Hava şartları sebebi ile meydana gelebilecek beklenen aksilikleri önlemek maksadıyla ilimiz genelinde resmi, Özel kreş ve anaokulları, ilkokullar, ortaokullar, liseler, mesleksel eğitim merkezleri ve rehabilitasyon merkezlerinde valiliğimiz kararı ile 6 Şubat’ta bir gün müddetle eğitime Uzaklık verilmiştir. Ayrıyeten okullarda eğitime Aralık verilen günde kreş ve anaokuluna çocuğu devam eden anneler, engelli ve Hamile halk çalışanları da bir gün idari müsaadeli sayılacak.” denildi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir