6 Ekim 2022’den önemli gündem başlıkları

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Kas 09, 2022 Yorum Yok

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Siyasi Topluluğu toplantılarına katılacak, ikili görüşmeler gerçekleştirecek, akşam yemeği formatında kapanış oturumuna iştirak edecek.

(Prag)

2- TBMM Lideri Mustafa Şentop, Endonezya’da düzenlenen G20 Parlamento Liderleri tepesine katılacak. Ukrayna Parlamento reis Yardımcısı Olena Kondratiuk’u kabul edecek Şentop, Endonezya Temsilciler Meclisi Lideri Puan Maharani ve Azerbaycan ulusal Meclis Lideri Sahibe Gafarova ile görüşecek, doruğun “Gıda-Enerji Güvenliği ve Ekonomik Güçlükler” ile “Efektif Parlamento ve Tesirli Demokrasi” bahisli oturumlarında konuşacak.

(Cakarta)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Valiliği ve Toprakkale Belediyesini ziyaret edecek, Özden Huzurevi Dijital Bahar Odası açılışına iştirak edecek.

(Osmaniye/11.00-14.00)

2- ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Tarih Kültür ve uygarlık Şuuru Semineri’ne katılacak.

(İstanbul/10.00)

3- ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace ile baş başa görüşecek. Akar ve Wallace, daha sonra heyetler ortası görüşmelere başkanlık edecek.

(Londra)

4- Beyaz Parti genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, partisinin AR-GE ve Eğitim Başkanlığınca düzenlenen “Personel ve Danışman Akademisi”nde açılış konuşması yapacak.

(Ankara/10.00)

5- genel Heyette, Basın Kanunu ile Birtakım Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair kanun Teklifi’nin görüşmelerine devam edilecek.

(TBMM/14.00)

EKONOMİ FİNANS

1- Güç ve Olağan Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye-Azerbaycan 2. Güç Forumu’na katılacak.

(İstanbul/15.00)

2- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “IBIA Expo-Yatak Yan Sanayi ve Teknolojileri Fuarı” ile “15. Ankiros Memleketler arası Demir-Çelik, Döküm Demirdışı Metalürji Teknolojileri, Makine ve Eserleri İhtisas Fuarı” açılış merasimlerine, İTHİB 2021 Yılı İhracata değer Katanlar mükafat Merasimi’ne iştirak ederek.

(İstanbul/11.00/14.00/19.00)

3- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, AirShow İstanbul Fuarı’na ve Yeditepe Üniversitesi Akademik Yılı Açılış Merasimi’ne katılacak.

(İstanbul/11.30/16.00)

4- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, haftalık Nakit ve banka istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/14.30)

SPOR

1- Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 6 Ekim Dünya Serebral Palsi Farkındalık Günü münasebetiyle Serebral Palsili Çocuklar Derneğinin (SERÇEV) düzenlediği aktifliğe katılacak.

(Ankara/13.30)

2- Ampute Futbol Dünya Kupası’nda çeyrek final maçları yapılacak; klasman gayretlerine devam edilecek. TFF Hasan Doğan ulusal Ekipler Kamp ve Eğitim Tesisleri’ndeki tertipte Türkiye, çeyrek finalde Fas’la karşı karşıya gelecek.

(İstanbul/20.00)

3- UEFA Avrupa Ligi kümelerinde 3. hafta maçları yapılacak. H Kümesi’nde Trabzonspor, deplasmanda Fransa’nın Monaco grubuyla karşılaşacak; B Kümesi’nde Fenerbahçe, Kıbrıs Rum Bölümü’nün AEK Larnaca grubunu konuk edecek.

(Monako/19.45/İstanbul/22.00)

4- UEFA Avrupa Konferans Ligi kümelerinde 3. hafta müsabakaları yapılacak. G Kümesi’nde Demir Küme Sivasspor, Kosova’nın Ballkani ekibini konuk edecek; A Kümesi’nde Medipol Başakşehir, deplasmanda Letonya’nın RFS ekibiyle karşı karşıya gelecek.

(Sivas/19.45/Riga/22.00)

5- Basketbolda THY Avrupa Ligi’nin 2022-2023 dönemi başlayacak. Fenerbahçe Beko, deplasmanda Alman grup Bayern Münih ile karşılaşacak.

(Münih/21.30)

6- Basketbolda FIBA Bayanlar Avrupa Kupası Elemeleri’ndeki birinci maçında Hatay Büyükşehir Belediyespor, deplasmanda Yunanistan’ın Dafni Agio Dimitriou kadrosuyla karşılaşacak.

(Agios Dimitrios/18.00)

7- 2022-2023 dönemi Bayan Futbol Üstün Ligi’nin fikstürü TFF Hasan Doğan ulusal Ekipler Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde çekilecek.

(İstanbul/11.00)

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir