okulyolu.org | Eğitim Hayatını Şekillendir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Tercih Rehberleri
  4. »
  5. 14 Aralık 2022’den önemli gündem başlıkları

14 Aralık 2022’den önemli gündem başlıkları

admin admin -
16 0

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkmenistan’da, Türkiye-Azerbaycan-Türkmenistan Devlet Liderleri Birinci Doruğu’na katılacak.

– Türkmenistan Ulusal Kurulu Kamu Maslahatı Lideri Gurbangulu Berdimuhamedov ve Türkmenistan Devlet Lideri Serdar Berdimuhamedov’la ikili görüşme yapacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, aile fotoğrafı çekimine, devlet liderlerinin dar iştirakli ve heyetler ortası görüşmelerine, dokümanların imza merasimine katılacak, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile bir ortaya gelecek.

(Avaza)

2- TBMM Lideri Mustafa Şentop, Katar Şura Meclisi Lideri Hassan bin Abdulla Al-Ghanim’in davetine icabetle Katar’a gidecek.

(Ankara/14.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Çalışma ve Toplumsal Emniyet Bakanı Vedat Alım, Toplumsal Emniyet Kurumunca düzenlenen Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Bayan İstihdamının Desteklenmesi Projesi’nin Kapanış Konferansı’na katılacak.

(Ankara/11.00)

2- ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ÖZEV Öğrenme Zahmeti Olan Öğrencilere Uğraş Edindirme Merkezinin Tanıtım Programı’na iştirak edecek.

(Ankara/11.00)

3- TBMM’den

– genel Şurada, 2023 Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi’nin unsurlarının görüşmelerine devam edilecek.

– Sanayi, Ticaret, Güç, Olağan Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komitesinde, iktisada ait düzenlemeler içeren Elektrik Piyasası Kanunu ile Kimi Kanunlarda ve 375 Sayılı kanun Kararında Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair kanun Teklifi ele alınacak.

(TBMM/11.00)

EKONOMİ FİNANS

1- ABD Merkez Bankası nema kararını açıklayacak.

(Washington/22.00)

2- TÜİK, kümes hayvancılığı, süt ve süt eserleri üretimi istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkmenistan’da düzenlenen Türkiye-Türkmenistan-Azerbaycan Üçlü Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katılacak.

(Avaza)

GÜNCEL

1- Minimum Fiyat Tespit Komitesinin ikinci toplantısı, Çalışma ve Toplumsal Emniyet Bakanlığında yapılacak.

(Ankara/14.00)

SPOR

1- Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Osmanlı Parkı Spor Kompleksi ziyaretinin akabinde Akşemsettin Yüzme Havuzu’nun açılış merasimine katılacak. İslambey Gençlik Merkezi ziyareti ve Topçular Yüzme Havuzu açılış programında yer alacak Kasapoğlu, Beyaz Parti Eyüpsultan İlçe Başkanlığına ziyarette bulunacak.

(İstanbul/11.30/12.00/13.00/13.30/14.00)

2- Katar’da düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası’nın ikinci yarı final maçında Fransa ile Fas karşı karşıya gelecek.

(Al Khor/22.00)

3- Voleybolda FIVB Bayanlar Kulüpler Dünya Şampiyonası, Türkiye’nin mesken sahipliğinde başlayacak. A Kümesi’nde Eczacıbaşı Dynavit, Brezilya’nın Dentil Praia, B Kümesi’nde VakıfBank ise Kazakistan’ın Kuanysh ekibiyle karşı karşıya gelecek.

(Antalya/16.30/19.30)

4- Voleybol Bayanlar CEV Kupası nihayet 32 Tipi’nin birinci maçında Galatasaray HDI Sigorta, İtalya’nın Savino Del Bene grubunu, Bayanlar CEV Challenge Kupası nihayet 32 Tipi’nin birinci maçında ise PTT, Romanya’nın CSM Lugoj grubunu konuk edecek.

(İstanbul/20.30/Ankara/19.00)

5- Voleybol Erkekler CEV Kupası nihayet 16 Çeşidi rövanş uğraşlarında; Fenerbahçe HDI Sigorta, İtalya’nın Bluenergy Daiko Volley takımını konuk edecek, Galatasaray HDI Sigorta İsviçre’nin Chenois ekibi ve Arkas Spor da İtalya’nın Valsa Group takımıyla deplasmanda karşılaşacak.

(İstanbul/16.00/Cenevre/22.00/Modena/22.30)

6- Basketbol THY Avrupa Ligi’nin 13. haftasında Anadolu Efes, İspanya’nın Cazoo Baskonia ekibini konuk edecek.

(İstanbul/20.30)

7- Basketbol ULEB Avrupa Kupası B Kümesi’nin 8. haftasında Türk Telekom, İngiltere’nin London Lions grubuyla karşı karşıya gelecek.

(Ankara/20.00)

8- Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin 5. haftasında D Kümesi’nde Bahçeşehir Koleji, İspanya’nın Surne Bilbao ekibini konuk edecek.

(İstanbul/20.00)

9- Basketbol FIBA Erkekler Avrupa Kupası 2. Evre K Kümesi’nde Gaziantep Basketbol, Estonya’nın Kalev-Cramo ekibiyle karşılaşacak.

(Gaziantep/20.00)

10- Basketbol FIBA Bayanlar Avrupa Ligi’nin 6. haftasında B Kümesi’nde ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, İspanya’nın Spar Girona ekibini konuk edecek; A Kümesi’nde Fenerbahçe Alagöz Holding, deplasmanda İspanya’nın Valencia Basket ekibiyle karşılaşacak.

(Mersin/19.00/Valensiya/22.00)

11- Basketbol FIBA Bayanlar Avrupa Kupası’nın 6. haftasında C Kümesi’nde Galatasaray çağdaş Faktoring, Slovakya’nın Piestanske Cajky grubunu konuk edecek; B Kümesi’nde Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor, deplasmanda Macaristan’ın NKA Universitas PEAC grubuyla karşılaşacak.

(İstanbul/19.00/Pecs/20.00)

12- Hentbolda Bayanlar Muhteşem Ligi’nin 9. haftasına Üsküdar Belediyespor-Kastamonu Belediyespor maçıyla devam edilecek; Erkekler Üstün Ligi’nin 11. haftası Beykoz Belediyespor-Beşiktaş Yurtbay Seramik maçıyla tamamlanacak.

(İstanbul/16.00/16.00)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir