29 ilden okullara kar tatili haberi geldi

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Şub 05, 2023 Yorum Yok

Bitlis Vilayet ulusal Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, yaptığı yazılı açıklamada, ağır kar yağışının kentte tesirini sürdürdüğünü belirtti.

Korkmaz, ulaşımda yaşanabilecek aksaklıklar da göz önünde bulundurularak 6 Şubat Pazartesi günü, kent merkezi, Güroymak ve Hizan ilçelerinde eğitim öğretim yapılmayacağını aktardı.

Mutki Kaymakamlığından yapılan açıklamada da ilçedeki Olumsuz hava şartları nedeniyle yarın okulların kapalı olacağı duyuruldu.

Açıklamada, halk kurumlarında çalışan engelli ve Hamile işçinin de idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Tatvan ilçesinde okullar yarın tatil edildi

Bitlis’in Tatvan ilçesinde, Olumsuz hava şartları nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

Tatvan Kaymakamlığından yapılan açıklamada, ilçede ağır kar yağışının tesirini sürdürdüğü belirtildi.

Açıklamada, ağır kar ve soğuk hava nedeniyle pazartesi günü ilçe genelindeki bütün okullarda eğitime bir gün Uzaklık verildiği bildirildi.

Ağrı’da Olumsuz hava şartları nedeniyle Vilayet genelinde eğitime yarın Uzaklık verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, ağır kar ve Olumsuz hava şartları nedeniyle 6 Şubat’ta Vilayet genelinde eğitime Ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, kamuda vazifeli engelli ve Hamile çalışanın de birebir gün idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Konya’da devam eden kar yağışı, çok don ve buzlanma nedeniyle Vilayet genelinde eğitime yarın Uzaklık verildi.

Konya Valiliğinden yapılan açıklamada, hava koşullarının oluşturduğu risklere karşı önleyici Tedbir olarak Vilayet genelinde yarın okulların bir gün mühletle tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, “İl Hıfzısıha Heyeti kararı ile 6 Şubat Pazartesi günü merkez Meram, Karatay ve Selçuklu ilçelerinde eğitim-öğretime 1 (bir) gün mühlet ile Uzaklık verilmesine, Hamile ve engelli halk vazifelilerinin bir gün idari müsaadeli olmalarına karar verilmiştir.” tabiri kullanıldı.

Kars’ta Olumsuz hava şartları nedeniyle Vilayet genelinde eğitime yarın Uzaklık verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, devam eden ağır kar yağışı ve Olumsuz hava şartları nedeniyle, 6 Şubatta Vilayet genelinde eğitime Aralık verildiği bildirildi.

Açıklamada, kamuda misyonlu engelli ve Hamile işçinin de birebir gün idari müsaadeli sayılacağı belirtildi.

Samsun’da kar yağışı ve buzlanma nedeniyle birtakım ilçelerde eğitime yarın Uzaklık verildi.

İl ulusal Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ağır kar yağışı, Olumsuz hava koşulları ve ulaşımda yaşanabilecek mümkün aksaklıklar nedeniyle Asarcık ilçesinde Tüm okulların, Havza ve Kavak ilçelerinde ise taşımalı eğitime yarın Aralık verildiği bildirildi.

Eğitime Uzaklık verilen okulların yeni listesine “http://samsun.meb.gov.tr/www/olumsuz-hava-kosullari-nedeniyle-egitim-ogretime-ara-verilen-okullarimiz/icerik/2727” adresinden ulaşılabilecek.

Aksaray’da Olumsuz hava şartları ve kar yağışı nedeniyle kent genelinde eğitime yarın Uzaklık verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, ağır kar yağışı ve Olumsuz hava şartları nedeniyle 6 Şubat’ta Vilayet genelinde eğitime Uzaklık verildiği belirtildi.

Kamuda misyonlu engelli ve Hamile çalışanın de tıpkı gün idari müsaadeli sayılacağı vurgulanan açıklamada şunlar kaydedildi:

“15 tatil, 16 oldu. ancak Ufak bir ödeviniz var, sıkı giyinin, arkadaşlarınızla, ailenizle karın tadını doyasıya çıkarın. Kartopunun içine hayallerinizi ve heyecanlarınızı koyun, bakalım kim en uzağa fırlatacak? Bembeyaz bir hoşluğa bürünen ağaçları, çiçekleri seyretmeyi, sokaktaki dostlarımızı beslemeyi unutmayın.”

Kırşehir ve Yozgat’ta kar yağışı nedeniyle eğitime yarın Aralık verildiği bildirildi.

Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, beklenen ağır kar yağışı ve Olumsuz hava koşulları nedeniyle birinci ve orta dereceli okullarda yarın eğitime Uzaklık verildiğini belirtti.

Kamu Kuruluş ve kuruluşlarında çalışan engelli ve Hamile işçinin de bir gün müsaadeli olacağını vurgulayan Vali Buhara, “Sevgili öğrenciler okulunuza kavuşmak için bir gün daha bekleyeceksiniz. Meteorolojik datalara nazaran beklenen ağır kar yağışı ve Olumsuz hava kuralları sebebiyle ilimiz genelinde 6 Şubat Pazartesi günü birinci ve orta dereceli okullarda eğitim-öğretime bir günlük Uzaklık verilmiştir.” sözlerine yer verdi.

Yozgat Valiliğinin toplumsal medya hesabından yapılan açıklamada da kent genelinde ağır kar yağışının beklendiği aktarıldı.

Açıklamada, “Meteorolojiden alınan bilgiye nazaran gece başlayıp gün uzunluğu devam etmesi beklenen ağır kar yağışı, tipi ve buzlanmadan Dolayı ilimiz genelinde bütün okullar 6 Şubat 2023 Pazartesi günü tatil edilmiştir. Ayrıyeten halk kurumlarında çalışan engelli ve Hamile işçi de 1 gün idari müsaadeli sayılacaktır.” sözü kullanıldı.

Şanlıurfa’da kar nedeniyle okullar yarın tatil edildi

Şanlıurfa’da Olumsuz hava şartları nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

Vali Salih Ayhan, toplumsal medya hesabında yaptığı açıklamada, Yarıyıl tatilinin bir gün uzatıldığını bildirdi.

Ayhan, “Değerli evlatlarım, öğretmenlerim, tatilinizi bir gün uzattık. Yarıyıl tatili bitti lakin Vilayet dışından istikbal öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin güvenliği için 6 Şubat’ta okullarımız tatil. Bir gün daha kitaplarınızla ve yağan karla tatilin tadını çıkarın.” tabirlerini kullandı.

Afyonkarahisar’da Olumsuz hava şartları nedeniyle Vilayet genelinde eğitime yarın Uzaklık verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, birinci ve orta dereceli bütün okullar, kreşler, gündüz bakımevleri ve etüt merkezlerinde 6 Şubat’ta bir gün müddet ile eğitime Ara verildiği kaydedildi.

Kamuda çalışan engelli, Hamile ve öteki Özel sıhhat durumu bulunan halk çalışanının de idari müsaadeli sayılacağı belirtilen açıklamada, Olumsuz hava şartları nedeniyle vatandaşların dikkatli ve önlemli olması ikazında bulunuldu.

Burdur’da Olumsuz hava şartları ve kar yağışı nedeniyle Vilayet genelinde eğitime yarın Aralık verildi.

Burdur Valisi Ali Arslantaş, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, öğrencilere seslenerek kentte eğitim öğretimin salı günü başlayacağını duyurdu.

Öğleden sonra başlayan kar yağışının Vilayet genelinde devam ettiğini belirten Arslantaş, “Sevgili yavrularım, uzun bir tatilin akabinde okullarınıza dönmek için ne kadar sabırsızlandığınızın farkındayız. Eğitim öğretim yılımızın ikinci periyodu 7 Şubat 2023 Salı günü başlayacak. Kardan adam yapıyor muyuz?” tabirlerini kullandı.

Valilikten yapılan açıklamada da engelliler, bakmakla yükümlü olduğu engelli yakını olan, Hamile ve on ıslak altı çocuğu olan halk çalışanları ebeveynlerinden birinin de yarın idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Diyarbakır’ın 2 ilçesinde kar nedeniyle okullar tatil edildi

Diyarbakır’da Olumsuz hava şartları nedeniyle Çüngüş ilçesinde 2, Dicle ilçesinde ise 1 gün okullar tatil edildi.

Çüngüş Kaymakamı Tuncay Kaldırım, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, meteorolojik bilgilere dayalı olarak yapılan değerlendirmeler sonucu, ilçede devam eden ağır kar yağışı nedeniyle öğrenciler ve öğretmenlerin can güvenliği düşünülerek bütün resmi örgün ve yaygın eğitim kurumlarının 6 ve 7 Şubat’ta tatil edildiğini duyurdu.

Dicle İlçe ulusal Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise ağır kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle 6 Şubat Pazartesi günü ilçe genelindeki resmi ve Özel bütün Okul ve eğitim kurumlarının tatil edildiği belirtildi.

Bingöl’de Olumsuz hava şartları nedeniyle Vilayet genelinde eğitime iki gün Uzaklık verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Vilayet genelinde devam eden ağır kar ve Olumsuz hava şartlarına bağlı olarak merkez ve bütün ilçelerdeki resmi/özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, Özel kreş ve gündüz bakımevlerinde 6 ve 7 Şubat’ta okulların tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, kamuda çalışan engelli ve Hamile çalışanın de birebir günlerde idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Kütahya’da Olumsuz hava şartları nedeniyle Vilayet genelinde eğitime yarın Aralık verildi.

Valilikten yapılan açıklamaya nazaran, batı ve şimal kesitlerinde beklenen kar yağışı nedeniyle oluşabilecek don ve buzlanma tehlikesi, taşımalı eğitimde yaşanabilecek aksilikler göz önünde bulundurularak Vilayet genelinde yarın okullarda eğitime bir gün Ara verildiği açıklandı.

Kamu kurumlarında vazifeli gebe, engelli ve kronik rahatsızlığı bulunan işçi ise bir gün idari müsaadeli sayılacak.

Çocuğu kreş ve anaokuluna devam eden anneler ile engelli ve Hamile halk çalışanları da idari müsaadeli olacak.

Tunceli’de Olumsuz hava şartları nedeniyle Vilayet genelinde okullarda yarın eğitime Ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Vilayet genelinde devam eden karın akşam saatlerinde şiddetini artırmasının beklendiği belirtildi.

Kar nedeniyle mümkün risklerin önüne geçilmesinin amaçlandığı aktarılan açıklamada, “6 Şubat Pazartesi günü ilimiz genelindeki okulların bütün kademelerinde eğitim ve öğretime Uzaklık verilmiştir.” sözü kullanıldı.

Açıklamada, kamuda çalışan Hamile ve engelli çalışanların de birebir gün idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Hakkari’de Olumsuz hava şartları nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Vilayet genelinde kar ve Olumsuz hava şartlarının tesirli olduğu belirtildi.

İlk ve orta dereceli eğitim öğretim kurumları, Özel eğitim kursları, Kamu Eğitimi, Rehberlik ve Araştırma ile rehabilitasyon merkezlerinin yarın tatil edildiği bildirilen açıklamada, halk kurumlarında misyonlu engelli ve Hamile işçinin de idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Elazığ’da Olumsuz hava şartları nedeniyle birinci ve orta dereceli okullar 2 gün tatil edildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde kar yağışı ve Olumsuz hava şartları nedeniyle kara yolunda oluşabilecek buzlanmaya bağlı ulaşımda yaşanabilecek problemler nedeniyle Talebe ve işçinin güvenliği sağlanması maksadıyla örgün ve yaygın eğitim kurumlarının 2 gün müddetle tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, halk Kuruluş ve kuruluşlarında vazife yapan Hamile ve engelli çalışanın de tıpkı gün idari müsaadeli sayılacağı Anlatım edildi.

Kayseri’de bu gece beklenen ağır kar yağışı nedeniyle okulların yarın tatil edildiği bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, hava durumu datalarına nazaran Vilayet genelinde akşam saatlerinde başlaması beklenen kar yağışının aralıklarla devam edeceği, pazartesi günü öğlen saatlerinden itibaren ağırlaşacağı, tesirini azaltmakla birlikte salı günü de devam edeceğinin değerlendirildiği belirtildi.

Açıklamada, şu sözlere yer verildi:

“Hava şartları sebebiyle meydana gelebilecek beklenen aksilikleri önlemek hedefiyle taşımalı eğitim, Vilayet merkezi ile ilçeler ortasındaki halk çalışanları ve Talebe hareketliliği de dikkate alınarak resmi/özel kreş ve anaokulları, ilkokullar, ortaokullar, liseler, mesleksel eğitim merkezleri ve rehabilitasyon merkezlerinde valiliğimiz kararıyla 6 Şubat’ta bir gün mühletle eğitime Ara verilmiştir. Okullarda eğitime Uzaklık verilen günde kreş ve anaokuluna çocuğu devam eden anneler (sağlık, Emniyet ve 24 saat temeline nazaran hizmet veren ünitelerde çalışan çalışanın durumu hizmetin gereği olarak ilgili ünite amirleri tarafından değerlendirilecektir), engelli ve Hamile halk çalışanları da idari müsaadeli sayılacaktır.”

Sivas’ta beklenen Olumsuz hava şartları nedeniyle Vilayet genelinde eğitime yarın Aralık verildi.

Valilikten yapılan açıklamaya nazaran, gece saatlerinden itibaren başlayacak, Vakit vakit tipi halinde beklenen kar yağışının ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı başta olmak üzere meydana getirebileceği aksiliklere karşı Tedbir hedefli Vilayet genelinde ulusal Eğitim Bakanlığına bağlı her Cin ve derecedeki resmi, özel, örgün ve yaygın eğitim kurumlarında, 6 Şubat Pazartesi günü eğitim öğretime Aralık verildi.

Ayrıca, halk Kuruluş ve kuruluşlarında çalışan misyonlu işçiden gebe, engelli, diyaliz hastaları, kalp ve böbrek yetmezliği, kanser üzere kronik hastalığı olanlar da bir gün mühletle idari müsaadeli sayılacak.

Adıyaman’da Olumsuz hava şartları nedeniyle okullarda eğitime yarın Aralık verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Vilayet genelinde tesirli olan kar ve Olumsuz hava şartları nedeniyle Vilayet genelinde birinci ve orta dereceli okulların 6 Şubat Pazartesi günü tatil edildiği bildirildi.

Açıklamada, kamuda çalışan engelli ve Hamile halk işçilerinin de birebir gün idari müsaadeli sayılacağı Anlatım edildi.

Muş’ta Olumsuz hava şartları nedeniyle Vilayet genelinde okullar 2 gün tatil edildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kentte buzlanma, fırtına ve Güçlü yağış ihtarının yapıldığı belirtildi. Bu ihtarlar doğrultusunda 6-7 Şubat günü Vilayet genelinde eğitim-öğretime 2 gün müddetle Aralık verildiği bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Her ikisi de çalışan Ebeveyn ve babalardan İdadi çağından Ufak çocuğu olup bakacak kimsesi olmayanların istekleri halinde ebeveynlerinden biri, kurumlarınca idari müsaadeli sayılacak, Kuruluş amirlerince bu konuda Gerekli önlemler alınacaktır. Ayrıyeten, halk Kuruluş ve kuruluşlarında çalışan Hamile ve engelli işçinin 6-7 Şubat pazartesi ve salı günleri idari müsaadeli sayılmaları Müsait görülmüştür.”

Malatya’da Olumsuz hava şartları nedeniyle birinci ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde birkaç gündür süren kar yağışının tesirini artırarak devam etmesinin beklendiği, bu nedenle Malatya’nın bütün ilçelerinde birinci ve orta dereceli okulların yarın tatil edildiği bildirildi.

Açıklamada, halk Kurum ve kuruluşlarında misyon yapan Hamile ve engelli işçinin de birebir gün idari müsaadeli sayılacağı Anlatım edildi.

Erzurum’da Olumsuz hava şartları nedeniyle Vilayet genelinde eğitime yarın Aralık verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Olumsuz hava şartları sebebiyle Vilayet genelindeki resmi, Özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile Özel eğitim kurslarında 6 Şubat’ta 1 gün mühletle eğitime Aralık verildiği belirtildi.

Açıklamada, kamuda çalışan Hamile ve engelli çalışanın de birebir gün idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Niğde’de Olumsuz hava şartları nedeniyle Vilayet genelinde eğitime yarın Ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamaya nazaran, ağır kar yağışı ve buzlanma nedeniyle oluşabilecek aksilikleri önlenmek maksadıyla Niğde genelinde resmi ve Özel kreş, anaokulları, ilkokul, Rüştiye ve liseler ile mesleksel eğitim merkezleri ve rehabilitasyon merkezlerinde yarın eğitime Uzaklık verildi.

Çocuğu kreş ve anaokuluna devam eden anneler ile engelli ve Hamile halk çalışanları da idari müsaadeli sayılacak.

Gaziantep’te Olumsuz hava şartları nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

Vali Davut Gül, toplumsal medya hesabında yaptığı açıklamada, kentteki ağır kar yağışı nedeniyle okulların bir gün tatil edildiğini bildirdi.

Gül, “Gaziantep’teki ağır kar yağışı münasebetiyle 6 Şubat Pazartesi günü bütün eğitim kurumları ve rehabilitasyon merkezleri bir gün tatil edilmiştir. Engelli ve gebe halk çalışanları idari müsaadeli sayılacaktır. Kar topu oynayıp kitap okuyun.” tabirini kullandı.

Giresun’da Olumsuz hava şartları nedeniyle 8 ilçenin tamamında, öbür ilçelerin de köy okullarında yarın eğitime Aralık verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Vilayet genelinde yaşanan kar yağışı, Olumsuz hava şartları ve buzlanma riski münasebetiyle Alucra, Çamoluk, Çanakçı, Dereli, Doğankent, Güce, Şebinkarahisar ve Yağlıdere ilçelerindeki bütün okullarda eğitim öğretime yarın bir günlük Aralık verildiği belirtildi.

Açıklamada, kent merkezi ile Bulancak, Eynesil, Görele, Keşap, Piraziz ve Tirebolu ilçelerinde de köy okullarında eğitime yarın bir günlüğüne Uzaklık verildiği, taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerin ise yarın müsaadeli sayılacakları kaydedildi.

Isparta’da kar yağışı nedeniyle eğitim ve öğretime yarın Aralık verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Vilayet genelinde tesirli olan kar yağışı sebebiyle yaşanabilecek aksiliklerin engellenmesi için ulusal Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve Özel bütün kademeler ile Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezilerinde yarın eğitim ve öğretime Aralık verildiği aktarıldı.

Açıklamada, halk kurumlarında vazifeli engelli ve Hamile işçinin de idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Adana’nın Aladağ, Saimbeyli ve Feke ilçelerinde tesirli olan kar yağışı nedeniyle eğitime yarın Uzaklık verildiği bildirildi.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, “İlçemiz genelinde, kar yağışı ve Olumsuz hava şartlarının devam etmesi ve kara yollarında oluşan buzlanmaya bağlı olarak ulaşımda yaşanabilecek problemler sebebiyle okullarımızda 6 Şubat Pazartesi günü eğitim ve öğretime 1 gün Uzaklık verilmiştir.” sözü kullanıldı.

Açıklamada, halk kurumlarında misyonlu engelli ve Hamile işçinin de yarın idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Nevşehir’de beklenen kar yağışı nedeniyle eğitime yarın Aralık verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, meteorolojik datalara nazaran Vilayet genelinde gece saatlerinde başlaması beklenen kar yağışının aralıklı halde devam edeceği, pazartesi günü öğlen saatlerinden itibaren ağırlaşacağı, tesirini azaltmakla birlikte salı günü de devam edeceğinin değerlendirildiği belirtildi.

Açıklamada, “Hava şartları sebebi ile meydana gelebilecek olası aksilikleri önlemek maksadıyla ilimiz genelinde resmi, Özel kreş ve anaokulları, ilkokullar, ortaokullar, liseler, mesleksel eğitim merkezleri ve rehabilitasyon merkezlerinde valiliğimiz kararı ile 6 Şubat’ta bir gün müddetle eğitime Uzaklık verilmiştir. Ayrıyeten okullarda eğitime Ara verilen günde kreş ve anaokuluna çocuğu devam eden anneler, engelli ve Hamile halk çalışanları da bir gün idari müsaadeli sayılacak.” denildi.

Batman’ın Gercüş ilçesinde Olumsuz hava şartları nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, ilçe genelinde devam eden kar yağışı ve Olumsuz hava şartları nedeniyle 6 Şubat Pazartesi günü okulların tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, halk kurumlarında vazifeli engelli ve Hamile işçinin de yarın idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir