İçişleri Bakanlığına 50, Kültür Bakanlığına 25 personel alınacak

Tercih Rehberleri Oca 09, 2023 Yorum Yok

İçişleri Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler genel Müdürlüğü Çeşitli takımlara işçi alacağını duyurdu.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilanlara nazaran, İçişleri Bakanlığının merkez teşkilatındaki dernekler denetçi yardımcısı takımına kelamlı İmtihan sonucuna nazaran 50 işçi alımı gerçekleştirilecek.

Adaylar müracaatlarını 26-30 Aralık tarihleri ortasında “www.icisleri.gov.tr” internet sitesindeki “duyurular” kısmında yayımlanacak link aracılığıyla e-Devlet üzerinden elektronik ortamda yapacak.

Başvuruda bulunacakların en az 4 yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden yahut bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen Yurt içi ve Yurt dışındaki tahsil kurumlarından birisini bitirmiş olması, 35 yaşını doldurmamış olması, geçerlilik müddeti dolmamış halk İşçi Seçme İmtihanı’nın KPSSP(23) puan tipinden en az 70 ve üzerinde puan almış olması gerekiyor.

Başvuru kaideleri, aranan nitelikler ve imtihana ait bilgiler bakanlığın internet sitesinde yer alacak.

– Kültür ve Turizm Bakanlığı 25 stajyer kontrolör alacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler genel Müdürlüğünce stajyer kontrolör takımına kelamlı imtihanla 25 şahıs alınacak.

Adayların en az 4 yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ve fakültelerin mimarlık kısımları ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen Yurt içi yahut Yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olması, 2021 ve 2022 yıllarında yapılan KPSS imtihanının belirtilen puan tiplerinden 70 ve üzerinde puan almış olması gerekiyor.

Başvurular, 26 Aralık-16 Ocak tarihleri ortasında “https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr” adresi üzerinden yapılacak.

Aranan nitelikler ve öbür müracaat koşullarına ait bilgilere kurumun “https://yigm.ktb.gov.tr” internet sitesindeki “duyurular” kısmından ulaşılabilecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir