Konteynerden sınıf kuran öğretmen çift, depremzede öğrencileri sınava hazırlıyor

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Şub 27, 2023 Yorum Yok

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen zelzelelerin vurduğu Hatay’da, afetzedelerin yaralarının sarılması için gayretler sürüyor. Birçok binanın yıkıldığı Samandağ ilçesinde vazifeli Muallim çift de istekli olup, eğitimi yarıda kalan öğrenciler için kolları sıvadı.

Sibel-Erhan Gümüş çifti, yardımseverlerden gelen konteyneri sınıfa çevirip, İdadi giriş imtihanına hazırlanan öğrencilere ders vermeye başladı. Yekün 8 öğretmenin ders anlattığı konteyner sınıfta birçok öğrenci, İmtihan için gayret sarf ediyor.

‘HER GÜN SARSILIYORUZ fakat AYAKTAYIZ’
Samandağ’daki Cumhuriyet İlkokulu’nda misyon yapan Sınıf öğretmeni Sibel Gümüş, eğitimin devam etmesi gerektiğini, bu nedenle konteyneri sınıfa çevirdiklerini anlattı.

Öğrenciler için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Gümüş, “Çocukların gözlerinde kaygı lakin bunun yanında Fazla Aka bir ümit da var. Gözlerine baktığınızda, her şeyi unutuyorsunuz. Umarım hepsi, maksatlarına ulaşır; istedikleri liseye yerleşirler. Sonuna kadar dayanak olmaya devem edeceğiz.

Burası, bizim memleketimiz. İlçeyi terk edebilirlerdi lakin gitmediler. Onlar gitmedilerse ve Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bu ülkeyi bu noktaya getirebildiysek şiddetli günleri de aşarız. Umarım herkes dimdik durur. Her gün sarsılıyoruz fakat ayaktayız” dedi.

KONTERNER SINIFTA 6 GÜN DERS ZİLİ ÇALACAK
İlçedeki Eriklikuyu İmam Hatip Ortaokulu’nda fen bilimleri öğretmeni olarak çalışan Erhan Gümüş ise öğrenciler için kuralları zorlayarak konteyner Sınıf kurduklarını söyledi.

Gönüllü öğretmenler ile haftanın 6 günü konteynerde ders zili çalacağını belirten Gümüş, “Sınavda çıkacak bütün derslerin eğitimini veriyoruz. Konteyner doldu lakin ikinci ve üçüncü kümesi da açacağız. Başvurmak isteyenler, Adem Nural İlkokulu önüne gelebilir” diye konuştu.

Öğrencilerden Zerka Temizkan (13) da zelzele dehşetinin hala geçmediğini, geceleri uyumakta zorlandıklarını söyledi. Buna Karşın derslerine çalışmayı bırakmayacağını belirten Temizkan, “Önümüzde LGS var; çalışmamız lazım. Öğretmenlerimize Fazla teşekkür ediyorum. birlikte daha güçlüyüz. Çalışmazsak başaramayız. Birlik ve beraberlik değerli. Bize konteyner gönderen, yardım eden herkese teşekkür ederiz. İleride estetik operatör olmak istiyorum zira insanları Mesut etmek, beni Mesut ediyor” dedi.

Eren Yılmaz ise elinden gelen her şeyi yaparak, bütün zorluklara Karşın imtihanı kazanıp, başarılı olacağını lisana getirdi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir