Gençlik ve Spor Bakanlığı 4 bin 147 personel alacak

Tercih Rehberleri Kas 08, 2022 Yorum Yok

Gençlik ve Spor Bakanlığı, taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere 4 bin 147 kontratlı işçi alacak.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu yaptığı açıklamada, taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere, 300 ofis(yazıhane) Çalışanı, 866 Müdafaa ve Emniyet Vazifelisi ile 2 bin 981 Dayanak Çalışanı (temizlik) alınacağını duyurdu.

“Her geçen gün Bakanlık ailemizi genişletiyoruz”

Yapıların, içindeki insan kaynağıyla hakikat orantılı olarak başarılı olacağının altını çizen Bakan Kasapoğlu, bir yandan bu ülkenin gençlerine, vatandaşlarına hizmet sunarken, bir yandan da bu ülkenin yetişmiş Amel gücünü rasyonel bir halde istihdam etmenin eforu içerisinde olduklarını söyledi. Bakanlığının vazife ve yetki alanına giren her mevzuda titizlikle yürüttükleri bir işçi siyasetlerinin bulunduğunun altını çizen Bakan Kasapoğlu, “Sporda ve gençlik alanında ortaya koyduğumuz siyasetler, yurdun dört bir yanında yükselen tesisler, hizmetlerin standardının korunması noktasında işçi alım gereksinimini da doğuruyor. Biz de bu süreçleri süratli ve objektif bir biçimde yürüterek, her geçen gün Bakanlık ailemizi genişletiyoruz. Genişletmeye de devam edeceğiz” dedi.

Bakan Kasapoğlu, yazılı yahut kelamlı İmtihan yapılmaksızın 2020 yılı KPSS puanı temel alınarak gerçekleştirilecek 4 bin 147 işçi alımının şimdiden güzel uğurlu olmasını diledi.

Başvurular, 10 – 15 Eylül 2022 tarihlerinde

Alınacak 300 ofis(yazıhane) çalışanı için üniversitelerin en az lisans seviyesinde eğitim veren İktisat, İşletme, Maliye, Muhasebe, halk İdaresi, Ekonometri, Milletlerarası İlgiler, İnsan Kaynakları İdaresi ve Çalışma İktisadı ve sanayi Bağları Kısımları ile bu kısımlara denkliği Yükseköğretim Şurası tarafından kabul edilmiş kısımlarından mezun olmak koşulu aranacak. ofis(yazıhane) işçisi alımı 2020 yılı KPSS B kümesi KPSS P3 puanı temel alınarak gerçekleştirilecek.

KPSS P93 puanı temel alınarak istihdam edilecek 866 Muhafaza ve Emniyet Vazifelisi için ise üniversitelerin ön lisans seviyesinde eğitim veren kısımları ile bu kısımlara denkliği Yükseköğretim Konseyi tarafından kabul edilmiş kısımlarından mezun olmak ve 10 Haziran 2004 tarihli ve 5188 sayılı özel Emniyet Hizmetlerine Dair Kanunun 10’uncu hususunda belirtilen kaideleri taşıma kaidesi aranacak.

KPSS P94 puanı temel alınarak alınacak 2 bin 981 Dayanak İşçisi (Temizlik) için ise ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarından mezun olmak kaidesi aranacak.

Adaylar müracaatlarını, 10 – 15 Eylül 2022 tarihlerinde e-Devlet üzerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı-Kariyer Kapısı halk İşe Alım ve Meslek Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden elektronik ortamda yapabilecekler.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL Nakit İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ Çabucak GÖR!

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir