Erzurumspor FK’den ‘Büyük ve güçlü Türkiye’mizin tarafında olacağız’ açıklaması

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Şub 27, 2023 Yorum Yok

Erzurumspor Futbol Kulübünden yapılan açıklamada, “Biz, dün olduğu üzere bugün de aziz milletimizin yanında, Aka ve kuvvetli Türkiye’mizin tarafında olacağız.” denildi.

Kulübün toplumsal medya hesaplarından yapılan açıklamada, “Anadolu’nun ön kelamı ve Cumhuriyetimizi kuran Belde Erzurum’un yeşil alanlardaki temsilcisi Erzurumspor’un topluluğu ve taraftarı, devletimizin ve aziz milletimizin hep yanındadır.” sözleri kullanıldı.

Açıklamada, şu sözlere yer verildi:

“Asrın felaketi diye isimlendirdiğimiz bir afeti şimdi yaşamışken, kaybettiğimiz insanların yasını tutarken, acılarımız tazeyken, yaralarımızı sarmak için daima Bir arada millet olarak Mevcut gücümüzle omuz omuza vermişken, devletimiz bütün imkanlarını bütün görevlileriyle seferber etmişken, bu ortamda acılarımızı daima Bir arada sarmak yerine tribünlere Siyaset bulaştırarak Türk futbolunu kendi emellerine alet etmek isteyenleri tarih ve aziz milletimiz asla affetmeyecektir. Cinsiyet, lisan, din, ırk, mezhep farkı gözetmeksizin Türlü siyasi niyetlere sahip insanlarımızın yalnızca armaya gönül verdiği, grubunun renkleri altında birleştiği bu bölümde asla olmaması gereken bu etik dışı planlı provokasyonu kınıyoruz. Biz, dün olduğu üzere bugün de aziz milletimizin yanında, Aka ve kuvvetli Türkiye’mizin tarafında olacağız.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir