‘Erdoğan ABD Müttefiklik ruhuyla hareket etmeli’

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Kas 09, 2022 Yorum Yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle;

Biz asimilasyona ne kadar karşıysak, entegrasyonu da o derece Güçlü bir formda destekliyoruz.

Bizim Ahenk ve entegrasyon anlayışımız, vatandaşlarımızın kendi kültürlerine, kendi bedellerine sahip çıkarak içinde yaşadıkları toplumların hayatına etkin olarak katılmaları, bütünleşmeleridir.

Türkiye ortak paydasında buluşan bütün vatandaşlarımızın, siyasi ve diğer görüş ayrılıklarını bir tarafa koyarak ulusal problemlerde dayanışma içinde devinim etmesini bekliyoruz.

Amerikalı dostlarımızın PKK-YPG ve FETÖ ile çabamızda müttefiklik ruhuna yakışır biçimde, Amel birliği içinde devinim etmesini bekliyoruz.

FETÖ elebaşının ve örgüt mensuplarının Türk adaletine teslim edilmesi için Amerikan makamları nezdindeki girişimlerimizi titizlikle yürütüyoruz.

Amerika’dan beklentimiz, dinimizi terörle tıpkı paranteze Meydan çarpık zihniyete ve Müslümanlara yönelik nefret aksiyonlarına karşı kuvvetli önlemler almalarıdır.

Önümüzdeki süreçte, Amerika ile Amel birliğimizi ortak çıkarlar temelinde geliştirirken aramızdaki problemleri çözebilmeyi Ümit ediyorum.

(Rusya-Ukrayna) Savaşın diplomasi yoluyla sonuçlandırılması, bölgesel ve global ölçekteki olumsuz tesirlerinin giderilmesine yönelik eforları sürdüreceğiz.

Son 20 yılda, ülkemize kazandırdığımız eser ve hizmetlerle, yaptığımız ihtilallerle Türkiye’yi her alanda Hayal dahi edilemeyen düzeylere taşıdık.

Bugün kendine sığınan 4 milyonu aşkın mazlum ve mağdura kucak açan, onlara sahip çıkan, insanlığın vicdanı olmuş bir Türkiye var.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL Nakit İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ Çabucak GÖR!

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir