okulyolu.org | Eğitim Hayatını Şekillendir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Tercih Rehberleri
  4. »
  5. 13 Ekim 2022’den önemli gündem başlıkları

13 Ekim 2022’den önemli gündem başlıkları

admin admin -
15 0

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Asya’da İşbirliği ve itimat Artırıcı Tedbirler Konferansı (AİGK-CICA) Doruğu genel Oturumu’na katılacak, ikili görüşmelerde bulunacak.

(Astana)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Çalışma ve Toplumsal Emniyet Bakanı Vedat Alım, Divan Kuruçeşme Otel’de, Ortak Paylaşım Forumu’nun “Çalışma Hayatında Sürdürülebilirlik” anne temasıyla gerçekleştireceği foruma iştirak edecek.

(İstanbul/10.00)

2- ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, MEB Şura Salonu’nda Öğrenci/Öğretmen Takviye Sistemi (ÖDS) Tanıtım Merasimi’ne katılacak.

(Ankara/11.00)

3- Beyaz Parti genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Develi Seyrani Yerleşkesi Hayırseverler Buluşması ve toplu açılış merasimine katılacak, partisinin Vilayet başkanlığını ziyaret edecek, Vilayet Yönetim konseyi, ilçe liderleri ve belediye liderleriyle bir ortaya gelecek.

(Kayseri/13.30/18.00)

4- TBMM’den

– Plan ve Bütçe Kurulunda iktisada ait düzenlemeler içeren kanun teklifi görüşülecek.

– İnsan Haklarını İnceleme Komitesi Lideri Hakan Çavuşoğlu, Memleketler arası Af Örgütü temsilcilerinden oluşan heyetle bir ortaya gelecek.

(11.00/14.30)

EKONOMİ FİNANS

1- TÜİK, 2021 yılı kurumsal bölüm hesapları ile ağustos ayı kümes hayvancılığı, süt ve süt eserleri üretimi istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

2- TCMB, haftalık Nakit ve banka istatistiklerini duyuracak.

(Ankara/14.30)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- NATO Savunma Bakanları Toplantısı’nın ikinci ve nihayet gün oturumları yapılacak. Toplantıda, Türkiye’yi ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar temsil edecek.

(Brüksel)

GÜNCEL

1- Diyanet İşleri Lideri Ali Erbaş, Valiliği ziyaret edecek.

(Siirt/16.30)

2- Ankara’nın başşehir oluşunun 99. Yıl dönümü münasebetiyle Ankara Valisi Vasip Şahin başkanlığındaki heyet Anıtkabir’e çelenk bırakacak, Ulus’taki Birinci Meclis binasında Merasim düzenlenecek.

(Ankara/10.00/11.00)

SPOR

1- UEFA Avrupa Ligi’nin 4. haftasında, Fenerbahçe B Kümesi’nde deplasmanda Kıbrıs Rum kısmının AEK Larnaca grubuyla karşılaşacak; Trabzonspor H Kümesi’nde Fransa temsilcisi Monaco’yu konuk edecek.

(Larnaka/19.45/Trabzon/22.00)

2- UEFA Avrupa Konferans Ligi’nin 4. haftasında, A Kümesi’nde Medipol Başakşehir, Letonya’nın RFS grubunu konuk edecek; G Kümesi’nde Demir Küme Sivasspor, Kosova’nın Ballkani kadrosuyla deplasmanda karşılaşacak.

(İstanbul/19.45/Priştine/22.00)

3- Hentbolda 2024 EHF Erkekler Avrupa Şampiyonası Elemeleri 1. Küme çabasında, Türkiye birinci maçında deplasmanda Portekiz’le karşılaşacak.

(Matosinhos/21.30)

4- Basketbol THY Avrupa Ligi’nin 2. haftasında Anadolu Efes, deplasmanda Fransa temsilcisi Monaco ile karşı karşıya gelecek.

(Monako/20.00)

5- Basketbolda FIBA Bayanlar Avrupa Ligi Elemeleri B Grubu’ndaki ikinci maçında BOTAŞ, İsrail takımı Elizur Ramla ile karşılaşacak.

(Miskolc/19.30)

6- Basketbol FIBA Bayanlar Avrupa Kupası Elemeleri rövanşında Hatay Büyükşehir Belediyespor, Yunanistan’nın Dafni Agiou Dimitriou ekibini konuk edecek.

(Hatay/18.00)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir