okulyolu.org | Eğitim Hayatını Şekillendir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Tercih Rehberleri
  4. »
  5. 26 Ekim 2022’den önemli gündem başlıkları

26 Ekim 2022’den önemli gündem başlıkları

admin admin -
12 0

1- Çalışma ve Toplumsal Emniyet Bakanı Vedat Alım, İşgücü Piyasasına Geçişin Desteklenmesi Projesi (İSDEP-2) kapsamında gerçekleştirilecek proje açılış toplantısına katılacak.

(Ankara/10.00)

2- ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Zeytinburnu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi açılışına, MEB ile Türk Hava Yolları Ortasında İş Birliği Protokolü imza merasimine ve İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclis toplantısına iştirak edecek.

(İstanbul/11.00/13.00/15.00)

3- TBMM’den

– DÜZGÜN Parti Küme toplantısı düzenlenecek.

– genel Konseyde, Gelir Vergisi Kanunu ile Kimi kanun ve kanun Kararında Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair kanun Teklifi’nin görüşmelerine devam edilecek.

– Plan ve Bütçe Komitesinde, 2023 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi ve 2021 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklifi’nin geneli ile Sayıştay Raporları üzerinde görüşmeler başlayacak. Görüşmelere Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay katılacak.

– İçişleri Kurulunda, Polis Yüksek Öğretim Kanunu ile Kimi Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair kanun Teklifi’nin görüşmeleri başlayacak.

(10.30/14.00/10.00/15.00)

EKONOMİ FİNANS

1- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Sürdürülebilir Sosyo-Ekonomik Ahenk İçin Girişimcilik Kapasitesinin Geliştirilmesi (ENHANCHER) Hibe Programları kapsamındaki başarılı projelerin sertifika merasimine katılacak.

(İstanbul/16.00)

2- tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, DSİ genel Müdürlüğünün makine parkını güçlendirmek niyetiyle alımını yaptığı 60 adet Müteharrik Karoserli Kamyon Teslim Merasimine iştirak edecek.

(Ankara/09.30)

3- Türkiye İstatistik Kurumu, 2021 yılı Etraf muhafaza harcama istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

SPOR

1- Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye’nin mesken sahipliğinde düzenlenen Avrupa Kurulu 17. Spordan Mesul Bakanlar Konferansı’na katılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konferansa görüntü ileti ile iştirakinin akabinde Bakan Kasapoğlu, açılış konuşmasını yapacak.

(Antalya/09.00/09.10)

2- Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus ve gruptan bir futbolcu, UEFA Avrupa Ligi’nde perşembe günü Fransa’nın Rennes ekibiyle yapacakları maça ait Ülker Stadı’nda düzenlenecek basın toplantısında soruları cevaplayacak; sarı-lacivertli kadro nihayet çalışmasına Can Bartu Tesisleri’nde çıkacak.

(İstanbul/12.00/17.30)

3- Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı ve futbolcu Marc Bartra, UEFA Avrupa Ligi’nde perşembe günü deplasmanda Sırbistan’ın Kızılyıldız kadrosuyla yapacakları maça ait Rajko Mitic Stadyumu’nda düzenlenecek basın toplantısında soruları cevaplayacak; bordo-mavili grup nihayet çalışmasına da statta çıkacak.

(Belgrad/20.30/21.00)

4- Medipol Başakşehir Teknik Yöneticisi Emre Belözoğlu ve gruptan bir futbolcu, UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde perşembe günü deplasmanda İtalya’nın Fiorentina kadrosuyla yapacakları maça ait Artemio Franchi Stadyumu’nda düzenlenecek basın toplantısında soruları cevaplayacak; kadro nihayet çalışmasını da statta yapacak.

(Floransa/19.30/20.00)

5- Demir Küme Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay ve futbolcu Clinton N’jie, UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde perşembe günü Romanya’nın CFR Cluj kadrosuyla yapacakları maça ait Sivas 4 Eylül Stadı’nda düzenlenecek basın toplantısında soruları cevaplayacak; grup nihayet idmanı ise kulüp tesislerinde yapacak.

– CFR Cluj Teknik Yöneticisi Dan Petrescu ve bir futbolcu, statta düzenlenecek basın toplantısında Sivasspor maçına ait soruları cevaplayacak, Rumen grup nihayet çalışmasına da statta çıkacak.

(Sivas/13.00/16.00/19.00/19.30)

6- UEFA Şampiyonlar Ligi kümelerinde 5. hafta gayreti A, B, C ve D kümelerinde Yekün 8 maçla tamamlanacak.

7- Basketbol ULEB Avrupa Kupası A Kümesi’nde Frutti Extra Bursaspor, deplasmanda Ukrayna’nın Prometey Slobozhanske kadrosuyla karşılaşacak; B Kümesi’nde Türk Telekom, İsrail’in Hapoel Tel Aviv grubunu konuk edecek.

(Riga/19.00/Ankara/20.00)

8- Basketbol Şampiyonlar Ligi A Kümesi’nde TOFAŞ, Macaristan’ın Falco Vulcano Szombathely ekibini konuk edecek; C Kümesi’nde Galatasaray Nef, deplasmanda İsrail’in Hapoel Atsmon Holon kadrosuyla karşı karşıya gelecek.

(Bursa/19.00/Holon/19.30)

9- Basketbol FIBA Erkekler Avrupa Kupası B Kümesi’nde Gaziantep Basketbol, Avusturya’nın OCS Swans Gmunden kadrosuyla karşı karşıya gelecek.

(Gaziantep/19.00)

10- Basketbol FIBA Bayanlar Avrupa Ligi’nde 2022-2023 olağan dönem uğraşı başlayacak. Deplasman maçlarında, A Kümesi’nde Fenerbahçe Alagöz Holding, Polonya’nın BC Polkowice ekibiyle, B Kümesi’nde yer Meydan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, İspanya’nın Perfumerias Avenida ekibiyle karşılaşacak.

(Polkowice/20.00/Salamanca/21.30)

11- Basketbol FIBA Bayanlar Avrupa Kupası’nda 2022-2023 olağan dönem gayreti başlayacak; D Kümesi’nde OGM Ormanspor, deplasmanda Romanya’nın FCC UAV Arad grubuyla karşılaşacak, C Kümesi’nde Galatasaray çağdaş Faktoring, Slovakya’nın Slavia Banska Bystrica grubunu konuk edecek.

(Arad/18.30/İstanbul/19.00)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir